Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa:

Ziyaretçi Defterine Yaz


Hasan Tüzüner    22 Haziran 2011 11:25 | DANIMARKA
BAŞ SAGLIGI:
Danimarka- dan. 22.haziran.2011

VERSİYONLAR ve yogun gündemim nedeniyle.yaklaşık .2.haftadır siteden ayrıydım.

ACI HABERİ HENÜZ YENİ OKUDUM.
Dünyada annesiz hiç bir varlık yokdur. ve herkesin annesi herkes için ayrı bir duygu ve simge taşır.
YALNIZ KÖYÜMÜZDE:
sosyal dayanışma . birliktelik. eyi niyet.duygu ve düşünceleriyle. topluma katkı sunan.paylaşan. uçan kuşa dokunmayp karıncaya basmayan.büyüklerimizden.insan olarak insanlıga hayata hizmet sunan.
.4. Anne keşvetmişdim. PALLE ( pembe ) teyzemiz bildigim kadarıyla bunların içerisinden yerini almışdır.

DEGİŞİM:
annemiz sayılan bu dört bayandan üçü hayata veda etmiş.
biri hala aramızdadır.
SON DİYECEKLERİM. pempe teyzemizinde aramızdan ayrılması bizleri derinden üzmüşdür.
BU VESİLEYLE:
tüm aile ve yakınlarına. tüm sevenlerine
büyük baş saglıgı diler.acısını paylaşır. ve
PEMBE- teyzemizin

YATTIGI YER NUR.
RUHU GÜNEŞ
MEZARI ÇİÇEK OLSUN.
tüzüner ailesi adına
Hasan tüzüner

Ismail Özsahin    21 Haziran 2011 09:56 | AVRUPA
Palle Annemizin 03.06.2001 tarihinde aramızdan ayrılması nedeniye, başsağlığı mesajı yayınlayan, telefon eden ve bizzat gelerek başsağlığı dileyen ve ACIMIZI PAYLAŞAN tüm dostlara, sonsuz teşekkürlerimizi sunarız..
Saygılarımzla!
Özşahin Ailesi adına İsmail Özşahin

Yalçın ÇEVİK    15 Haziran 2011 17:17 | Amsterdam
BAŞSAĞLIĞI
Dernek ve Yönetim kurulu üyemiz sayın Ali Çiçek'in kayınvalidesi Hatice Çiçek'in sevgili annelerinin 12 Haziran 2011 pazar günü hakka yürüdüğü haberi bizleri derinden üzmüştür.
Merhumeye allahtan rahmet başta Mollahasan köyü olmak üzere tüm dost,akraba ve çocuklarına başsağlığı diliyoruz.
Merhume 14 Haziranda 2011 de kendi vasiyeti doğrultusunda Hollandanın Arnhem kentinde toprağa verilmiştir.

GYDKD-Avrupa, YKYDKD-Çorum, AYDD-Melbourne, Yaylacık Köyü Muhtarlığı

Muzaffer Bolat    06 Haziran 2011 12:37 | Bünde-Herford Almanya
muzaferbolat@live.de
Köyümüzün degerli fertlerinde PALLE ebemizin hakka yürüdügünü üzüntü icinde ögrendim. Anavatandan binlerce km uzakta olmasi önemli degildi devamli gönlümüzdeydi. Kendisine tanridan rahmet cocuklarina kardeslerine sevenlerine vede tüm Yaylaciklilara bas sagligi diler acilarini yürekten paylasiyorum.

bursal    05 Haziran 2011 22:17 | antwerpen
bursal19@hotmail.com
evet yaylacik kuyu bir emektar cilekes kadinini kaybetmis oncelikle oglu duran sultan seren nin basi sag olsun tum yakin akrabalari sevenlerin basi sag olsunalah rahmet eylesin mekani cenet olsun BURSAL MERCAN VE AILESI

muslumcevik    04 Haziran 2011 18:47 | çorum
BAŞSAĞLIĞI.
İş aş kaygısı münasebetiyle ülkesini ve doğduğu toprakları terk etmek zorunda bırakılan, Duran ÖZŞAHİN ve Kardeşleri Sultan Özşahin ve Gülseren Uysal ın Anneleri Palley Teyzemiz in ölüm haberi hepimizi üzüntüye gark etmiştir.
Bütün ölüm haberleri muhakak ki İnsanlar da hüzün keder ve de bir burukluk bırakır.
Bu teyzemizin ölüm haberi biraz daha Ağır olmuştur. bu sonsuz yolculuğa vatan hasretiyle gitmesi gurbet çeken insanlarda biraz daha farklı etki bırakıyor. bütün hayatın zorluklarını yıllarca omuzunda taşıyan bu sevecen gülen yüzlü Palley teyzeye rahmet çocuklarına akrabalarına vede bütün sevenlerine Baş sağlığı diliyorum...
Saygılarımla m Çevik

Senol OZSOY    04 Haziran 2011 13:29 | LYON
BASSAGLIGI
Koyumuzun degerli bir buyuk insani kaybetmenin uzuntusundeyiz .
03 Haziran 2011 de Hayata veda eden PALLE teyzemize Allahtan Rahmet diliyor tum yakin ailesine,sevenlerine saglik ve sabirlar diliyopruz.
OZSOY AILESI

Senol OZSOY    04 Haziran 2011 13:17 | LYON
Sevgili Site Ziyzretcileri,ve Degerli Dostlar!

Engellilerin Gopsen bulusmasinda buyuk emek ve cabalar gosteren sevgili baskanimiz sayin Ismail OZSAHIN'i kutluyor ve tessekur ediyorum.
Ayrica bu bulusmada destek ve yardimlariyla bolesine anlamli birliktelige guc veren almanya ce corumdaki dernek yoneticilerimize tum uyelerimize ve koy muhtarligimiza dostlarimiza ve sevenlerimezede tesekkur ediyorum.
Dernegimizin boyle guzel calismalarini gormek mutluluk ve heycan vermekte inaniyorumki cevremize ve toplumdaki tum kesimlerede ornek olmustur.Ayricada birlikteligimiz ve beraberligimiz dahada guclu olmasina vesile olacaktir.
Almanya ve corumdaki derneklerimizin, ayrica koy muhtarlimizin daha guzel ve basarili calismalara onculuk yapabilmesi icin tum koylulerimizi ve dostlarimizin yardim ve desteklerine ihtiyac oldugu unutulmasin .
Guzel gunlerde bulusmak dilegiyle saygilarimla
Senol OZSOY
En guzel gunler sizlerin olsun saygilarimla
Senol OZSOY

niyazicicek    02 Haziran 2011 10:06 | çorum
sayın site okurları bu tarz yazıları paylaşıyorum umarım iyi olur hepinize selamlar...
Arif Nacaroğlu
arif1@gantep.edu.tr Türkiye yine eşit olmayan şartlarda yarışmaya çalışan adaylarla adaletsiz bir seçime gidiyor. Bir tarafta yüzde 10 seçim barajını kullanarak büyümüş, aldığı üçte bir oyla parlementonun üçte ikisini ele geçirmiş, iktidarı sırasında bazen rant sağlayarak, bazen sopa göstererek koltuğa yapışmış, sanki 9 yıldır iktidarda değilmiş gibi her yapamadığı için diğer partileri suçlamayı becerebilen, dolar milyarderi sayısını 6 dan 40a, yoksul sayısını 15 milyona çıkarmış, ama halen Mağdur, iktidar partisi. Aynı tarafta, artık Ana muhalefet partisi olması ülke demokrasisinin olmazsa olmazı olarak kabullenilmiş Ana Muhalefet Partisi ve arkasında küçük muhalefet partisi.
Diğer tarafta seçim barajını aşamayacakları ilgili medya kuruluşları, Bastir parayı, bakayim falina sistemi ile çalışan anket şirketleri tarafından milletin kafasına enjekte edilmiş irili, ufaklı partiler.
Üçüncü tarafta ise iş, ekmek, özgürlük, demokrasi talebi ile sandığa gideceklerin tek seçeneği olan Emek, demokrasi, özgürlük bloğunun bağımsız adayları.
12 Haziran günü sandık başına gidecek olanlardan, işi iyi olanlara, paradan para kazananlara, arsaları imara sokulup servetini beşe katlayanlara, banka hesapları milyon liraya ulaşanlara, savaştan rant sağlayanlara, Suriye de Irak gibi yerle bir olsa da inşaat şirketlerimize iş sahası açılsa diye insan kanı üzerinden kazanç hesabı yapanlara söyleyecek bir şey yok. Onların, istikrarın(?) sürmesinden yana oy kullanması, seçimin, iktidar ve muhalefet yapısını değiştirmeden ama kontrollerinden de çıkmadan sonuçlanmasını istemeleri doğal. Mantıklı ve akıllı olmayan, işsizlerin, yoksulların, işini kaybedecek olanların, pazarlık hakkı bile olmadan verilen her ücrete razı çalışmak zorunda olanların istikrardan (?) yana, yani mevcut durumdan, statükodan yana oy kullanacak olmaları. En azından geçtiğimiz seçimlerin sonuçları, insanlarımızın bir çoğunun sebep sonuç ilişkisini doğru kurmakta zorlandığını, yoğun medya baskısı ve aldatıcı propagandaya aldanarak oylarını durumlarına uymayan şekilde kullandıklarını gösterdi. Yoksulluğun en yoğun yaşandığı doğu, güneydoğu şehirlerinde, yoksulluğun temel nedeni olan iktidar partileri aşiret bağlarını, ağalık gücünü kullanarak görece başarılı oldular.
Ancak 12 Hazirandan beklentimiz farklı. Bu seçimde en azından, sayıca az ama çok güçlü birikime sahip, siyaseti sadece halkların özgür ve refah içinde yaşam şartlarına kavuşmaları ülküsü ile yapan, insan hakları için hayatlarını ortaya koymuş, bağımsız adayları meclise güçlü bir şekilde göndermeyi kafasına koymuş geniş halk kesimleri, aydınlar, sanatçılar desteklerini ortaya koyuyorlar. Her bir aday için hedef, seçilme barajını ikiye katlamak olarak belirlenmiş. Meclise, liderinin işaretiyle seçilmiş vekilden iki kat daha güçlü gitmeyi hedefliyorlar.
13 Haziranda ilk gündem barışın sağlanması, yoksulluğun giderilmesi olacaktır. Hemen ardından, şartların eşitlendiği, seçim barajlarının kaldırıldığı yeni partiler ve seçim yasaları ile erken seçim talebi ikinci gündem olmalıdır.

ozdogan nesimi    13 Mayıs 2011 23:16 | antw
bersin31052009@hotmail.com
MARKSIST LENINIST KOMINIST PARTI SON YAZISINDA ALINMA;;;;;;
Türk burjuva devleti, PKK önderliğindeki Kürt ulusal özgürlük hareketine karşı saldırılarını tırmandırıyor.
AKP hükümetinin geçtiğimiz yıla damgasını vuran "Kürt açılımı" söylemi etrafında Kürt özgürlük hareketi ve ilerici ve devrimci güçler barış talebini merkeze alan bir mücadele geliştirmişlerdi. AKP hükümeti tüm süreç boyunca bu mücadele kapsamında atılan her adıma tutuklama saldırıları, baskılar ve askeri operasyonlarla yanıt verdi.
14 Nisan 2009'dan bu yana yüzlerce Kürt siyasetçisi gözaltına alındı. Halen de gözaltı ve tutuklama operasyonları sürüyor. Yine "taş atan çocuklar" olarak bilinen hapishanelerdeki yüzlerce Kürt çocuğu tüm mücadelelere rağmen serbest bırakılmış değil.
Mart ayından bu yana Türk devletinin askeri operasyonları hız kazandı. Operasyonlarda yalnızca HPG gerillaları değil, Kürt köyleri, yerleşim birimleri de hedef alınıyor. Bahçeler, tarlalar talan ediliyor. Türk ordusuna ait savaş uçakları defalarca kez Güney Kürdistan sınırını geçerek saldırılar düzenledi. ABD ile İran arasındaki tüm çelişkilere rağmen, ABD eliyle Türk sömürgeci faşizmine verilen askeri istihbaratlar çerçevesindeki operasyonlar Türk-İran ortaklığıyla yürütülüyor.
Bileklerine kelepçeler vurularak gözaltına alınan Kürt illerinin seçilmiş belediye başkanları ve diğer Kürt siyasetçileri hakkında müebbet hapis istendi. İran devleti ise çok sayıda Kürt özgürlük savaşçısını idam etti.
Türk burjuva devletinin saldırılarından, 19 Ekim 2009'da Kandil ve Maxmur'dan yola çıkarak TC sınırlarına ulaşan barış gönüllüleri de payını aldı. İlk olarak barış grubu sözcüsü tutuklandı. Ardından 17 Haziran'da 10 barış gönüllüsü tutuklandı, 3'ü hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Barış grubu üyeleri mahkemede de yaptıkları eylemlerden pişman olmadıklarını ve pişmanlık yasalarından yararlanmak istemediklerini tekrarladılar.
Saldırıların tırmanışı ve Türk sömürgeci faşizminin her türlü barış talebi ve girişimine saldırıyla yanıt vermesi sonucunda HPG 1 Haziran'da tek taraflı olarak sürdürdüğü eylemsizliğe son verdi. HPG, bu kararın ardından Türk burjuva devletinin saldırılarını etkili vuruşlarla yanıtlamayı sürdürüyor. TSK'ya son bir ayda 50'ye yakın kayıp verdiren eylemler, Türk sömürgeci faşist devletini ve ordusunu zor durumda bırakıyor. Son olarak Şemdinli'de 250 gerillanın düzenlediği saldırıda TSK'nın 11 askerinin ölmesi, Kürt özgürlük hareketinin askeri kuşatmayla yenilebileceği konusunda burjuva çevrelerde dahi var olan kuşkuları derinleştirdi.
Uluslararası politikada sözde İsrail siyonizmi karşısında Filistin'e sahip çıkma iddiasıyla gündeme gelen AKP hükümeti, kendi Filistin'i olan Kürdistan'da İsrail yöntemleriyle, İsrail silahlarıyla, İsrail istihbaratıyla katliamlarını sürdürüyor. Gerçekte İsrail siyonizmi ile Türk sömürgeci faşizminin uyguladıkları politikalar birbirinin aynıdır, tıpkı Filistin ve Kürdistan'ın özgürlüğü mücadelesinin, Ortadoğu'nun en köklü iki sorunu olarak özdeş mücadeleler olması gibi.
Kürt halkına yönelik bu saldırı ve kuşatmalara karşı uluslararası dayanışmayı yükseltmek, tüm ilerici, devrimci ve komünist güçlerin bir görevidir. Özgürlük için mücadele eden tüm ezilen halklar, kurtuluşu devrim ve sosyalizmden geçen işçi sınıfı ve emekçiler, Kürt halkının mücadelesini kendi mücadelesi bilmelidir. MLKP, tüm ilerici, devrimci ve komünist güçleri, Türk konsoloslukları önlerinde eylemlerle uluslararası dayanışmayı yükselterek Kürt ulusuna yönelik kuşatmaya karşı durmaya çağırıyor.
Kürt ulusuna özgürlük! Kahrolsun faşist diktatörlük!
Yaşasın halkların kardeşliği! Yaşasın uluslararası dayanışma

muslumcevik    10 Mayıs 2011 09:04 | çorum
ÜÇ FİDANIN YANINA
BİR DE ÇINAR.
Devrim ve sosyalizim davasının ve de Denizlerin avukatı olarak bilinen Halit Çelengi kaybettik.Deniz GEZMİŞ, Hüseyin İNAN, Yusuf ASLAN, kendilerini hiç yalnız bırakmayan fikirlerini ve mücadelelerini kararlıca savunan Ağbeylerini yanı başlarına alarak Mücadelelerini ve Yoldaşlıklarını sonsuza dek birleştirdiler.
Halit Çelengi Her yıl 6 Mayıs günü denizlerin mezarında hüzünlü göz yaşlarıyla üç fidanın Türkiye devrimci mücadele tarihine katkılarını yiğitliklerini ve baş eğmez dik duruşlarını metnetle anlattığından tanıyoruz. Türkiye hukuk tarihine bu infazlarla bir kara leke bulaştırıldığını bu infazların hiç bir hukukki gerekçesinin bulunmadığını açık kapalı bütün yasaların çiğnendiğini insanlığı, ve hukuku katledenlerden hesap sorulması grektiğini her yıl yinelerdi.
Hayat boyu süren bir adalet kavgasıyla, darbe mahkemelerinde, İnfaz törenlerinde, İşkence hücrelerinde ağarmış saçlarıyla, haklının kazanacağına dair inancını yüreğinde taşıyan bir hukuk adamının yüz ağartan yaşamı hepimize örnek olmalı.
Düşmanın karşısında gururla, onurla, ama aynı zamanda büyük bir nezaketle durabilmek. en üstün ahlak anlayışıyla en yüksek mücadele anlayışını birleştirmek öğreticidir ve öğretmeye devam edecektir.
Karşıyaka mezarlığın da, üç fidanımız vardı yanlarına ulu çınarımızda katılarak ülkemizin ve halkımızın yüreğine büyük onurla gömüldüler.
Halit Çelenk Hayatını eşitlik ve özgürlük mücadelesine adamış emekçi halkın hak arama mücadelesinde herzaman en ön safta yer almış hukuksuzluğa, baskıya sömürüye her daim karşı durmuş devrimci yurtsever bir hukuk adamıydı.
Halit Çeleng in yaşamı ve mücadelesi sosyalist Devrimci, ve yurtseverlere hukukçulara yol göstermeye, örnek olmaya devam edecek.
Özü Sözü bir olan temiz yürekli çınarımız hayatı boyunca yapmacık hiç bir söylemde bulunmadı yüreğinin sesini dinliyerek yaşadı ve bu doğrultuda sapmadı ve bunu ölüm günüyle de, ispatladı hasta yatağında bile dnizlerin ölüm yıl dönümüne az kaldığını salı çarşamba diyerek cuma ya kahvaltı sofrasında bulunamıyacağını ima edrek yüreğinin sesini hisettirmiştir.
90 Yaşında hakka yürüyen hayatını eşitlik ve özgürlük mücadelesine adayan Halit Çelengi saygıyla anıyor ve bütün sevenlerine ve mücadele arkaşlarına baş sağlığı diliyorum.m çevik.
Alaattin Bilgi nin başsağlığı mesajı ve şiiri cenaze töreninde okundu şiiri sizinle paylaşıyorum.
BADEM TOMURCUKLARI,
Takvimler altı mayıs diyor.
Bahar üzredir mevsim.
Hıdrellez badem tomurcuklarındadır
Gecede Hıdır-İlyas buluşacaklardır.
Dilekler gül dalına asılacaktır.

ŞİMDİ BİZ,
Bu yaşanası bahar gününde
ipi yiğitçe göğüsleyen
Deniz, Yusuf, Hüseyin
kardeşimiz ile
en gencimiz Erdal çocuğu
bütün SOL bilincimizle
kucaklıyor,
aynı bilinci paylaşan evlatlarımızı
bağrımıza basıyoruz.
Halit Ağbeyi sevgili evlatlarımızın yanına gömüyoruz o hepimizin yolunu aydınlatan bir kutup yıldızıydı.
Şekibe Ablaya çocuklara tüm yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hepimizin başısağolsun.Alaattin BİLGİ Mayıs 2011

Niyazicicek    09 Mayıs 2011 09:25 | çorum
Evrenselde bu yazıyı okudum sizlerinde beğeneceğini umuyorum selamlar.
Bunun adı ölüm değil gülüm Yücel Sarpdere
Uçuşuyor yapraklar, bir oradan bir buraya&
Rüzgar da nasıl oynaşıyor, sırnaşık aşıklar gibi, dokunarak alınlarımıza.
Kalleşler hep pusuda bekler, ama oyun tutmuyor.
Bugün ölüm günü, ama gökyüzü matem tutmuyor.
Bir insan ömrünü nasıl kullanmalı?
Para da olabilir bu sorunun yanıtı&
Onur da&
Bir insan kendini neye adamalı?
Zulme de olabilir&
İnsanlığa da&
Bir sabah vakti uyurken şehirler&
Çekildi hücre kapısındaki zincirler&
O gece uyanırken sabaha&
Hafif bir boşluk&
Hafif bir rüzgar ve loşluk&
Avluda bir koşuşturmaca&
Ortada darağacı ve sehpa&
Sanki hapishane avlusunda değil de&
Veda vakti yaklaşırken bir kasvetli bir istasyon garında&
Ya da dalgaların yanaklarını okşadığı sessiz limanın en ucunda yakılan efkarlı bir cigara&
Süzülüyor cigaranın dumanları bir martı sürüsü gibi alacakaranlığın içinden&
Sanki az sonra fırlayacaklar Denizlerin Halit abisinin yüreğinin en derinliğinden.
Martılar ki, denizlerin sokak çocuklarıdır demişti sevgili Can baba.
Ve fırladılar&
Denizler ki;
Isınsın diye sokaklar&
Isınsın diye rüzgara karşı kanat çırpan martılar&
İnsanlığın orta yerine kocaman, sönmeyecek ateşler yaktılar.
Halit abileri ki;
Denizlerin yoldaşı&
Denizlerin martısı
Sokakların avukatı.
Ve seslenecek sehpadakiler&
El sallayacaklar limandakiler&
Cigaranın dumanı gökyüzünde vedaya hazırlanan son yıldızları yakalayacak&
Bu kez baharın içinden savrulan çiçekleri değil, çiçekler isyanları koklayacak.
***
Şehrin üstüne dumanlar çökmüş&
Anlatmaya bile gerek yok&
O kadar zaman geçti ki üzerinden&
Ve artık her şey o kadar açık ve net ki&
Öldürenler çoktan ölüp gitmişlerdi ölüm kararını verirken beş paralık katil cüppelerinin içinden&
Ve o zamandan beri çürümüş bedenlerinin kokusu geliyor çöplükten&
Karanlığın içinden bir zebani idam kararını okuyor.
Sehpadakiler, demir potalarının alevinin önünde işçiler gibi, çeliğe su veriyor.
Sehpanın karşısında yapraklarını evlatlarına kalkan etmiş ulu bir çınar& Bir yiğit insan, Halit Abileri Denizlerin gözlerindeki ölümsüzlüğü tarihe kaydediyor.
Taşların üstünde denizden yeni çıkmış ağlar, misss gibi devrim kokuyor.
Bunun adı ölüm değil, gülüm.
Bunu adı ölüm değil.
Tam gününü beklemek&
O güne kadar hasta yatağında sabretmek&
Ve tam o gün gelince evlatlarının yanına koştururcasına gitmek&
Ölüm değil gülüm, bunun adı ölüm değil.
Buna ölüm denemez&
Ola olsa kavuşmak&
Evlatlarıyla randevuya yetişmek denir.
Hoşçakalın kardeşlerimiz&
Hoşçakalın&
Kırıldı bir kanadımız&
Ama güneşte alev alev yanan bir zırh gibi aydınlıklar saçarak yol açtınız bize&
Hoşçakalın&
O kısa hayatlarınızla çok şeyler öğrettiniz hepimize&
Hoşça kal Devrimcilerin Halit Abisi;
Adamlığı, yoldaşlığı gösterdiniz bu memlekete&
En tarifsiz saygılarımızla eğiliyoruz önünüzde.

MUSLUMCEVİK    08 Mayıs 2011 16:01 | ÇORUM
EMEKÇİ ANNELERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN..
Sevgili başkanımız İsmail, Annesinin şahsında bütün emekçi kadaınlara söylenecek duygulu, anlamlı gerçek güzel hayata dair yaşam mücadelelerini anlamlarını annelere bahşetmiş Annelere atfen söylenecek bundan daha güzel cümleler bulamadığım için kendisinin bu duygu yüklü güzel sözlerini Anneme ve bütün emekçi Anelere tekrarlıyarak armağan ediyorum bütün Annelerin ellerinde öpüyorum ve ismail Başkanımıza bu anlamlı ve duygulu yazısını tasarlayıp hazırladığı için teşekür ediyorum.
Saygılarımla
M ÇEVİK

nesimi    07 Mayıs 2011 15:01 | ANTWERPEN BELGIA
bersin31052009@hotmail.com
Türkiye yönetimi, bir yandan yirminci yüzyılın ilk çeyreğinden itibaren sömürge Kürdistanda olağanüstü güvenlik tedbirleriyle idari hakimiyetini asimilasyon programları dahilinde Türkçülük ideolojisiyle yönlendirirken, diğer taraftan son dönem Kürt tarihini yakından ilgilendiren bütün olayları ve olaylarda rol oynayan kesimleri-şahsiyetleri resmi devlet ideolojisinin yani Türk ırkçılığının çıkarlarına uygun söylemlerle-dogru olmayan bilgilerle propaganda mahiyetinde kamuoyuna sunmayı gerekli görmüş veya Kürt ulusunu ve Kürtleri ilgilendiren bütün tarihi değerlerle birlikte tabu haline getirilmelerini sağlamaya çalışmış idi. Kürdistandaki soykırımlarda rol alan ve zorunlu Kürt göçertmelerini doğrudan doğruya tanzim ederek, Kürdistanda etnik temizlik yapan kadrolar ise,Türk tarih araştırmalarında birer kahraman olarak ilan edilmişti. Türkiyeyi kuran kadrolar, Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren uyguladıkları asimilasyon programlarıyla, Kürdistanda yaşayan bütün Kürtlere, Türk aidiyet duygusunu vermek, Türkçülüğü aşılamak, vatandaş, Türkçe konuş sloganıyle ortaya çıkan zorunlu uygulamalarla Kürtlere, Türkçeyi öğretmek, ortak dil yoluyla (Türkçe ile) Kürtleri, Türklerle aynileştirip,Türklerle kaynaştırma-Türk unsuru arasında eritme siyaseti izlemişler idi. 20.yy.ın ilk çeyreğinden itibaren Türk unsurunun çıkarları dahilinde Kürdıstanda sınırsız bir egemenlik kurmaya çalışan Türk yönetimi, sadece Türk unsurunu esas alan misak-ı milli taslağında tanmlanan sınırlar dahilinde tek bir ulusa ait, tek bir vatan yaratma ideolojisiyle, Kürdistanı, Türklüğün ve Türkiyenin bölünmez bir parçası haline getirme siyasetine zemin hazırlayarak, bu siyasi yaklaşımlarla kamu idaresini ilgilendiren hukuki,siyasi ve sosyal anlamda Türk idari yapısının Kürdistanda yerelselleştirilmesine geçerlilik kazandırmaya çalışıyordu.

muslumcevik    06 Mayıs 2011 12:49 | çorum
Deniz, Hüseyin ve Yusuf un 12 Mart cuntacıları ve arkasındaki gerici faşist güçler tarafından idam edilmelerinin üstünden 39 yıl geçti
Denizlerin insanlığın en eski özlemleri, en değerli vasıfları için mücadele etmesi sebebiyle, insanlık düşmanları tarafından katledildiğini biliyoruz.
Denizler, Türkiyenin işçileri memurları köylüleri kadınları, gençleri sömürülmesin, baskı zölme maruz kalmasın diye kapitalistlere, Emperyalistlere ve onların iş birlikçilerine karşı mücadele ettikleri için idam edildiler.
Bu idamla bütün insanlığın özlemleri ve değerlerinin de yok edilmek istendiğini bilmeliyiz.
Denizler, Kürt Halkının demokıratik hakları için, Türk-Kürt ve bütün miliyetlerden halkların eşit ve kardeşçe yaşaması, gönüllü birliği için mücadele etmekteydiler.
Denizlerin halkın kurtuluşu için her türlü fedakarlığa katlanacak kadar halka bağlı olduklarını bağımsızlığa ve halkların kardeşliğine vurgu yaparak can verdiklerini halkımız bilmekte dir.
39 Yıl sonra hala deniz, yusuf ve Hüseyin in İdamını kınayan bildiri ve afişlerin yasaklandığını onları ananlara davalar açıldığını demokıratik kamuoyu ve halkımız görmektedir.
Denizleri idam eden zihniyetin halkı kandırmak halktan oy almak için kürsülerde Adlarını anıp sahte göz yaşları döktüklerini, her alandaki iki yüzlülüğünü bu konuda da görmekteyiz.
Bu yüzden her 6 mayısın Taylan Özgürden, Mahir Çayana, Deniz Gezmişten İbrahim Kaypakkayaya Erdal Eren den Akif Dalcıya Devrimci mücadelenin zaferi oğruna yaşamını feda etmiş tüm genç devrimcilerin bir günü bir haftası gibi değerlendirilmesi son derece önemlidir.
Kürt ve Türk halklarının kardeşliği ve kürtlerin demokıratik haklarının kazanılması davası bizimde davamız olmalı.
Denizlerin savaştığı emperyalizim bizimde düşmanımızdır.
Denizlerin uğruna mücadele ettiği sınıfsız, sömürüsüz, savaşsız bir dünya özlemi bizimde Özlemimiz olmalı.
Denizlerin şahsında tüm devrim şehitlerinin Anısı Önünde saygı ile eğiliyorum. mücadelelerini, halkımızın sonsuza kadar yaşatacagına asla şüpeh duymuyorum.
Saygılarımla
M Çevik


209
Ziyaretçi Defteri Kayıtlar
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »

KURBAN BAGIS FORMU

Rasgele Resim

FACEBOOK

GOPSEN_YAYLACIK
      

Şiir Köşesi

Şiir Köşesi

ILETISIM BILGILERI

Dernek iletişim:

Adres:
Am Feldrain 76
D-50999 Köln
DEUTSCHLAND
 
 
 
Almanya: 00 49 2236 3028170
 
 
 
 
 
Hollanda: 00 31 205 539777
Belçıka: 00 32484 544538
Fransa: 00 33648 124486
Danimarka: 00 45 751 23 674
Avustralya: 00 613 84003652
Türkiye: 00 90 364 494 2136
Fax: 00 49 2236 3028170
E-Mail:
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.gopsentv.com  - www.yaylacik-gopsen.com
Hesap Numarası:
SPARKASSE KÖLNBONN
IBAN: DE08 3705 0198 1900 0871 96
SWIFT / BIC: COLSDE33XXX

 

Duyurular

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

Değerli Üyelerimiz,

Hesaplarından aidatları çekilen arkadaşlarımızın da bildiği gibi, son iki aydır bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bazılarımızın hesabından ikikez çekilip, tekrar geri ödeme yapılmış, bazı üyelerimize de geri iade edilmemiştir.

Bildiğiniz gibi, Avrupa Merkez Bankası ve bağlı tüm Alman Bankaları havale, çek ve para çekme işlemleriyle ilgili köklü değişiklikler yapmışlardır. Bu değişikliğe derneklerin aidatları çekme ve havale yollama işlemleri de dahildir. Bu nedenle bizim hesap işlemlerinde de değişiklikler olmuştur.

Bu işlemler yapılırken, sistem daha uyarlanmadığı için hatalar oluşmaktadır. Elimizde olmayan bu nedenlerden dolayı oluşan hatalar nedeniyle özür dileriz.

24.09.2013 Günü banka ile yaptığımız toplantı sonucu, banka hatalı olduklarını kabul etmiş ve bu eksikliklerin en kısa sürede giderileceğini, ayrıca dernek zarara uğramışşsa bunu karşılayacaklarını belirtmişlerdir. Üyelerimizden ve derneğimizden özür dilediler, bu özürü yazılı olarakta ileriki günlerde bize ulaştıracaklarını bildirdiler (mektup elimize ulaştığında sizlerle de paylaşılacaktır).

Oluşan bu hatadan dolayı üyelerimizin zarara uğramaması için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz. Tüm hesaplar kesinlik kazanınca, hangi üyelerimizden fazla aidat çekilmişse, onu gelecek ayın aidatıyla telafi edecegiz.

Yeniden özür diler, sabır, anlayış ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz...

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluKAHVALTIYA DAVET

Sample Image DAVETİYE  Sample Image

 

Avrupa Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerine, Göpsenlilere ve Dostlarına hizmet sunmaya devam ediyor...

 

Hollanda-Amsterdam (26-27 Ocak 2013), Belçıka-Antwerpen (8-9 Mart 2013) ve Fransa-Lyon (18-20 Mayıs 2013) buluşmalarından sonra,

 

şimdide  16.06.2013 Pazar günü saat 10:30 da Köln'de ASMALI KONAK'ta (Keupstr. 44-46) kahvaltıda buluşuyoruz.

 

Gönlümüzde, yüreğimizde ve aklımızda geçenleri paylaşmak, dostlarımız ve sevdiklerimizle özlem gidermek, eksiklerimiz ve hatalarımız üzerinde konuşabilmek ve güzel işler yapabilmek, projeler üretmek için kahve bahane olsun, hoş bir sohbette buluşalım istedik.

 

Tüm dostlarımızın, sevdiklerimizin ve üyelerimizin davetli olduğunu bilmelerini ve bu buluşmaya katılarak, sevgi ve coşkularını katmalarını bekliyor ve diliyoruz.

 

Sevgili Dostlar,

Değerli Göpsenliler

Saygıdeğer Üyelerimiz

Sevgili Gençler ve Çocuklar,

Dostluk ve sevgi temelinde bir acı kahvemizi içmeye bekliyoruz.  Bu davetimize katılırak, paylaşım temelinde sevinçlerimizi, mutluluklarımızı, sıkıntılarımızı ve acılarımızı konuşma ve dertleşme fırsatı bulmamıza yardımcı olmuş olacaksınız.

 

Sizleri bekliyoruz.... ve kendi evinizde hissettiğiniz bir ortamda görüşmek üzere....

 

Saygılarımızla!

 

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluDUGUNUMUZ VAR Dilan ve mehmetin dügünü

YENİ YAZILAR
Sayın Hasan TÜZÜNER' in kaleme aldığı
"UZAKLARDA BİR KÖY"
ve
"YAYLACIK - DERNEK DENETİM -TOPLANTI - KATKI VE NİTELİK"
YAZILARI, KENDİ KÖŞESİNDE OKURLARIMIZA SUNULMUŞTUR...

Kendilerine verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız!

SİTE YÖNETİMİ


Mehmet Özay' ın Kırkı

10.04.2001 Tarihinde hakka yürüyen
rahmetli Mehmet Özay’ın
(Tülay Sarımercan’ın amcası)

kırkının yemeği yedirilecektir.

Tarih:
 29.05.2011 Pazar günü saat 13:00

Yer:
 Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF)
 Ezgi Center (50933 Köln, Stolberger Str. 317)

Tüm sevenleri  ve dostları davetlidir..

Saygılarımızla!

Ailesi ve yakınları adına: Tülay ve Hasan SarımercanEngelliler, Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü ve Anma Yemeği nde Göpsen de (YAYLACIKta) Yeniden

Engelliler,  “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” ve Anma  Yemeği’ nde Göpsen’ de (YAYLACIK’ta) Yeniden Buluşuyor!

Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image

“ Göpsen’ deki Engellilerle Almanya’daki Engellileri Buluşturma”  projesi ile başlattığımız etkinlikler çerçevesinde bu  yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz buluşma ayrı bir önem taşımaktadır.

2009 Yılında gerçekleşen birinci buluşma, tanışma, kaynaşma ve sorunları konuşma ve karşılıklı küçük hediyelerin verilmesi şeklinde geçmiştir.

2010 Yılında gerçekleşen buluşmada ise, bir adım daha ileri gidilerek, gereksinim duyan engelli kardeşlerimize, Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath’ ın katkılarıyla yürüme aleti, tekerlekli sandalyeler temin edilmiştir.

Bununla da yetinilmemiş, durumu yerinde tespit edilen ve eğitimine devam etmek isteyen bir genç kardeşimize de elektrikli ve benzinli bir engelli aracı temin etmek için büyük uğraşlar verilmişitr. Derneğimizin çağrıları, dernek üyemiz  ve köylümüz sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin  yoğun çabaları sonucu,  Hollanda’da yaşayan ve ismini açıklamak istemeyen bir yardım severin bağışıyla araç satın alınmış ve engelli kardeşimize, dernek temsilcilerimizin, Çorum derneğimizin yöneticilerinin,  muhtarımızın ve basının da hazır bulunduğu törenle teslim edilmiştir.

Yine 2009 ve 2010 da Çorum’ da engellilere hizmet veren  ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan çalışmalara ve etkinliklere kendi engellilerimizde dahil edilmiştir. Yapılan görüşmelerle de, bu kurumların engellilerimize ve ailelerine sahip çıkmaları, onlara gereken desteğin ve hizmetin verilmesi için girişimlerde bulunulmuştur.

Üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz bu yılki buluşma 02.06.2011 tarihinde yine Göpsen’ de olacak. Çok sayıda  engelli misafirinde katılacağı buluşma, yukarda da belirttiğimiz gibi, iki yönüyle ayrıca önem taşımaktadır.
Birincisi, bu buluşmada verilecek yemek dolayısıyla, genç yaşta aramızdan ayrılan,  ailesini ve tüm Göpsenlileri derinden üzen rahmetli Şenol İçbudak’ı anmış olacağız. Eşi ve çocuklarının isteği üzerine verilecek bu yemeğin, onun ruhunu şad edeceğini,  hayırlara vesile olacağını, içerden ve dışardan gelen engelli ve engelsiz tüm katılanların, O’na bildikleri dillerde, rahmet okumalarını ve dua etmelerini sağlayacak. Kendisinin de bir yardımsever olduğunu bildiğimiz, kardeşimizi de bir kez daha  anmış olacağız. Bu nedenle, aileye bu duyarlılığından dolayı teşekkür eder, yaptıkları bu hayırın tanrı katında da kabul bulmasını diliyoruz.

İkincisi ise, uzun süredir engelli olan bir kardeşimizin toplum yaşamına kazandırılması, evi dışındaki günlük gereksinimlerini giderebilmesi ve ailesinin üzerindeki yükünün hafifletilmesi amacıyla Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath  ve Sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin büyük çabaları sonucu,  yine Hollanda’da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırseverin katkıları ve derneğimiz aracılığıyla temin edilen elektrikli aracın teslim edilmesidir. Dileğimiz, bu gibi katkı ve yardımların sürmesi ve gereksinim duyan insanların yardımına anında koşulmasıdır.

Bu buluşamın bir başka anlamı da, muhtarımızın iki yıl önce vurguladığı ve tanımladığı “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” nün kurulmasıdır.

Bu gibi anlamlı ve insanı açıdan huzur verici duyarlılık ve paylaşımların verdiği iç rahatlığını, maddi ve manevi tadı oradaki herkesle paylaşmaya bekliyoruz. İnsan olarak, Göpsenli olarak, dernek üyesi olarak en önemlisi  duyarlı birer varlık olarak,  dostluğumuzu ve  sevgimizi birleştirip, acıların ve sıkıntıların azalmasına, mutluluk ve sevinçlerin çoğalmasına ortak olalım...

Gelin canlar, bunları birlikte yaşayalım, birlikte paylaşalım, birlikte neşelelim, birlikte hüzünlenelim...

İki haziran ikibin onbir de Göpsen’ de buluşmak dileğiyle....

GYDKD – Avrupa, YYDKD-Çorum, Yaylacık Köyü MuhtarlığıFutbol Turnuvası ve Mangal Partisi


DUYURU

Değerli üyelerimiz, Değerli Göpsenliler ve Sevgili Dostlar,

Derneğimiz, sizlerin istek ve görüşleri doğrultusunda

“Futbol Turnuvası ve Mangal Partisi”

düzenlemiştir.

24.04.2011 Pazar günü yapılacak etkinlik saat 12:00 de

SC NORD
Rixdorfer Str. 56
51063 Köln (Mülheim)

adresindeki FUTBOL SAHASI’ında yapılacaktır.

İsteyen arkadaşlar takımlarını oluşturup (7 kişilik), 20.04.2011 tarihine kadar aşağıdaki telefon veya mail adresleri aracılığıyla dernek yönetimine bildirebilirler.

Organizyonun daha güzel olabilmesi için katılmak isteyen ailelerin önceden bilgi vermeleri rica olunur..

Ayrıca, bu organizasyona dernek üyesi olsun yada olmasın tüm dostlarımızın davet edilmesi, katılımın sağlanması için destek verilmesi, herkesin çaba harcaması ve sevdiklerimizin bilgilendirmesinin bir görev sorumluluğunda yapılması gerekliliğine inanmaktayız.

Vereğiniz destek, alacağınız görev ve katkılarınızdan dolayı  teşekkür ederiz.

Turnuvada görüşmek dileğiyle.... Saygılarımızla!

GYDKD – AVRUPA Yönetim Kurulu

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği 
                  (Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:  00 49 2202 97 90 621  - 00 49 221 17 03 965  - 00 49 221 680 89 787
          00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.de;  gopsenli@gmx.de

         www.yaylacik.eu - www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com 

                               www.yaylacik-gopsen.com  

 Antwerpen Toplantısı

ANTWERPEN (BELÇIKA) TOPLANTISI

Değerli Arkadaşlar,
Sevgili Dostlar,
Daha önce (18.10.2010 tarihli) mektubuzda da belirtiğimiz gibi, derneğimizin çalışmaları  ve geleceği hakkında çalışmalar yapmak amacıyla iki tane bölgesel toplantının yapılacağını belirtmiştik.
Bunlardan birincisi, 13 Kasım 2010’ da Brilon’da gerçekleştirildi. İkinicisinin de Belçıka’daki temsilcilerimiz, üyelerimiz ve arkadaşlarla yapılan görüşme sonucu tarihi kararlatırıldı. Bu toplantının
27 Şubat 2011 tarihinde saat 12:00 te Antwerpen’de
yapılması uygun görüldü.
Burada yapılacak bu toplantının, daha verimli geçmesi ve doğru kararların alınabilmesi için
 o çevredeki üyelerimizin, köylülerimizin ve dostlarımızın tümünün katılması beklentimizdir.
Bu toplantılara katılarak, kendi düşünce ve görüşlerinizi toplumla paylaşacak, kararlara yön verecek ve derneğimizin geleceği hakkında söz sahibi olacaksınız.
Yapılacak bölgesel toplantılara, dernek üyesi olsun olmasın, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, köyümüz, köylülerimiz ve dostlarımız hakkında söyleyecek sözü olan herkes katılmalı ve düşüncelerini, beklentilerini ve eleştirilerini bizlerle paylaşabilmelidir...
Katılmak isteyenlerin, organizasyona yardımcı olmaları açısından, kaç kişi ile katılacaklarını aşağıdaki telefonlardan birine bildirmeleri (ya da yanıt olarak E- MAIL yazmaları) rica olunur

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yön. Kur.

Organize: Bursal Mercan, Besin Özşahin (Tel.: 0032 477 511090 – 00 32 32 383946 / 0032 477 661399 . 0032 32303633 / yada derneğimizini irtibat telefonlarından - aşağıdaki telefon numaralarından) birini arayabilirsiniz....
___________________________________________________________________

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği
(Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:
  00 49 2202 97 90 621 - 00 49 221 17 03 - 00 49 221 680 89 787
            00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.deBu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.yaylacik.eu
- www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com
                        www.yaylacik-gopsen.comDUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL DUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL

İstanbul Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, 12 yaş altı işitme problemi olan, maddi durumu kötü, hiçbir sağlık güvencesi olmayan fakir çocukların tüm tedavi masrafları ve kullandıkları işitme cihazının ücretsiz karşılanacağına dair açıklamada bulunmuştur.
İhtiyaç sahipleri bağlantı kurarlarsa geçerlilik koşullarını araştırabilirim...

Resul Arslan / Istanbul
resul_arslan@mynet.com


Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

 

Değerli Üyelerimiz,

Sevgili Göpsenliler, Değerli Dostlarımız,

 Derneğimizin geleceği ve yapacaklarımız hakkında kendimizi sorguladığımızda pekte iyi bir yerlere gelemediğimizi anlayabiliyoruz. Bu sorgulamayı, biz yöneticilerle birlikte, sevgili üylerimizin, Göpsenlilerin ve bugüne kadar yakınımızda olan değerli dostlarımızın da  yapmaları gerektiğine inanıyoruz.

Derneğimizin kalıcılığı ve geleceği için bu sorgulamanın yüksek sesle yapılmasının ve bununda üyelerimiz ve yönetimle paylaşılması gerektiği kanısındayız. Buna olanak sağlamak için, bu yıl sonuna kadar, biri Brilon (ALMANYA) diğeri Antwerpen (BELÇIKA) olmak üzere iki tane bölgesel toplantı yapmak istiyoruz.

Bu toplantılarda, „derneğimizin geldiği yer, yapamadıklarımız, çalışma sistemimiz, yönetim-denetim-disiplin-danışma ve diğer kurumlardaki aksaklıklar,  yapmak istediklerimiz, gençlerimizin ve kadınlarımızın aktif rollleri, program, tüzük, genel kurul“ konuları (ve ayrıca katılımcıların görüşleri) üzerinde konuşulacak, görüşler ve öneriler toplanacak, derneğimize yeni bir yol haritası çıkarılacaktır. (BİLGİ NOTU: Ayrıca bu mektup internet üzerinden de tartışmaya açılacak, katkı sunmak isteyenler tarafından konunun tartışılması sağlanacaktır).

 ikinci özürlüleri bulusturma günü Dernegimizin destek ve katki sundugu Muhtarligimizin ve corum dernegimizin organize ettigi bulusma günü 06.06.2010 Pazar günü yapilacak. WMB Yetkilileri  (Almanya Rösrath`taÖzürlülere Barinma va Egitim sunan kurum )da Tekerlikli sandalye, yürüme aleti ve degisik hediyelerle  katkida bulunacaklarir. Ayrica gecen yil yaptiklari ziyarette cok menun olduklarini ve yeniden biraraya gelmek istediklerini Baskanimiz sayin İsmail Özşahine bildirmişlerdir. Bu vesile ile Başkanımız Çorum dernek basşkanımız sayın Niyazi Özmercan vede Köyümüz muhtarı Sayın Hüseyin Özsoyla irtibata geçerek gerekli organizasyonu yapmışlardır.
Köylülerimizin kendisini yanlız bırakmayacagını umut ediyor bu gezininde köyümüz ve köylülerimiz vede özürlülerimiz için bir umut ışığı olmasını temenni ediyoruz

GYYDK  Köln

ÖRGÜTLÜLÜK / İsmail Özşahin

AÇIKLAMA ve DUYURU

Köln, 09.05.2010

 Sample Image

Değerli Üyeler,
Sevgili Göpsenliler,

Üzülerekte olsa, son zamanda yaşamakta olduğumuz ve mahküm bırakıldığımız „DUYARSIZLIĞI, İLETİŞİMSİZLİĞİ, BANA NE'CİLİĞİ, SORUMSUZLUĞU hatta VURDUM DUYMAZLIĞI“ sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Değişik zamanlarda (yani sıkıntıların olmadığı herşeyin yolunda sanıldığı zaman) paylaşımdan, dayanışmadan, yoldaşlıktan, kardeşlikten, barıştan, mücadeleden, emekten, acılarlardan, siyasetten, kurtuluştan ve nice şeylerden söz ederek, kendilerinin bu mücadelerde var olduklarını, iyinin, güzelin ve doğrunun sürekli destekçisi olacaklarını, kötünün, yalanın, talanın ve sömürün karşısında ve takipçisi olacaklarını yineleyen bizler, üyelerimiz, Göpsenliler, dostlarımız ve sevenlerimiz ne yazıkki sınıfta kalmıştır. Hani hep diyorduk ya; „acılar ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalırlar, sevinçler ve mutluluklar paylaşıldıkça çoğalırlar“ ne yazikki bunu da yapamadık, bunu bile başaramadık….

Birliktelikten, dayanışmadan, paylaşımdan, … söz ettik, bölündük, parçalandık, azaldık ve güçsüzleştik… Bunuda başaramadık….

Eğitimden, okuldan, sağlıktan, başarıdan ve gelecekten, … söz ettik, birlikte çözebileceğimiz sorunları konuştuk, gelecek için umuttan söz ettik; olmadı „umutlarımıza“ kurşun yağdırdık….

Çocuklarımızdan, gençlerimizden, kadınlarımızdan ve onların özgür, güvenilir, sağlıklı geleceklerinden söz ettik; onların bir araya gelmemesi için sorunlar ürettik.

Dernek, dayanışma, güçbirliği dedik, o amaçla başımızı yola koyduk, sonunda „böl,parçala yönet“ oyununa kurban gittik.

Köyümüz, köylümüz, … dedik, onları da boylarına ve ceplerine göre gruplara ayırdık, yenilen yemeklerin kalitelerine göre isimlendirdik…

Bunların hiçbiri de yetmedi, düğün, cenaze ve kurbanlarımızı da sınıflandırdık. Ya kimimiz, o daha önce milletin efendisi olan „köylümüzü“ artık kendimizden saymıyoruz, ya da boyuna ve cebine göre önem grubuna yakıştırıyoruz. Bunu artık cenazelerimizde ve kurbanlarımız da da yapmaya başladık ve sonucununda nereye gideceğini tahmin edelim artık… Başkasının yıllarca beceremediğini kendimiz yapıyoruz.

Sonuncusuda (daha birçok neden var ama…) herşeye rağmen aramızdaki iletişimsizlik, yüzyüze ve gözgöze konuşamama, bugünkü teknolojiyi bu amaçla kullanamama ayıbımızdır. (Eğer bunu çocuklarımız aracılığı ile de kullanamıyorsak o da ayrı bir iletişimsizlik ayıbı sayılmalıdır.)

Bu sonuca nereden mi vardık, diye sorarsanız size kısaca birkaç örnek:

1.    Seksenli yıllardan sonra köyümüzdeki yıkım, talan, göç, emeğe ve toprağa hor bakma…

2.    Son yirmi yıllık köyümüzdeki muhtarlık seçimleri ve sonuçları…

3.    Derneklerimizin (Avrupa-Avustralya-Çorum) kuruluşları ve sonrası yaşanılanlar…

4.    Bunca yaşananlara nazaran, emekçilerin ve yoksul köylülerin alınterleriyle meydana gelen okul, sağlıkocağı, cemevi, morg, yollar, çeşmeler, internet,… vs bunların nasıl kullanıldığı…

5.    Son birkaç yıldır derneğimizin sitesi herkes tarafından bilinmesine karşın, ölülerimize ve ölü yakınlarına yönelik yazılan mesajlar

6.    Düğünlerimizin sitemizde yayınladığımız halde aynı yerlerde, aynı günlere denk getirilerek, insanlarımızın bir araya gelmesini önleme çabaları, yada birbirini önemsememe duyguları, dernek ve köy sitesinin takip edilmemesi gereken çönemin verilmemiş olması…

7.    Eğitime katkı maçlı yapılan gecelere, dernek toplantılarına, köyümüz ya da köylümüze yönelik etkinliklere katılmama, önemsememe…

Bunları kendinize göre çoğaltabilirsiniz… Ama hiç kimse, sitede „iki düğünün aynı güne denk geldiği haberine“ bakarak, „bundan birşey yok, olur böyle şeyler“ diyerek işin içinden çıkmaya kalmasın…. Aslında sorun tam da burada…. Bu Göpsenlilerin ve dernek üyelerimizin o kadar da örgütlü olmadıklarını, hatta örgütlülüğe inanmadıklarını gösterir.

Unutmayalımki, varlığımız ve gücümüz ne olursa olsun kişi olarak herbirimiz yalnızız, hatta bazende yapa-yalnızızdır. Ama hepimiz bir araya geldiğimiz de, orada „BİZ“ oluruz, sesimizin ve gücümüzün birleşmesi ile „yalçın dağlara“ „çılgın nehirlere“ hatta „denizlere“ benzeriz.

İşte bu bu yüzden diyoruzki, „kolay yem olmamak, zalime boyun eğmemek, kula kulluk etmemek, namerde muhtaç olmamak“ için „insanlık onurumuzla“ hep birlikte, herzaman ve sonsuza dek yaşayabilmek için, birlik olalım, örgütlü olalım, gücümüze ,inanıp güvenelim…

Daha güçlü, örgütlü ve mutlu yarınlar için gelin „elele“…

Saygılaımızla!

GYDKD Yönetim Kurulu Adına

İsmail Özşahin

(Bşk)"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

Koçereo Destanı“ nı ya da öyküsünü birçoğumuz ya dinlemiştir ya da okumuştur. Bu destan ve öykülere göre herkesin kendine göre bir „Koçero“su vardır: Bu „Koçero“ kimi zaman yiğit, korkusuz, tavizsiz, hak arayan, haksızlığa boyun eğmeyen, bir kahraman hatta „başkaldırıdır“.
Kimi zaman yoksulun yanında yer alan, onun durumuna üzülen ve yoksulluğun son bulması için dağa çıkandır
Kimine göre de hak, eşitlik ve adalet için savaşan bir yüce kahramandır

Kimine göre de eşkiya, vatan haini, çapulcu…vs. olur.Koyden Haber var  Sevgili Göpsenliler vede Göpsen dostları;Niyazi Özmercan Yönetimindeki” Yaylacıklılar yardımlaşma ve dayanışma derneği ‘ Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla uyumlu bir şekilde hizmette sınır tanımıyorlar.Son olarak Demircibabaya vede aşağıdaki çeşmenin düzlüğüne çınar ağaçları vede çam diktiklerini demircibabaya çok geniş yol yaptıklarını dikilen çam ağaçları vede çınar ağaçlarının başkan Niyazi Özmercan tarafından karşılandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarız başkanın bu çabası tüm köylülerimize örnek teşkil eder.Ayrıca köyümüzdeki eski köy ilkokulunun  köy tüzel  kişiliğine alınması eğlence vede mesire alanına çevrilmesi için vali ile görüşmelerin devam ettiğini bu ve buna benzer haberlerin yeni açılan sitelerinde www.gopsen.com adresinde takip edilebileceğini duyurmuşlardır.www.yaylacık-gopsen.com site yönetimi olarak kendilerine teşekkür eder çalışmalarının daim olmasını temenni ederiz. Site Yönetimi

TEŞEKKÜRLER (!?)

  DUYARLILIĞINIZ (!?) İÇİN TEŞEKKÜRLER!

Bildiğiniz gibi, derneğimiz 20 Şubat 2010 tarihinde Köln’de “eğitime destek” amaçlı bir gece düzenledi, bu geceden elde edilecek gelirin tümü, üniversiteli kardeşlerimize ve özürlülerimize verilecekti.

 

Ne acıdır ki, sadece amacından dolayı gereken katılım sağlanamadı.... Bu gibi etkinliklere GÖPSENLİLER ve dostlarımız gereken duyarlılığı göstermediler ve önemsemediler, bu duyarlılıktan dolayı(!?) TEŞEKKÜRLER!!!!!!!!.RESIMLER  Değerli Yaylacıklılar
05 Mart 2010 tarihinde köyümüz Göpsende gerçekleştirilen CEM ERKANINA ait resimler sitemizin Resiler menüsünden yayına sunulmuştur.
Resimleri beğeneceğinizi umut ediyor iyi eğlenceler diliyoruz.....

SİTE YÖNETİMİ

Göpsende Cem Erkanı  Değerli yaylacıklılar vede Yaylacıklı dostalarına önemle duyurulur.
05 Mart 2010 tarihinde köyümüzde Birlik cemi yapılacaktır.
Yer: Yaylacik köyü cemevi
Hareket yeri: Corum Alevi Kültür Merkezi önü
Hareket saati: 18:30

Köye topluca otobüs ile hareket edilecektir. Bu vesile ile tüm yaylacıklılar vede yaylacıklı dostları davetlimizdir.

Bu anlamlı günde köylülerimizin birlik ve beraberliğimize katkı yapmalarını önemle rica ediyoruz .
Birlik ve beraberkliğimizin daim olması dileklerimizle...
Tertip Komitesi adına:

Kazım Özerdogan Göktaş Uzuner


Başkan İsmail Özşahin'in Gece Konuşması

Değerli Konuklar,
 Sevgili Göpsenliler ve Değerli Üyeler,

Avrupanın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye’den gelerek bizleri onurlandıran siz değerli konuklarımıza, sesleri ve sanatları ile destek veren değerli arkadaşlarımıza, bu gecenin hazırlanmasında emek sarfeden  sevgili arkadaşlarımıza, kısaca burada olan herkese hoş geldiniz diyor, katılım ve destek için herkese teşekkür ediyorum.

Sevgili Konuklar,
Avrupa - Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneğimiz, 2004 yılında yine siz değerli dostlarımızın ve Göpsenlilerin çabaları ve katılımı ile kurulmuştur. O günden bugüne, Çorum ve Avustralya’daki Göpsenlilerde kendi aralarında dernekler kurdular , daha örgütlü, daha katılımcı ve daha güçlü bir şekilde insanlarımıza ve köyümüze hizmet etme yarışına girdiler. Bu yarışta görev alan herkese huzurlarınıda birkez daha teşekkür ederim.

Geleneksel Dayanışma ve Paylaşım Gecesi

GÖPSENLİLER
"GELENEKSEL DAYANIŞMA ve PAYLAŞIM GECESİ'NDE"
BULUŞUYOR!

YER: Bürgerhaus Kalk
Kalk-Mülheimer Str. 58
D-51105 Köln
TARİH: 20.02.2010
AVRUPA'daki tüm GÖPSENLİLER, DOSTLARIMIZ, HALK MÜZİĞİNE GÖNÜL VERENLER
ve
EĞİTİME KATKI VERMEK İSTEYEN, DUYARLI HERKES DAVETLİDİR!
GYDKD – AVRUPA

NOT:
Geceden elde edilecek gelirin tümü, gen
çlerin ve özürlülerin eğitimine katkı
amaçlı harcanacaktır!Kaybettiklerimiz

Sanal Mezarlık

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
yaylacik-gopsen
DUYURU: 
Köylümüz saadet kara
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Arama

Üye Girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Üye Girişi

Üye Girişi