Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa:

Ziyaretçi Defterine Yaz


Senol OZSOY    31 Aralık 2011 17:40 | LYON
2012 Yeni yilin insanliga baris,sevgi,dostluk, ve huzur getirmesini diliyorum.
Dilekleriniz,kabul sansiniz bol, mutlulugunuz uzun, sagliginiz ebedi olsun.

yaylacik-gopsen    21 Aralık 2011 23:07 |
Yaylacık Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneğinin hazırladığı yıl başı şenliğine tüm yaylacıklı dostlarımız davetlidir.
Yer:Hacı Bektaşi Veli Kültür derneği
Tarih:31/12/2011 Saat:19:30

Gelin yeni yıl çoşkusunu hep birlikte yaşayalım.

Bu çoşkuya katılmak isteyenler:
Mesut ÇİÇEK(0505 527 90 22)
Serkan İÇBUDAK(0506 584 18 27)
Yakup ÖZSOY(0505 245 04 87)
TLF NUMARALARINDAN BİRİNİ ARAYABİLİRLER.

YKYDKD YÖNETİM KURULU

yaylacik-gopsen    15 Aralık 2011 18:36 |
AŞURE DAVETİ:Yaylacık Köyü
Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneğinin, 18 Aralık 2011 Pazar günü Saat 13.00te Muharrem ayı münasebeti ile düzenleyecekleri Aşureye tüm yaylacık halkı davetlidir.
Tarih:18 Aralık 2011 saat:13:00
Yer:Erkin kraathanesi(emek caddesi)

YKYDKD YÖNETİM KURULU

Yalçın ÇEVİK    11 Kasım 2011 23:56 | Amsterdam
Sevgili Cemal kardesimize bassagligi diliyorum

yalcin cevik

yaylacik-gopsen    05 Kasım 2011 16:56 |
Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir.Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle,Tüm yaylacık halkının Kurban Bayramı kutlu olsun!
Yönetici Yorumu Yönetici Yorumu:
:p

hüseyin    23 Ekim 2011 21:52 |
BİR ARADA YAŞAMAYI ÖĞRENELİM
Degerli kardeşlerim gündemde olan olaylarla ilgili çeşitli yorumlar açıklamalar inanki çok üzücü bizim ülke gibi her olayı yaşamıış tarihi kara lekelerle dolu her türlü oyunlara gelmiş bir toplum olarak halen geçmişimizden ders alamamışız hemen hemen herkes derki türkiye bir mozaik ülkedir peki mozaik bir ülkede alevileri yaktınız kürtleri ihma ettiniz ermenileri yok saydınz çingeneyi dişladınz tek dil tek bayrak vatan millet sakarya dediniz şimdi nasıl bir arada barış içinde yaşayacagız bizim diger inançlarla olan halklarımızla inanın hiç bir sorunumuz yok beraber yaşamaktanda mutluluk duyarız bir binanın malzemesi dahi tek malzemeden meydana gelmez beşonu tahtası çıtası ve direkleri vardır bunlardanda bir bina meydana gelir zaman geldi alevileri direk yaptılar zaman geldi cumuriyetin bekçisi yaptılar gün geldi arbanın muavini yaptılar daha dogrusu bi türlü şöför koltugunu yakalayamadı aşagılandılar yakıldılar çeşitli hakaretlere maruz kaldılar hepsini sineye çektiler şimdi sıra kürtlerde başbakan kürt sorununun oldugunu kendiside söyledi öyleyse niye çözemiyosun sen hükümet degilmisin dağa taşa milyon dolarca bomba atıyorsun 20 yaşındaki yoksul askerimi şehit ediyosun babasının annesinin üstüne elektiriğini kesiyorsun ve üstelikte tam cenaze töreninde bütün dünya izlerken direğe çıkılıp eve elektirik veriliyor bu ülkede ne aleviler ne kürtler 70 milyon nufusta ayrı görmüyoruz kendimizi, kimsede bizden üstün degildir ancak bu ülke sade onlarınmış gibi bayraga sarılıp miliyetçi şövenist tavırlar içine girmeleri bu ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür bunda biz aleviler kürtler rahatsız oldugumuzu herkesin bilmesi gerekir bir an önce silahların susmasını barış ve kardeşlik içinde bir arada yaşamayı diliyorum ..
HÜSEYİN ÖZSOY

hüseyin    11 Ekim 2011 19:08 |
DEĞERLİ KÖYLÜLERİM VE DEĞERLİ OKUYUCULAR:FACEMDE YANGINLA İLGİLİ BİLGİYİ KISACA BELİRTMİŞTİM.İNSANI,DOĞAYI VE TÜM CANLILARI SEVMEYEN BENİM GÖZÜMDE KATİL BİR CANİDİR.HER VATANDAŞ KENDİSİNİ KORUDUĞU GİBİ DOĞAYIDA CANLILARIDA ÖYLE KORUMASI GEREKİR.BU SON YANGINLA İLGİLİ MEZARLIK,SAĞLIK OCAĞI CİVARINDAKİ AĞAÇLAR YANMIŞTIR YANİ ÖLMÜŞTÜR.BUNUN GERİYE DÖNÜŞÜ YOKTUR.O GÜN KÖYDE YOKTUM ÇORUMDAYDIM.DUYAR DUYMAZ GELDİM AMA YAPACAK BİRŞEY YOKTU.ANCAK ORMANA GİTMESİNİ ENGELLEYEBİLDİM. MEHMET ERCAN TARAFINDAN UYARILDIĞI HALDE BUNA BİLEREK SEYİRCİ KALAN;KÖYÜMÜZÜN HAVASINDAN SUYUNDAN,TOPRAĞINDAN FAYDALAN;İNSANIM DİYE GEÇİNEN SATILMIŞ ÖZDOĞAN,HACI SARI,EFENDİ UZUNER,KEMAL ÖZMEN GİBİ VATANDAŞLARIN FİLM SEYREDER GİBİ SEYRETMELERİ UTANÇ VERİCİ BİR DAVRANIŞ OLARAK NİTELENDİRİYORUM.BİRİSİ ÇIKIPTA TRAKTÖRLE İKİ ÇİZGİ ÇEKSEYDİ BU ÜZÜCÜ GÖRÜNTÜ OLMAYACAKTI.YÜZLERİNE DEDİĞİM GİBİ BU İNSANLAR UTANMAZ.UTANSALAR İNSAN OLSALAR BÖYLE DUYARSIZ KALMAZLARDI.KİMLERİN YAKTIĞI BİLİNMEDİĞİNDEN YAPILACAK BİŞEY KALMADI.VE EMEKLERİMİZ Bİ ANDA KÜL OLDU...HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN..
YAYLACIK KÖYÜ MUHTARI
HÜSEYİN ÖZSOY

niyazicicek    25 Eylül 2011 13:53 | çorum
BAŞYAZI
Değerli okurlar bu yazının günümüz politikasını özetlediği için okunmasını önemli buluyorum selamlar.. Başbakan Erdoğanın, New Yorkta, BMde yaptığı konuşma beklendiği gibi, Filistin-İsrail merkezli ama aynı zamanda Suriye ve Güney Kıbrısı da hedefe koyan bir konuşma oldu.
İsrailin fosfor bombası kullanarak uluslararası hukuku ihlal ettiğini de öne süren Erdoğan, İsrailin elindeki atom bombalarını da gündeme getirdi. Güney Kıbrıs Hükümetinin Kıbrısın güneyinde doğal gaz aramaktan vazgeçmesini isteyen Başbakan, aksi halde gereğini yaparız derken Suriyeyi rejimini de halkla arasındaki bağı koparmış olmasını öne sürerek eleştirdi. Dahası Erdoğan, Filistin ve Somalide olanları öne sürerek BMyi de şiddetli bir biçimde eleştirdi. Ve Erdoğan, BMnin yeniden yapılanmasını istedi.
Hani Türkiyede neler olduğu, Erdoğan Hükümetinin uygulamalarını, basın ve ifade özgürlüğü üstüne kurulan baskıları, aylara, yıllara uzanan uzun tutuklamaları, iç ve dış askeri operasyonları, milyonlarca Kürtün taleplerinin bastırılması için baskı ve şiddet kullanıldığı bilinmese; Erdoğan hakkın ve adaletin savunucusu bir lider olarak kabul edilebilir.
Ya da örneğin, Füze Kalkanı Sisteminin Türkiyeye kurulması için imza attığı unutulsa, NATO ile birlikte Libyanın kendi kaderini tayin hakkının ayaklar altına alınmasında Türkiyeyi baş rol oyuncuları arasına sokmamış olsa, Suriyede rejimin halka zulüm etmesini bahane ederek Batı emperyalizminin dayatmalarının sözcülüğünü yapar durumda olmasa; Erdoğanı dinleyenler, onu bölgede ulusların, halkların özgürlüğünün baş savunucusu sanabilir.
Elbette BM salonunda Erdoğanı izleyen kurt politikacı ve diplomatlar kalabalığı bu salonda edilen sözlerin sözlük anlamıyla konuşan kişinin niyeti ve hedefleri arasındaki farkı, onların aslında tribünlere konuştuğunu bilmektedirler. Ve Erdoğanda söylediklerinin o salonda bulunan bir tek kişinin bile fikrini ve tutumunu değiştiremeyeceğini bilir. Bu yüzden de konuşmanın içeriği bir yanıyla Arap ülkelerinin halklarına, onların Erdoğanın İslam dünyasının kurtarıcısı olduğu fikrini güçlendirmek öte yandan da Türkiyenin halkının milli ve dini duygularını istismar etmek için kurgulandığı apaçıktır. Nitekim CHP de konuşmayı Arap sokağındaki insanlara yönelik olarak eleştirmiştir.
Bu konuşmanın içeriği, Koca Piri Reis sismik araştırma gemisinin (Bu gemi önceki gün Kaşa, sonra da Kıbrısın kuzey karasularına gitmek üzere İzmirden, savaş gemilerinin korumasında, ayrıldı) Petrol ve doğal gaz aramak için doğu Akdenize gönderildiği kadar gerçektir. Bu geminin bugüne kadar hiçbir petrol ve doğal gaz yatağı bulmadığı herkesin malumuyken, bu tek sismik araştırma gemisinin sanki yarın petrol ve doğal gaz bulacakmış gibi sunulması ne kadar gerçekse, Erdoğanın BM konuşması da o kadar sözlerin oluşturduğu ifadeye uygundur!
Elbette sade BM Genel Kurulu salonunda da değil, Erdoğan, dış basının dikkatinin üstünde olduğu her vesilede bu bölge halklarının en hastalıklı duygularını okşamayı öne çıkarmakta; İsraille ya da Güney Kıbrısla gerekirse savaşabileceğini söylemekten çekinmemektedir.
Başbakan konuşmasında Karabağdan Kıbrısa, Somaliden Keşmire, Filistine kadar tüm İslam dünyası sorunlarına çözüm önerdi.
Ve; Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Filistinin BM tarafından bağımsızlığının tanınması için BM Genel Sekreteri Ban Ki moona sundu! Ve herkes Filistinin bu talebinin ABD tarafından veto edileceğini biliyor. Bunu ABD açıkladı.
Bu veto karşısında Erdoğan ne yapacak?
Örneğin İsrail ve Suriyeye ya da Kıbrısa yönelik olduğu gibi hemen karşı önlemler ilan edebilecek midir?
Peki, ABDye karşı da aynı şahin tutumu gösteremezse, atıp tutma ötesinde ve tribünlerden alkış alma ötesinde gerçek bir anlamı olabilir mi?

bursal    12 Eylül 2011 21:54 | antwerpen
bursal19@hotmail.com
yaylaciklilar corum dernek yonetimi degismis secilen genc arkadaslari kutluyor basarilar diliyorum umarim daha iyisini daha guzelini basarirlar basaracaklarindanda eminim. herkese saygilarimi sunuyorum...

YKYDKD    08 Eylül 2011 13:10 | ÇORUM
yeni yönetim kurulu olarak 2011-2012 yılı içinde yapacağımız faaliyetleri tüm üyelerimize ve yaylacık halkıyla paylaşmak istiyoruz.
bizim öncelikli görevimiz:dostane ilişkiler geliştirmek ve buna vesile olmaktır.maalesef ki geçmişe olan küskünlükler var bunları onarmaya calışıyoruz.Bu derneğin sosyal ilişkiler boyutu.
etkinlik boyutu ise 2012 yılı içinde köyümüzde bir şenlik yapıp yeniden kaynaşmayı,bir bütün olduğumuzu hatırlamamız açısından faydalı olacaktır.
bizler,çocuklarımız,çok yakın akraba,eş-dost ilişkilerini koparmak üzereyiz.
diğer bir iş:hepimizin ana-baba,amca,eş,çocuk yani canlarımızın yattığı kabristan ,yani mezarlık duvarları yıkılmış.bunları onaracağız.hepinizin orda yatan insanlara bir VEFA borcu var.Oraları onlara yakışır bir hale getirmeliyiz.diğer bir icraat planı ilkokulun önünün temizlenip oranın park yapılma düşüncesi var.çok güzel olacağı kanaatindeyiz.
ve benim yani serkan içbudak olarak değer verdiğim diğer en önemli aynı şekilde diğer arkadaşlarımızında onay verdiği üniversite öğrencilerine burs verilmesi.En büyük hayalim budur.dernekte üç üniversite mezunu yöneticimiz var.bizler okulda parasızlığın ne demek olduğunu çok iyi biliriz.köyde öğretmen arkadaşlarımız var onlardan destek bekliyoruz.
GÖPSENİN derneği olmaz gibi aymazlık ifadesi olan sözler duyuyorum.Bende diyorum ki kardeşim göpsem kim.SEN,BEN,O YANİ BİZ.sen kendine güvenmiyosun,bu birey olmaktan,insan olmaktan kaçıştır bu kadar ağır konuşuyorum.
Bu dernek adına iyi şeyler yapan eski dernek yöneticilerine kimse sırt dönemez dönmemeli.güzel şeyler yapıldı.eksikler tabiki olmuştur.bizimde eksiklerimiz olacaktır bunların mazur görülmesi gerekir.Bizler elimiz taşın altına koyduk sizlerde sadece taşın altına parmağınızı koyacaksınız.
ÖNERİLERİNİZİ,DİLEK VE ŞİKAYETLERİNİZİ MUTLAKA DOSTÇA BİZLERE İLETİN.
saygılarımızla
YÖNETİM KURULU
ADINA SERKAN İÇBUDAK

yaylacik-gopsen    03 Eylül 2011 14:31 |
Yurt içinde ve dışında yaşayan tüm yaylacık halkının ve dernek üyelerimizin geçmiş ramazan bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını dileriz.

YAŞAMAK TEK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR; VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE

YKYDKD yönetim kurulu ÇORUM

yaylacik-gopsen    03 Eylül 2011 14:25 |
Yaylacik köyü yardımlaşma ve dayanışma kültür derneğinin olağan genel kurul toplantısı tamamlanmış olup yeni yönetim aşağıdaki kişilerden oluşmuştur.
Eski yönetimden emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
Yönetim:
Asil:
Serkan İÇBUDAK
Yakup ÖZSOY
Mesut ÇİÇEK
Göktaş UZUNER
Garip ERCAN

Yedekler:
Naki TOPRAKÇI
Niyazi ÖZMERCAN
Sami MERCAN
Gözel ŞAHİN
Niyazi ÇİÇEK

niyazicicek    26 Ağustos 2011 11:55 | çorum
Akbaba
Değerli okurlar bu tip yazıları paylaşmayı görev sayıyorum Selamlar.. Akbabaların başları kel kursakları büyüktür. Yürümeye ve leşleri tutup kaldırmayauyum sağlamış olan ayakları iri ama güçsüz, tırnaklarıysa yassıdır. Gagaları genellikle eti ve deriyi koparabilecek kadar güçlü ve kalındır. Görme ve duyma duyusu gelişmiştir.
Çoğunun besin seçme alışkanlığı olmadığından genellikle leş ve çöp gibi ne bulurlarsa yerler. Yalnızca bazı türleri kaplumbağa, kuzu gibi savunmasız hayvanlara saldırır.
Akbabalar uzun ve geniş kanatları üstünde dönerek saatlerce havada kalabilirler.
İçlerinde biri ölü ya da can çekişen bir hayvan bulduğunda öbürleri de kilometrelerce uzaktan uçarak gelir.
Besini paylaşırken gövdesi daha büyük ve gagası daha güçlü olana öncelik tanıyan topluluk düzenine sıkı sıkıya bağlı kalırlar. Akbabalar genellikle kümeler halinde tünedikleri ve yuva yaptıkları sarp kayaların ve yüksek ağaçların tepesinde ya da yerde yaşayabilirler.
Dişisi bir ya da iki yumurta yumurtlar ve 7-8 hafta boyunca kuluçkaya yatar.
Eskidünya akbabalarının avlarını kolayca yakalamaya elverişli kartalınkine benzer kıvrık pençeleri vardır.
Ama akbabalar doğdukları günden sonra hep akbaba gibi davranırlar. Leşle beslendiklerini gizlemezler. Leşlere, leş olmadan önce dostlarıymış gibi davranmazlar.
Haberler geliyor. Bir grup isyancı, Kaddafinin altın kaplama heykelinin kafasını kopartıp ayaklar altına aldı. Bir başka grup Kaddafinin 1986daki ABD hava saldırısına direnişini simgeleyen Altın Yumruk heykelinin üzerine çıkıp zafer işaretleriyle poz verdi.
ABD uçağını kavramış demir yumruğu parçalayıp ABD uçağını özgürlüğüne kavuşturdu.
Direnişçi sanki ABD askeri. Kan kokusu iştahları kabarttı. Daire çizerek uçan uçaklar Kaddafi gitse de petrol bitene kadar uçmaya devam edeceklerini açıkladı. Çadırda ağırlanıp yer sofralarında tıkınanlar, herkesten önce davranıp inişe geçti.
Akbabalar, Libya semalarında akbabalaşmış insanları görünce utançlarından yerin dibine girdiler

Yaylacıklılar YDKD    04 Ağustos 2011 14:43 | Çorum
Üyelerimize, Yaylacıklılara ve Yurtdışından gelen Göpsenli Misafirlerimize 06.08.2011 Cumartesi günü saat 19:00 da ÇORUM HACI BEKTAŞ KÜLTÜR VAKFINDA akşam yemeği verilecektir.
Davete tüm aile bireylerinin katılması rica olunur.
ÇORUM YAYLACIKLILAR YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA KÜLTÜR DERNEĞİ
Yönetim Kurulu adına
Niyazi Özmercan
(Başkan)

niyazicicek    05 Temmuz 2011 16:40 | çorum
Değerli okurlar Evrensel gazetesindeki, çıkan bu yazıyı değerlendirmenize sunuyorum. selamlar Geçtiğimiz hafta içinde ve sonunda, Sivas ve Çorum katliamlarının yıl dönümü nedeniyle yapılan mitingler ve çeşitli türden anma etkinlikleri vardı.
2 Temmuz 1993te Sivasta 33 aydının hunharca yakılmasından beri her 2 Temmuzda yapılan, Sivas merkezli etkinliklerde bu vahşi katliamın sorumlularının açığa çıkarılması istendi. Yine aynı biçimde, Çorumda ise 29 Haziran-4 Temmuz 1980deki Çorum katliamının 31. yılında da katliamın lanetlendiği kalabalık bir basın açıklaması, panel ve kimi kültürel etkinlikler yapıldı.
Bu etkinlikleri gazetemiz geniş bir biçimde sayfalarına taşıdı.
Bu eylem ve etkinliklerde yapılan konuşmalarda, atılan sloganlarda en öne çıkan talep, bu olayların arkasındaki gerçek katillerin bulunmasıydı.
Çünkü; Çorum katliamının üstünden 31, Sivas katliamının üstünden 18 yıl geçmesine karşın olayın failleri kamuoyunu tatmin edecek biçimde ortaya çıkarılmamıştı. O yüzden de hem katliamın doğrudan mağdurları hem de duyarlı kamuoyunda yaralar bir türlü kapanmamıştı. Ve elbette devletin, hükümetin katliamın mağdurlarına karşı hoyrat, onları inciten tutumu ve olayı, kontrgerilla vakasına indirip ortaya çıkan tetikçileri bile mağdur gösterme çabaları, bu etkinliklerde en çok yakınılan sorunlardan oldu.
Yine AKPnin geçtiğimiz yıl içinde düzenlediği Alevi Çalıştayı da bu etkiliklerde tartışılan ve AKPnin Hızır Paşa Operasyonunun bir parçası olarak değerlendirildi. Kılıçdaroğlu rüzgarıyla da birleştirilen CHPnin Alevileri yeniden yedekleme girişimleri de ne olup bittiğinin farkında olan Alevi çevrelerince benzer biçimde değerlendirildi.
Gerek son yıllarda olup bitenler gerekse Çorum ve Sivas katliamlarının yıldönümü etkinlikleri vesilesiyle basında ve etkinlikler çerçevesinde konuşulanlar göstermektedir ki, Türkiyede 10 milyon dolayındaki Aleviyi doğrudan ilgilendiren bu sorun için;
1- Türkiye de bu sorunun inanç özgürlüğü, dolayısıyla laisizmin gerçek temellerine oturtulması, Türkiyenin demokratikleştirilmesi mücadelesinin sorunu olduğu, Alevilerin mücadelesinin demokrasi mücadelesinin bir bileşeni olmasının gerektiği,
2- AKP ve CHPnin Alevi yığınlarını yedeklemek için giriştikleri Hızır Paşa harekatlarıyla amaçlarının, Alevi sorununu çözmek değil onu istismar etmek olduğu, bu yüzden de bu partiler üstünden gelen çözeceğiz iddialarının sadece Alevi yığınlarını bir kez daha aldatma amaçlı olduğu en azından Alevilerin önde gelen kişilerinin önemli bir kesimi tarafından anlaşılmıştır.
Öte yandan Emek Demokrasi ve Özgürlük Blokunun ortaya çıkmış olması ise sorunun çözümü yönünde atılacak adımları olduğu kadar Alevilerin sisteme karşı bir mücadele için birleşmesi, gerçek laisizm mücadelesi, gerçek bir demokrasi mücadelesi veren güçlerle bir araya gelmesi için son derece önemli bir fırsat yaratmıştır. Çünkü böylece Aleviler, şu ya da bu partiye yedeklenmeden, kendi dernekleri, vakıfları, ya da başka türden örgütlenmeleriyle (kendileri olarak) Bloka katılıp, onun bir bileşeni olarak mücadele etme imkanına kavuşmuşlardır.
Blokun sunduğu imkan sadece Alevi örgütlerinin Bloka katılma, kendi aralarında da yakınlaşma ve dayanışma imkanı da değildir. Blok aynı zamanda Alevilere, Blok içinde kendileri gibi sistemle çatışan diğer güçlerle ortaklaşma ve Türkiyenin demokratikleşmesi mücadelesinin etkin bir bileşeni olma imkanını da sunmaktadır. Bu yüzden de Emek Demokrasi ve Özgürlük Blokunun tüm ezilen, sömürülen toplumsal kategoriler için olduğu gibi, Aleviler için de birleşme, mücadelelerini ortaklaştırma ve sermaye partilerinin istismarından kurtulma imkanıdır.
AKPnin Alevi örgütlerine ve Alevilere karşı onları parçalayıcı hamlelerinin artacağı, CHP ve Kılçdaroğlu rüzgarının seçimle birlikte önemli ölçüde kırıldığı dikkate alındığında Aleviler içinde Blok seçeneğini tartışma ve Blokla yakınlaşma, Bloka katılma eğiliminin güçlenmesi bir sürpriz olmamalıdır.
Katliamlarla ilgili etkinlikler, sorunun çözümü için bu halkçı çözüm tutumunu geliştirdiği ölçüde anlamlanacaktır.


209
Ziyaretçi Defteri Kayıtlar
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »

Rasgele Resim

FACEBOOK

GOPSEN_YAYLACIK
      

Şiir Köşesi

Şiir Köşesi

ILETISIM BILGILERI

Dernek iletişim:

Adres:
Am Feldrain 76
D-50999 Köln
DEUTSCHLAND
 
 
 
Almanya: 00 49 2236 3028170
 
 
 
 
 
Belçıka: 00 32484 544538
Fransa: 00 33648 124486
Danimarka: 00 45 751 23 674
Avustralya: 00 613 84003652
Türkiye: 00 90 364 494 2136
Fax: 00 49 2236 3028170
E-Mail:
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.gopsentv.com  - www.yaylacik-gopsen.com
Hesap Numarası:
SPARKASSE KÖLNBONN
IBAN: DE08 3705 0198 1900 0871 96
SWIFT / BIC: COLSDE33XXX

 

Duyurular

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

Değerli Üyelerimiz,

Hesaplarından aidatları çekilen arkadaşlarımızın da bildiği gibi, son iki aydır bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bazılarımızın hesabından ikikez çekilip, tekrar geri ödeme yapılmış, bazı üyelerimize de geri iade edilmemiştir.

Bildiğiniz gibi, Avrupa Merkez Bankası ve bağlı tüm Alman Bankaları havale, çek ve para çekme işlemleriyle ilgili köklü değişiklikler yapmışlardır. Bu değişikliğe derneklerin aidatları çekme ve havale yollama işlemleri de dahildir. Bu nedenle bizim hesap işlemlerinde de değişiklikler olmuştur.

Bu işlemler yapılırken, sistem daha uyarlanmadığı için hatalar oluşmaktadır. Elimizde olmayan bu nedenlerden dolayı oluşan hatalar nedeniyle özür dileriz.

24.09.2013 Günü banka ile yaptığımız toplantı sonucu, banka hatalı olduklarını kabul etmiş ve bu eksikliklerin en kısa sürede giderileceğini, ayrıca dernek zarara uğramışşsa bunu karşılayacaklarını belirtmişlerdir. Üyelerimizden ve derneğimizden özür dilediler, bu özürü yazılı olarakta ileriki günlerde bize ulaştıracaklarını bildirdiler (mektup elimize ulaştığında sizlerle de paylaşılacaktır).

Oluşan bu hatadan dolayı üyelerimizin zarara uğramaması için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz. Tüm hesaplar kesinlik kazanınca, hangi üyelerimizden fazla aidat çekilmişse, onu gelecek ayın aidatıyla telafi edecegiz.

Yeniden özür diler, sabır, anlayış ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz...

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluKAHVALTIYA DAVET

Sample Image DAVETİYE  Sample Image

 

Avrupa Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerine, Göpsenlilere ve Dostlarına hizmet sunmaya devam ediyor...

 

Hollanda-Amsterdam (26-27 Ocak 2013), Belçıka-Antwerpen (8-9 Mart 2013) ve Fransa-Lyon (18-20 Mayıs 2013) buluşmalarından sonra,

 

şimdide  16.06.2013 Pazar günü saat 10:30 da Köln'de ASMALI KONAK'ta (Keupstr. 44-46) kahvaltıda buluşuyoruz.

 

Gönlümüzde, yüreğimizde ve aklımızda geçenleri paylaşmak, dostlarımız ve sevdiklerimizle özlem gidermek, eksiklerimiz ve hatalarımız üzerinde konuşabilmek ve güzel işler yapabilmek, projeler üretmek için kahve bahane olsun, hoş bir sohbette buluşalım istedik.

 

Tüm dostlarımızın, sevdiklerimizin ve üyelerimizin davetli olduğunu bilmelerini ve bu buluşmaya katılarak, sevgi ve coşkularını katmalarını bekliyor ve diliyoruz.

 

Sevgili Dostlar,

Değerli Göpsenliler

Saygıdeğer Üyelerimiz

Sevgili Gençler ve Çocuklar,

Dostluk ve sevgi temelinde bir acı kahvemizi içmeye bekliyoruz.  Bu davetimize katılırak, paylaşım temelinde sevinçlerimizi, mutluluklarımızı, sıkıntılarımızı ve acılarımızı konuşma ve dertleşme fırsatı bulmamıza yardımcı olmuş olacaksınız.

 

Sizleri bekliyoruz.... ve kendi evinizde hissettiğiniz bir ortamda görüşmek üzere....

 

Saygılarımızla!

 

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluDUGUNUMUZ VAR Dilan ve mehmetin dügünü

YENİ YAZILAR
Sayın Hasan TÜZÜNER' in kaleme aldığı
"UZAKLARDA BİR KÖY"
ve
"YAYLACIK - DERNEK DENETİM -TOPLANTI - KATKI VE NİTELİK"
YAZILARI, KENDİ KÖŞESİNDE OKURLARIMIZA SUNULMUŞTUR...

Kendilerine verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız!

SİTE YÖNETİMİ


Mehmet Özay' ın Kırkı

10.04.2001 Tarihinde hakka yürüyen
rahmetli Mehmet Özay’ın
(Tülay Sarımercan’ın amcası)

kırkının yemeği yedirilecektir.

Tarih:
 29.05.2011 Pazar günü saat 13:00

Yer:
 Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF)
 Ezgi Center (50933 Köln, Stolberger Str. 317)

Tüm sevenleri  ve dostları davetlidir..

Saygılarımızla!

Ailesi ve yakınları adına: Tülay ve Hasan SarımercanEngelliler, Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü ve Anma Yemeği nde Göpsen de (YAYLACIKta) Yeniden

Engelliler,  “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” ve Anma  Yemeği’ nde Göpsen’ de (YAYLACIK’ta) Yeniden Buluşuyor!

Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image

“ Göpsen’ deki Engellilerle Almanya’daki Engellileri Buluşturma”  projesi ile başlattığımız etkinlikler çerçevesinde bu  yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz buluşma ayrı bir önem taşımaktadır.

2009 Yılında gerçekleşen birinci buluşma, tanışma, kaynaşma ve sorunları konuşma ve karşılıklı küçük hediyelerin verilmesi şeklinde geçmiştir.

2010 Yılında gerçekleşen buluşmada ise, bir adım daha ileri gidilerek, gereksinim duyan engelli kardeşlerimize, Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath’ ın katkılarıyla yürüme aleti, tekerlekli sandalyeler temin edilmiştir.

Bununla da yetinilmemiş, durumu yerinde tespit edilen ve eğitimine devam etmek isteyen bir genç kardeşimize de elektrikli ve benzinli bir engelli aracı temin etmek için büyük uğraşlar verilmişitr. Derneğimizin çağrıları, dernek üyemiz  ve köylümüz sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin  yoğun çabaları sonucu,  Hollanda’da yaşayan ve ismini açıklamak istemeyen bir yardım severin bağışıyla araç satın alınmış ve engelli kardeşimize, dernek temsilcilerimizin, Çorum derneğimizin yöneticilerinin,  muhtarımızın ve basının da hazır bulunduğu törenle teslim edilmiştir.

Yine 2009 ve 2010 da Çorum’ da engellilere hizmet veren  ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan çalışmalara ve etkinliklere kendi engellilerimizde dahil edilmiştir. Yapılan görüşmelerle de, bu kurumların engellilerimize ve ailelerine sahip çıkmaları, onlara gereken desteğin ve hizmetin verilmesi için girişimlerde bulunulmuştur.

Üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz bu yılki buluşma 02.06.2011 tarihinde yine Göpsen’ de olacak. Çok sayıda  engelli misafirinde katılacağı buluşma, yukarda da belirttiğimiz gibi, iki yönüyle ayrıca önem taşımaktadır.
Birincisi, bu buluşmada verilecek yemek dolayısıyla, genç yaşta aramızdan ayrılan,  ailesini ve tüm Göpsenlileri derinden üzen rahmetli Şenol İçbudak’ı anmış olacağız. Eşi ve çocuklarının isteği üzerine verilecek bu yemeğin, onun ruhunu şad edeceğini,  hayırlara vesile olacağını, içerden ve dışardan gelen engelli ve engelsiz tüm katılanların, O’na bildikleri dillerde, rahmet okumalarını ve dua etmelerini sağlayacak. Kendisinin de bir yardımsever olduğunu bildiğimiz, kardeşimizi de bir kez daha  anmış olacağız. Bu nedenle, aileye bu duyarlılığından dolayı teşekkür eder, yaptıkları bu hayırın tanrı katında da kabul bulmasını diliyoruz.

İkincisi ise, uzun süredir engelli olan bir kardeşimizin toplum yaşamına kazandırılması, evi dışındaki günlük gereksinimlerini giderebilmesi ve ailesinin üzerindeki yükünün hafifletilmesi amacıyla Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath  ve Sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin büyük çabaları sonucu,  yine Hollanda’da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırseverin katkıları ve derneğimiz aracılığıyla temin edilen elektrikli aracın teslim edilmesidir. Dileğimiz, bu gibi katkı ve yardımların sürmesi ve gereksinim duyan insanların yardımına anında koşulmasıdır.

Bu buluşamın bir başka anlamı da, muhtarımızın iki yıl önce vurguladığı ve tanımladığı “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” nün kurulmasıdır.

Bu gibi anlamlı ve insanı açıdan huzur verici duyarlılık ve paylaşımların verdiği iç rahatlığını, maddi ve manevi tadı oradaki herkesle paylaşmaya bekliyoruz. İnsan olarak, Göpsenli olarak, dernek üyesi olarak en önemlisi  duyarlı birer varlık olarak,  dostluğumuzu ve  sevgimizi birleştirip, acıların ve sıkıntıların azalmasına, mutluluk ve sevinçlerin çoğalmasına ortak olalım...

Gelin canlar, bunları birlikte yaşayalım, birlikte paylaşalım, birlikte neşelelim, birlikte hüzünlenelim...

İki haziran ikibin onbir de Göpsen’ de buluşmak dileğiyle....

GYDKD – Avrupa, YYDKD-Çorum, Yaylacık Köyü MuhtarlığıFutbol Turnuvası ve Mangal Partisi


DUYURU

Değerli üyelerimiz, Değerli Göpsenliler ve Sevgili Dostlar,

Derneğimiz, sizlerin istek ve görüşleri doğrultusunda

“Futbol Turnuvası ve Mangal Partisi”

düzenlemiştir.

24.04.2011 Pazar günü yapılacak etkinlik saat 12:00 de

SC NORD
Rixdorfer Str. 56
51063 Köln (Mülheim)

adresindeki FUTBOL SAHASI’ında yapılacaktır.

İsteyen arkadaşlar takımlarını oluşturup (7 kişilik), 20.04.2011 tarihine kadar aşağıdaki telefon veya mail adresleri aracılığıyla dernek yönetimine bildirebilirler.

Organizyonun daha güzel olabilmesi için katılmak isteyen ailelerin önceden bilgi vermeleri rica olunur..

Ayrıca, bu organizasyona dernek üyesi olsun yada olmasın tüm dostlarımızın davet edilmesi, katılımın sağlanması için destek verilmesi, herkesin çaba harcaması ve sevdiklerimizin bilgilendirmesinin bir görev sorumluluğunda yapılması gerekliliğine inanmaktayız.

Vereğiniz destek, alacağınız görev ve katkılarınızdan dolayı  teşekkür ederiz.

Turnuvada görüşmek dileğiyle.... Saygılarımızla!

GYDKD – AVRUPA Yönetim Kurulu

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği 
                  (Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:  00 49 2202 97 90 621  - 00 49 221 17 03 965  - 00 49 221 680 89 787
          00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.de;  gopsenli@gmx.de

         www.yaylacik.eu - www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com 

                               www.yaylacik-gopsen.com  

 Antwerpen Toplantısı

ANTWERPEN (BELÇIKA) TOPLANTISI

Değerli Arkadaşlar,
Sevgili Dostlar,
Daha önce (18.10.2010 tarihli) mektubuzda da belirtiğimiz gibi, derneğimizin çalışmaları  ve geleceği hakkında çalışmalar yapmak amacıyla iki tane bölgesel toplantının yapılacağını belirtmiştik.
Bunlardan birincisi, 13 Kasım 2010’ da Brilon’da gerçekleştirildi. İkinicisinin de Belçıka’daki temsilcilerimiz, üyelerimiz ve arkadaşlarla yapılan görüşme sonucu tarihi kararlatırıldı. Bu toplantının
27 Şubat 2011 tarihinde saat 12:00 te Antwerpen’de
yapılması uygun görüldü.
Burada yapılacak bu toplantının, daha verimli geçmesi ve doğru kararların alınabilmesi için
 o çevredeki üyelerimizin, köylülerimizin ve dostlarımızın tümünün katılması beklentimizdir.
Bu toplantılara katılarak, kendi düşünce ve görüşlerinizi toplumla paylaşacak, kararlara yön verecek ve derneğimizin geleceği hakkında söz sahibi olacaksınız.
Yapılacak bölgesel toplantılara, dernek üyesi olsun olmasın, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, köyümüz, köylülerimiz ve dostlarımız hakkında söyleyecek sözü olan herkes katılmalı ve düşüncelerini, beklentilerini ve eleştirilerini bizlerle paylaşabilmelidir...
Katılmak isteyenlerin, organizasyona yardımcı olmaları açısından, kaç kişi ile katılacaklarını aşağıdaki telefonlardan birine bildirmeleri (ya da yanıt olarak E- MAIL yazmaları) rica olunur

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yön. Kur.

Organize: Bursal Mercan, Besin Özşahin (Tel.: 0032 477 511090 – 00 32 32 383946 / 0032 477 661399 . 0032 32303633 / yada derneğimizini irtibat telefonlarından - aşağıdaki telefon numaralarından) birini arayabilirsiniz....
___________________________________________________________________

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği
(Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:
  00 49 2202 97 90 621 - 00 49 221 17 03 - 00 49 221 680 89 787
            00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.deBu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.yaylacik.eu
- www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com
                        www.yaylacik-gopsen.comDUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL DUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL

İstanbul Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, 12 yaş altı işitme problemi olan, maddi durumu kötü, hiçbir sağlık güvencesi olmayan fakir çocukların tüm tedavi masrafları ve kullandıkları işitme cihazının ücretsiz karşılanacağına dair açıklamada bulunmuştur.
İhtiyaç sahipleri bağlantı kurarlarsa geçerlilik koşullarını araştırabilirim...

Resul Arslan / Istanbul
resul_arslan@mynet.com


Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

 

Değerli Üyelerimiz,

Sevgili Göpsenliler, Değerli Dostlarımız,

 Derneğimizin geleceği ve yapacaklarımız hakkında kendimizi sorguladığımızda pekte iyi bir yerlere gelemediğimizi anlayabiliyoruz. Bu sorgulamayı, biz yöneticilerle birlikte, sevgili üylerimizin, Göpsenlilerin ve bugüne kadar yakınımızda olan değerli dostlarımızın da  yapmaları gerektiğine inanıyoruz.

Derneğimizin kalıcılığı ve geleceği için bu sorgulamanın yüksek sesle yapılmasının ve bununda üyelerimiz ve yönetimle paylaşılması gerektiği kanısındayız. Buna olanak sağlamak için, bu yıl sonuna kadar, biri Brilon (ALMANYA) diğeri Antwerpen (BELÇIKA) olmak üzere iki tane bölgesel toplantı yapmak istiyoruz.

Bu toplantılarda, „derneğimizin geldiği yer, yapamadıklarımız, çalışma sistemimiz, yönetim-denetim-disiplin-danışma ve diğer kurumlardaki aksaklıklar,  yapmak istediklerimiz, gençlerimizin ve kadınlarımızın aktif rollleri, program, tüzük, genel kurul“ konuları (ve ayrıca katılımcıların görüşleri) üzerinde konuşulacak, görüşler ve öneriler toplanacak, derneğimize yeni bir yol haritası çıkarılacaktır. (BİLGİ NOTU: Ayrıca bu mektup internet üzerinden de tartışmaya açılacak, katkı sunmak isteyenler tarafından konunun tartışılması sağlanacaktır).

 ikinci özürlüleri bulusturma günü Dernegimizin destek ve katki sundugu Muhtarligimizin ve corum dernegimizin organize ettigi bulusma günü 06.06.2010 Pazar günü yapilacak. WMB Yetkilileri  (Almanya Rösrath`taÖzürlülere Barinma va Egitim sunan kurum )da Tekerlikli sandalye, yürüme aleti ve degisik hediyelerle  katkida bulunacaklarir. Ayrica gecen yil yaptiklari ziyarette cok menun olduklarini ve yeniden biraraya gelmek istediklerini Baskanimiz sayin İsmail Özşahine bildirmişlerdir. Bu vesile ile Başkanımız Çorum dernek basşkanımız sayın Niyazi Özmercan vede Köyümüz muhtarı Sayın Hüseyin Özsoyla irtibata geçerek gerekli organizasyonu yapmışlardır.
Köylülerimizin kendisini yanlız bırakmayacagını umut ediyor bu gezininde köyümüz ve köylülerimiz vede özürlülerimiz için bir umut ışığı olmasını temenni ediyoruz

GYYDK  Köln

ÖRGÜTLÜLÜK / İsmail Özşahin

AÇIKLAMA ve DUYURU

Köln, 09.05.2010

 Sample Image

Değerli Üyeler,
Sevgili Göpsenliler,

Üzülerekte olsa, son zamanda yaşamakta olduğumuz ve mahküm bırakıldığımız „DUYARSIZLIĞI, İLETİŞİMSİZLİĞİ, BANA NE'CİLİĞİ, SORUMSUZLUĞU hatta VURDUM DUYMAZLIĞI“ sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Değişik zamanlarda (yani sıkıntıların olmadığı herşeyin yolunda sanıldığı zaman) paylaşımdan, dayanışmadan, yoldaşlıktan, kardeşlikten, barıştan, mücadeleden, emekten, acılarlardan, siyasetten, kurtuluştan ve nice şeylerden söz ederek, kendilerinin bu mücadelerde var olduklarını, iyinin, güzelin ve doğrunun sürekli destekçisi olacaklarını, kötünün, yalanın, talanın ve sömürün karşısında ve takipçisi olacaklarını yineleyen bizler, üyelerimiz, Göpsenliler, dostlarımız ve sevenlerimiz ne yazıkki sınıfta kalmıştır. Hani hep diyorduk ya; „acılar ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalırlar, sevinçler ve mutluluklar paylaşıldıkça çoğalırlar“ ne yazikki bunu da yapamadık, bunu bile başaramadık….

Birliktelikten, dayanışmadan, paylaşımdan, … söz ettik, bölündük, parçalandık, azaldık ve güçsüzleştik… Bunuda başaramadık….

Eğitimden, okuldan, sağlıktan, başarıdan ve gelecekten, … söz ettik, birlikte çözebileceğimiz sorunları konuştuk, gelecek için umuttan söz ettik; olmadı „umutlarımıza“ kurşun yağdırdık….

Çocuklarımızdan, gençlerimizden, kadınlarımızdan ve onların özgür, güvenilir, sağlıklı geleceklerinden söz ettik; onların bir araya gelmemesi için sorunlar ürettik.

Dernek, dayanışma, güçbirliği dedik, o amaçla başımızı yola koyduk, sonunda „böl,parçala yönet“ oyununa kurban gittik.

Köyümüz, köylümüz, … dedik, onları da boylarına ve ceplerine göre gruplara ayırdık, yenilen yemeklerin kalitelerine göre isimlendirdik…

Bunların hiçbiri de yetmedi, düğün, cenaze ve kurbanlarımızı da sınıflandırdık. Ya kimimiz, o daha önce milletin efendisi olan „köylümüzü“ artık kendimizden saymıyoruz, ya da boyuna ve cebine göre önem grubuna yakıştırıyoruz. Bunu artık cenazelerimizde ve kurbanlarımız da da yapmaya başladık ve sonucununda nereye gideceğini tahmin edelim artık… Başkasının yıllarca beceremediğini kendimiz yapıyoruz.

Sonuncusuda (daha birçok neden var ama…) herşeye rağmen aramızdaki iletişimsizlik, yüzyüze ve gözgöze konuşamama, bugünkü teknolojiyi bu amaçla kullanamama ayıbımızdır. (Eğer bunu çocuklarımız aracılığı ile de kullanamıyorsak o da ayrı bir iletişimsizlik ayıbı sayılmalıdır.)

Bu sonuca nereden mi vardık, diye sorarsanız size kısaca birkaç örnek:

1.    Seksenli yıllardan sonra köyümüzdeki yıkım, talan, göç, emeğe ve toprağa hor bakma…

2.    Son yirmi yıllık köyümüzdeki muhtarlık seçimleri ve sonuçları…

3.    Derneklerimizin (Avrupa-Avustralya-Çorum) kuruluşları ve sonrası yaşanılanlar…

4.    Bunca yaşananlara nazaran, emekçilerin ve yoksul köylülerin alınterleriyle meydana gelen okul, sağlıkocağı, cemevi, morg, yollar, çeşmeler, internet,… vs bunların nasıl kullanıldığı…

5.    Son birkaç yıldır derneğimizin sitesi herkes tarafından bilinmesine karşın, ölülerimize ve ölü yakınlarına yönelik yazılan mesajlar

6.    Düğünlerimizin sitemizde yayınladığımız halde aynı yerlerde, aynı günlere denk getirilerek, insanlarımızın bir araya gelmesini önleme çabaları, yada birbirini önemsememe duyguları, dernek ve köy sitesinin takip edilmemesi gereken çönemin verilmemiş olması…

7.    Eğitime katkı maçlı yapılan gecelere, dernek toplantılarına, köyümüz ya da köylümüze yönelik etkinliklere katılmama, önemsememe…

Bunları kendinize göre çoğaltabilirsiniz… Ama hiç kimse, sitede „iki düğünün aynı güne denk geldiği haberine“ bakarak, „bundan birşey yok, olur böyle şeyler“ diyerek işin içinden çıkmaya kalmasın…. Aslında sorun tam da burada…. Bu Göpsenlilerin ve dernek üyelerimizin o kadar da örgütlü olmadıklarını, hatta örgütlülüğe inanmadıklarını gösterir.

Unutmayalımki, varlığımız ve gücümüz ne olursa olsun kişi olarak herbirimiz yalnızız, hatta bazende yapa-yalnızızdır. Ama hepimiz bir araya geldiğimiz de, orada „BİZ“ oluruz, sesimizin ve gücümüzün birleşmesi ile „yalçın dağlara“ „çılgın nehirlere“ hatta „denizlere“ benzeriz.

İşte bu bu yüzden diyoruzki, „kolay yem olmamak, zalime boyun eğmemek, kula kulluk etmemek, namerde muhtaç olmamak“ için „insanlık onurumuzla“ hep birlikte, herzaman ve sonsuza dek yaşayabilmek için, birlik olalım, örgütlü olalım, gücümüze ,inanıp güvenelim…

Daha güçlü, örgütlü ve mutlu yarınlar için gelin „elele“…

Saygılaımızla!

GYDKD Yönetim Kurulu Adına

İsmail Özşahin

(Bşk)"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

Koçereo Destanı“ nı ya da öyküsünü birçoğumuz ya dinlemiştir ya da okumuştur. Bu destan ve öykülere göre herkesin kendine göre bir „Koçero“su vardır: Bu „Koçero“ kimi zaman yiğit, korkusuz, tavizsiz, hak arayan, haksızlığa boyun eğmeyen, bir kahraman hatta „başkaldırıdır“.
Kimi zaman yoksulun yanında yer alan, onun durumuna üzülen ve yoksulluğun son bulması için dağa çıkandır
Kimine göre de hak, eşitlik ve adalet için savaşan bir yüce kahramandır

Kimine göre de eşkiya, vatan haini, çapulcu…vs. olur.Koyden Haber var  Sevgili Göpsenliler vede Göpsen dostları;Niyazi Özmercan Yönetimindeki” Yaylacıklılar yardımlaşma ve dayanışma derneği ‘ Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla uyumlu bir şekilde hizmette sınır tanımıyorlar.Son olarak Demircibabaya vede aşağıdaki çeşmenin düzlüğüne çınar ağaçları vede çam diktiklerini demircibabaya çok geniş yol yaptıklarını dikilen çam ağaçları vede çınar ağaçlarının başkan Niyazi Özmercan tarafından karşılandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarız başkanın bu çabası tüm köylülerimize örnek teşkil eder.Ayrıca köyümüzdeki eski köy ilkokulunun  köy tüzel  kişiliğine alınması eğlence vede mesire alanına çevrilmesi için vali ile görüşmelerin devam ettiğini bu ve buna benzer haberlerin yeni açılan sitelerinde www.gopsen.com adresinde takip edilebileceğini duyurmuşlardır.www.yaylacık-gopsen.com site yönetimi olarak kendilerine teşekkür eder çalışmalarının daim olmasını temenni ederiz. Site Yönetimi

TEŞEKKÜRLER (!?)

  DUYARLILIĞINIZ (!?) İÇİN TEŞEKKÜRLER!

Bildiğiniz gibi, derneğimiz 20 Şubat 2010 tarihinde Köln’de “eğitime destek” amaçlı bir gece düzenledi, bu geceden elde edilecek gelirin tümü, üniversiteli kardeşlerimize ve özürlülerimize verilecekti.

 

Ne acıdır ki, sadece amacından dolayı gereken katılım sağlanamadı.... Bu gibi etkinliklere GÖPSENLİLER ve dostlarımız gereken duyarlılığı göstermediler ve önemsemediler, bu duyarlılıktan dolayı(!?) TEŞEKKÜRLER!!!!!!!!.RESIMLER  Değerli Yaylacıklılar
05 Mart 2010 tarihinde köyümüz Göpsende gerçekleştirilen CEM ERKANINA ait resimler sitemizin Resiler menüsünden yayına sunulmuştur.
Resimleri beğeneceğinizi umut ediyor iyi eğlenceler diliyoruz.....

SİTE YÖNETİMİ

Göpsende Cem Erkanı  Değerli yaylacıklılar vede Yaylacıklı dostalarına önemle duyurulur.
05 Mart 2010 tarihinde köyümüzde Birlik cemi yapılacaktır.
Yer: Yaylacik köyü cemevi
Hareket yeri: Corum Alevi Kültür Merkezi önü
Hareket saati: 18:30

Köye topluca otobüs ile hareket edilecektir. Bu vesile ile tüm yaylacıklılar vede yaylacıklı dostları davetlimizdir.

Bu anlamlı günde köylülerimizin birlik ve beraberliğimize katkı yapmalarını önemle rica ediyoruz .
Birlik ve beraberkliğimizin daim olması dileklerimizle...
Tertip Komitesi adına:

Kazım Özerdogan Göktaş Uzuner


Başkan İsmail Özşahin'in Gece Konuşması

Değerli Konuklar,
 Sevgili Göpsenliler ve Değerli Üyeler,

Avrupanın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye’den gelerek bizleri onurlandıran siz değerli konuklarımıza, sesleri ve sanatları ile destek veren değerli arkadaşlarımıza, bu gecenin hazırlanmasında emek sarfeden  sevgili arkadaşlarımıza, kısaca burada olan herkese hoş geldiniz diyor, katılım ve destek için herkese teşekkür ediyorum.

Sevgili Konuklar,
Avrupa - Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneğimiz, 2004 yılında yine siz değerli dostlarımızın ve Göpsenlilerin çabaları ve katılımı ile kurulmuştur. O günden bugüne, Çorum ve Avustralya’daki Göpsenlilerde kendi aralarında dernekler kurdular , daha örgütlü, daha katılımcı ve daha güçlü bir şekilde insanlarımıza ve köyümüze hizmet etme yarışına girdiler. Bu yarışta görev alan herkese huzurlarınıda birkez daha teşekkür ederim.

Geleneksel Dayanışma ve Paylaşım Gecesi

GÖPSENLİLER
"GELENEKSEL DAYANIŞMA ve PAYLAŞIM GECESİ'NDE"
BULUŞUYOR!

YER: Bürgerhaus Kalk
Kalk-Mülheimer Str. 58
D-51105 Köln
TARİH: 20.02.2010
AVRUPA'daki tüm GÖPSENLİLER, DOSTLARIMIZ, HALK MÜZİĞİNE GÖNÜL VERENLER
ve
EĞİTİME KATKI VERMEK İSTEYEN, DUYARLI HERKES DAVETLİDİR!
GYDKD – AVRUPA

NOT:
Geceden elde edilecek gelirin tümü, gen
çlerin ve özürlülerin eğitimine katkı
amaçlı harcanacaktır!Kaybettiklerimiz

Sanal Mezarlık

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
yaylacik-gopsen
DUYURU: 
Köylümüz saadet kara
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Arama

Üye Girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Üye Girişi

Üye Girişi