Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa:

Ziyaretçi Defterine Yaz


muslumcevik    08 Mayıs 2010 17:06 | çorum
Değerli Dostum, Değerli arkadaşım ismail, Anneler Günü ile ilgili yazmış olduğun bu anlamlı hayat hikayemizi öyle özetlemişsinki ancak bu şekilde anlatılır, yaşadığımız sıkıntıların manifestosu desem abartmış sayılmam çok beğenerek okuduğumu okurken çok hüzünlendiğimi de belitmeden geçemiyeceğim çünki emekçilerin, çalışıp üretenlerin acı hayat ları nın dramatik ifadesini özümseyerek bizlere aktarmışsın bu anlamlı zözler için bütün Anneler adına ve şahsım adına sana sağlıklı uzun ömürler diliyorum ve bütün Annelerin Anneler gününü en içden duygularımla kutluyorum.
Ayrıca Ali Dinçdogan Arkadaşımıza yazmış olduğu önerilerinden dolyı da kendisine teşekür ediyorum..
Saygılarımla M Çevik

niyazi    06 Mayıs 2010 18:03 | çorum
Denizler
Sabaha karşı o uğursuz kapı açılmıştı. Deniz son sigarasından son nefesini çekti. Avluda bekleşenler, ölüme giden gencin yalvarmasını, af dilemesini boşuna bekliyorlardı.
Okyanus ötesinde kulaklar Ankaradaydı. Emperyalizmin baş düşmanları katledilecek, yeşil kuşak projesinin temelleri atılacak ve bu dünyadan çok öteki dünyayı yaşam hedefine koyan kuşaklar yetiştirilip, sömürünün, işbirliğinin en çirkin başlangıcı yapılacaktı. Deniz ve arkadaşlarının gelecekte iktidar olması, Anadoluda emeğe saygılı, sömürüye düşman, tam bağımsız bir ülke kurmaları ihtimali kabul edilebilir bir şey değildi. Oysa bu ülkeyi yönetmek için çok uygun, uyumlu, satılmış ruhlu, pembe yanaklı gençler sessizce ileri geri sallanıyor, ileride görev almak üzere kafalarından çok çenelerini çalıştırmanın ilk derslerini alıyorlardı.
Kimi neye hizmet ettiğini bile bilmeden, kimi kiralanmış vicdanlarıyla, kimi günlük çıkarlarıyla meclistekiler hoplaya, zıplaya idamları onaylamıştı. Sokaklarda, duvarlarda Aranıyor afişlerinden tanıdığımız Denizleri, Mahirleri, Ulaşları o yeni gençlik yaşlarımızda önder kabul etmiştik. Bu ağabeylerin bizler için iyi şeyler istediklerine inanıyorduk.
Haklıymışız.
O gün korunanlar, kollananlar iktidara getirildiklerinde işe ilk olarak ülkenin tüm birikimlerini uluslararası sermayeye satarak başladılar. Sadece varlıklar satılmıyor, ülkenin üretim hafızası da boşaltılıyordu. Çiftçi, köylü tarıma yabancılaştı, hayvan yetiştiremez oldu.
Boş ver ekmeyi, üretmeyi, destekleme, al, yan gel yat parası bir yerlerden ülkeye akıyordu. Önce desteklemeyle, ucuz ithalatla toplumun üretim kabiliyeti yok edilecek, sonra istenen mal, istenen fiyata satılacak, sömürü katlanarak devam edecekti.
Medya tüm gücüyle siyaseti futbol maçına çevirmeyi başarmıştı. İşsizlik, yoksulluk sermayeye oy olarak destek oluyor, mahkemede mübaşire, karakolda polise, sokakta belediye çavuşuna sinirlenen halk, sesini yükseltmek yerine, pilavdan efelenen yöneticileri kendi sözcüsü aldanmışlığıyla destekliyor, resmin bir adım gerisini göremiyordu.
İşsiz gençler, yoksul babalar, yirmili yaşlarında ülkesi için canını veren, idam sehpasında halkına seslenen, Tam Bağımsız Türkiye sevdasını haykıran gençleri değil, onun, bunun dizinin dibinde uşaklık pazarlığı yapan badem bıyıklıları destekliyordu.
Üzgündük. Mahcuptuk.
Onlar canlarını verirken bayrağı bıraktıkları yerden alacak, onların bağımsızlık isteğini mutlaka yerine getirecektik.
Geciktik, ama yılmadık.
Bu yazıyı evrenselde okudum sizlerinde beğeneceğini umarak paylaşıyorum. selamlar N Çiçek

muslumcevik    06 Mayıs 2010 14:35 | çorum
DENİZ OLUNMALI...
Tv lerde ve basında takip ettiğimiz kadarıyla bu yıl Dünyada ve ülkemizde 1 Mayıs coşkulu ve yagın bir şekilde kutlandı.
Bu kitleselliği oluşturan ların çoğunluğunun gençlik kesimin den olması umutlarımızı fazlası ile artırıyor.
Buradan 6 Mayısı ve 26 mayısı güçlü kılmak için gençliğimizin denizlerden aldığı ilhamla onların kararlı tutumundan, halka, devrim ve sosyalizime bağlılığından, öğreneceğimiz çok şey var. Denizlerlerin son nefeslerini verirken bile bu sözleri celatların yüzüne haykırmaları gençlik için oldukça öğreticidir. Onlar bize, idam sehpasına giden yolun öncesinde ve idam sehpasında, cesur devrimci bir duruş sergiliyerek, emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı boyun eğmemeyi öğrettiler.
Direnişin Simgesi Tekel Direnişinde de gözlendiği gibi gençliğin işçi sınıfının yanında yer alması, Denizlerin mücadelesinde çıkardığımız dersleri göstermektedir.
İstanbul mehmetçik lisesinde TEKEL işçilerine destek verdikleri için 20den fazla öğrencinin okuldan atılması ve bunun duyulmasından sonra TEKEL işçilerinin de öğtencilere destek olmak için okul önünde eylem yapması, okullar ile iş yerleri fabrikalar arasında birleşik direniş hattının örülmeye başlandığını da gösteriyor.
Buradan bakıldığında, geçmişten deneyler çıkararak 68 gençlik hareketinin sınıf ve halka bağlılıklarıyla birlikte zaaflarını da aşarak denizlerin izinde olduğunuda rahatlıkla göre biliriz.
Denizleri okulda, iş yerinde, organizelerde, mahallelerde mücadele içinde anmak onları gerçekten anmak olacaktır.Bu bakımdan idamlarının 38 yılında anacağımız Denizleri yaşatmanın en doğru yolu idallerine sıkı sıkıya sarılmak onların mücadele ci izinden gitmekle mümkün olur.
1 Mayısda gençler kendi talepleriyle alanlarda bunu gösterdiler 26 Mayıs genel grevinde ise işçi, işsiz, gençlerle lise ve üniversite gençliği de ders boykotları ile bunu daha güçlü bir şekilde gösterecek tir
6 Mayıs 1972 de idam edilen ve yolumuza ışık tutmaya devam eden Deniz GEZMİŞ Yusuf ASLAN ve Hüseyin İNAN ı anmak ve mücadelelerinin devam ettiğini yönetenlere bir kez daha göstermek boynumuzun borcu olmalı...
Deniz GEZMİŞ.
Yaşasın tam bağımsız türkiye Yaşasın Marksizim-Leninizim
Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği Yaşasın işçiler, Köylüler
Kahrolsun Emperyalizim
Hüseyin İNAN
Ben şahsi hiçbir çıkar gözetmeden halkımın mutlulugu ve bağımsızlığı için savaştım.
bu bayrağı bu ana kadar şerefle taşıdım.
Bundan sonra bu bayrağı Türk halkına emanet
ediyorum
Yaşasın işçiler, Köylüler ve Yaşasın devrimciler
Kahrolsun Faşizim
Yusuf ASLAN
Biz halkımızın hizmetindeyiz.
Sizler Amerika nın hizmetindesiniz.
Yaşasın devrimciler
Kahrolsun Faşizim.
Daha güzel bir dünya için çıkmışlardı yola. Üniversitelerin gerçek sahipleri Öğrencilerin yönetimde söz sahibi olduğu, İşçilerin İnsanca yaşadığı, köylülerin Ürünlerinin, emeklerinin, boşa gitmediği güzel bir dünya istiyorlardı. Üç Önder,Deniz, Yusuf Aslan Hüseyin İnan, ortaklaşan Öğrenci - işçi köylü mücadelesinin bedelini ödediler Darağacında, 6 Mayıs 1972de Ankara Merkez kapalı ceza evinde Anıları önünde saygı ile eğliyorum saygılarımla M çevi

SENOL ÖZSOY    25 Nisan 2010 22:33 | LYON/FRANSA
GÖPSEN KÖYÜNE YAPILMASI PLANLANAN HIZMETLERIN TÜMÜNÜN GECICI OLARAK ASIKIYA ALINMASI ??


Sayin Baskan, degerli yönetim kurulu ve sevgili Göpsenliler,

Herkes tarafindan iyi biliniyorki, yillardir dernek yontenicilerimiz ve hayir severlerimizin verdikleri emeklerle, koyumuze buyuk hizmetler sunuldu. Ancak ne kadar acidirki bu calismalarin degeri yeterince ya bilinmedi yada gormemezlikten gelindi.

Hatirliyacaksiniz, almanyadaki dernegimizin yönetim kurulu, dogru bir karar alarak, egitime destek amaçli projelerini askiya almislardi. Bunun nedenlerinide sayin baskanimiz yazisinda sizlere açiklamisti. Eminimki bir çogunuz ayni gorusu paylastiniz. Bende bu dogrultuda ve bunun yetersiz oldugunu dusunerek yaylacik gopsen koyumuze yapilacak tum hizmetlerin ve projelerin geçici olarak askiya alinmasini öneriyorum.
Neden ? niye ? niçin ?

2009 temmuz ayinin sonunda o donemin corumdaki dernek baskanimiz sayin Muslum Cevik, su anki baskanimiz sayin Niyazi Ozmercan , A.Naki Toprakci ve muhtarlik heyetinin onculugunde duzenlemis oldugumuz bilgilendirme ve gorus alis verisi toplantisinda, koylulerimize almanyadaki dernegimizin o gune kadar vermis oldugu hizmetlerini hatirlatmistik.
Dernegimizin onculugunde gopsen halkina cok yararli calismalarin hayata gectigini, 50 bin euros uzerinde harcamanin oldugunu aciklamistik :
Okul, saglik ocagi, cemevi, yemekhane, morg, tuvalet, cesmeler, mezarlik cevresi, yol, su, cevre duzenlemesi, hastalara, yoksullara, ozurlulere, egitim goren genclerimize destek vc&

Bu calismalar, dernek yoneticilerimizin, karsilik beklemeyen hayir sever gurbercilerimiz ve tüm köyunu seven dostlarimizin sayesinde hayata gecerek koyumuze yararli olmustur. Ve bunlar kucumsenmeyecek hizmetlerdir.

Ancak bu toplanti sonunda gordugumuz tablo, bizleri hayal kirikligina ugratmisti&Koylulerimizin bu hizmetler karsinda bir tesekkuru bile cok gormeyi birakin, havadan sudan bahaneler bularak, « ben az aldim sen cok aldin, suna verildi buna verilmedi.. » gibi ifadelerle yapilan bunca fedakarliklarin bir hice sayildigina sahit oldum.

Bunlari ve ornegin almanya kolnde 2010 subat ayinda egitime katki amacli gecenin katilimin oldukca dusuk olmasi, Sayin Ismail Ozsahinin « Duyarliliginiz icin tesekkurler »adli yazisini gerektiren durumlar, gecmis genel kurul toplantilarin yetersiz katilim sebebiyle iptal olmasi vs ..gibi bi takim olaylari goz onunde bulundurarak GOPSEN KOYUNE YAPILMASI PLANLANAN HIZMETLERIN TUMUNUN GECICI OLARAK ASIKIYA ALINMASI gibi bir fikir sunuyorum. Dernek yoneticilerimizin ve siz uyelerimizin dusuncelerinizi ve onerilerinizi paylasmanizi bekliyorum.
Egerki oyle bi aski soz konusu olursa ben umuyorumki bu surec icerisinde herkes kendi capinda bu sorunlarin cozumu icin gereken duyarliligi gosterecek ve bu durum dernegimiz icin bir donum noktasi olacak.
Ayni zamanda bu surec dergimizin yeniden yapilanmasi icin bir firsat olabilir. Bu yeni yapilanma icinde mutlaka avrupadaki tum gopsenlileri kapsayan, sosyal kulturel ve sportif etkinliklerin olmasi gerektiginide dusunuyorum.

TUM INSANLIGA ORNEK OLACAK HIZMETLERDE GORUSMEK DILEGIYLE
SAYGILAR SUNUYORUM
SENOL OZSOY
Lyon , Fransa

muslumcevik    19 Nisan 2010 16:58 |
Sayın Okuyucular Tv haberlerinde izlediyseniz bir zamanların Ankara 1 No lu Sıkıyönetim Mahkemesinin başkanı Ali Elverdinin 86 yaşında Öldüğünü mahtem havasında duyurdular.
Ali Elverdi ve Baki Tuğ TUĞGENERAL RüppeleriyleAnkara 1 no lu Sıkıyönetim Mahkemesi Başkanı ve Savcısı Olarak Yukarıdan Gelen Emirler gereği Deniz Gezmiş Yusuf ASLAN Hüseyin İNANın 9 Ekim 1971 de idamına karar verdiler.
Kararın Ardından 6 Mayıs 1972 de İdam edildiler.3 Fidanın idamını da bizzat Ali Elverdi gecenin 03 de kibirli bakışlarla gurur duyar eda ile izledigini denizlerin Avukatları Halit Çelenk ten duymuştum.
Baki TUĞ ile birlikte siyasete atılan Ali Elverdi 1977 Yılında Adalet Partisinden Bursa Millet Vekili seçilmişti burcuva yasalarını harfiyen uyguladığı için mükafatını böyle kazanmış oldu.
Denizlerin İdamından sonra binlerce İlerici demokırat İnsan Çocuklarına Deniz İsmi koyarak Onları kendi çocuklarında İsimleriyle yaşattılar. Asırlarca da böyle yaşatacaklar.O Zamanın Dikta Uygulayıcısını Caddede Sokak da hiç kimse tanımamakta dır.kendi Anlayışların daki Partileri işbirlikçileri dışın da.
Burada da görmekteyizki Mahkemelerde, Yasalarda,adil değil hiç bir suça bulaşmamış 3 Fidanı Aldıkları Emir gereği Gözünü kırpmadan İdam kararı alabiliyor ve aynı soğukkanlılık la İnfaz gecesi Orada bulunarak 1977 yılında da adalet partisinden Millet vekili seçilerek keferesini topluyor.
İşte demokırasi işte eşitlik işte hukukun üstünlüğü işte uygulayıcıları ali elverdi.
İşte Burcuva yasalarının eşitliği tarafsızlığı bu kadar açık ve berrak tır.
Görmeyen Gözlere duymayan kulaklara duyurulur.saygılar
M çevik

niyazi    13 Nisan 2010 09:14 |
Değerli okuyucular, köyümüzde sık aralıklarla büyüklerimizi bir bir kaybediyoruz. kayıplarımızın hepsine rahmetler diliyoruz son kayıbımız eski muhtarlarımızdan ismail ÖZŞAHİN ede rahmet çocuklarına kardeşine vede bütün akrabalarına başsağlığı diliyoruz
Müslüm Çevik Niyazi Çicek

garip sari    12 Nisan 2010 21:27 | moskova
koyumuzun buyugu sayilan ismail ozsahin allahtan rahmet ayrica es ve dostlarina,ve cocularina bas sagligi dilerim

erdinc özsahin    11 Nisan 2010 13:50 | izmir
bas saglıgı dileyen dilemeyen herkese cok tsk ederim sevgili dedem allah rahmet eglesin nur içinde yat...


erdinc özsahin

Mesut Mercan    11 Nisan 2010 12:41 | Köln
Degerli buyugumuz sayin Ismail Ozsahine tanridan rahmet tum yakin akraba vede cocuklarina bassagligi diliyorum.

Yalçın ÇEVİK    11 Nisan 2010 11:18 | Amsterdam
Bassagligi
Degerli buyugumuz sayin Ismail Ozsahine tanridan rahmet tum yakin akraba vede cocuklarina bassagligi diliyorum


Yalcin Cevik

İsmail Özşahin    11 Nisan 2010 01:34 | Bergisch Gladbach / ALMANYA
Amcamız ve değerli büyüğümüz, köyümüzün eski muhtarlarından Vahit Özsahin'in ağabeyi, Esma, Nazik, Halit, Yücel, Cihan, Ergül ve Nihat'ın babaları
İSMAİL ÖZŞAHİN'in beklenmedik ölümü hepimizi derinden üzmüştür.
Kendisine tanrıdan rahmet, tüm yakınlarına, akrabalarına, sevenlerine ve Göpsenlilere başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.
ÖZŞAHİN AİLESİ ADINA / İsmail Özşahin

Meral Artuç    06 Nisan 2010 12:24 | Ankara
Merhaba İsmail Bey,
Sayın Dernek Yönetım Kurulu Üyeleri,
iletinizi aldım ve haklılıgınız karşısında söyleyecek söz bulamıyorum. Sitem ve şikayetlerinizde çok haklısınız. Ne yazık ki bizden farklı durumda bulunan insanları anlayamıyor ve yardım etme gereği duymuyoruz. İnsan olarak en büyük kusurlarımızdan biri bu galiba. Unutuyoruz, kendimizin de önceden aynı zorlukları çektiğimizi unutuyoruz ve yardım gereği duymuyoruz. Birazda umursamaz davranıyoruz galiba. Ama gerçekten bu kadar sıkıntıya rağmen genede yardım elinizi uzatmanız takdire şayan. Keşke sizin gibi yardımsever düşünceli insanlar bu kadar az olmasa.. Yardımınız için çok teşekkür ederim inananın çok mutlu oldum tabiri caizse hızır gibi yetiştiniz.. tekrar çok teşekkür ederim.
DUYARLILIGINIZ BÜTÜN KÖYLÜLERİMİZE ÖRNEK OLMALI

SAYGILARIMLA
MERAL ARTUÇ
ANKARA

Onur MERCAN    05 Nisan 2010 23:00 | HATAY
Merhaba,
YAYLACIK GÖPSEN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA derneği başkanı sayın İsmail ÖZŞAHİN ve değerli yönetim üyelerimiz.
Ben yaylacık (göpsen) köyü sakinlerinden onur MERCAN 2007 yılında HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ ARKEOLOJİ BÖLÜMÜ'NÜ kazandım. Şuan 3.sınıf öğrencisiyim 2008-2009 yıllarında derneğinizin Eğitim katkı fonundan yararlandım ve eğitim süresincede derneğinizin maddi olanakları dahilinde Eğitim katkı fonundan yararlanmak istiyorum.
Sayın İsmail ÖZŞAHİN abimin atmış olduğu duyarlılık başlığı altındaki mesajda benim gibi üniversite okuyan köyümüzün genclerinden internet yoluylada olsa dernek için desdekte bulunmamızı öngören bir bölüm vardı. Bu konuda çok haklısınız kendi adıma şu ana kadar destekte bulunmadığımdan dolayı dernek yönetiminden ve üyelerinden çok ÖZÜR DİLERİM.
Lakin siz değerli büyükleriminde bildiği gibi şuan okumuş olduğum bölümün gerekleri dahilinde sürekli yaz kış zorunlu araştırmalar ve arazi uygulamalarımdan dolayı derneğe desdek olma düşüncesi hiç aklıma gelemişdi İsmail abinin bu mesajından sonra derneğe zamanım kapsamında destek olmak istiyorum. Ama bu destek konusunda tam olarak ne yapacağım konusunda pek fazla bilgiye sahip değilim. Dernek için sadece tebrikler mesajı atmak ya da teşekür mesajı atmak gibi siteye yazı yazmak bir destek kapsamına girmiyeceni düşünüyorum. Bizlerin derneğe desdetde bulunmamız gereken ve dernek için yapmamız gereken görevler için bir gençler kolu oluşturup, bir araya gelemesekte en azından onlein olarak derneğe dış destek sağlayabiliriz, tabi diğer kardeşlerde benimle aynı fikirdelerse, bu şekilde sizlerin öngördügü görevlerde yer almak isterim, bu dernek için yapmamız gerekenler konusunda bizleri bilgilendiriseniz sevinirim. Saygılarımla!


01.04.2010 / Onur MERCAN / HATAY
onur_019@hotmail.com

Senol Özsoy    05 Nisan 2010 22:47 | Lyon
Sayin Baskan Değerli Yöneticiler.

20 Subat 2010 da Köln'de Eğitime Destek Amacli yapilan dayanisma gecesiyle ilgili yazinizi okudum.

Eğitime destek icin almis oldugunuz kararida olumlu ve doğru olduğunu düşünüyorum.
Çünkü defalarca birlik,beraberlik, dayanısma cagrilarinizi eksik etmediniz.
Tüm olumsuzluklara ve zorluklara rahmen buyuk özverilerle tum etkinliklerinizi hayata gecermesini bildiniz. En değerli en kutsal olan emeklerinizin karsiliginda bir tek cumleyle tesekkur bile edilmiyorsa, dusunceleriyle katki sunulmuyorsa kimse kusura bakmasin gec bile kalinmistir.
Hepinizi saygiyla selamliyor Basarilarinizin devamini diliyorum.
Senol OZSOY

Bursal Mercan    05 Nisan 2010 22:07 | Antwerpen
Sunuda bilelimki orgutsuz bir toplum her zaman yok olmaya mahkumdur baska toplumlarrda erir gider bir cogumuz gecmisimizi bilmedigimiz gibi gelecegimizide bilmiyecektir kimligini kulturunu bilmiyecektir zaten varligida olmaz ben diyorumki bizden oncekiler orgutlu degildi bizlerde orgutlenmeden kaciyoruz birakalimda ge...nclerimiz orgutlensin birseyler yapsin gecmisinide geleceginide hatirlasin bizlerde yardimci olalim elimizde geldigince genclere yol gosterelim simdi buyazdiklarima katilan taraf olanlara cani gunulde tesekur ederim


209
Ziyaretçi Defteri Kayıtlar
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »

KURBAN BAGIS FORMU

Rasgele Resim

FACEBOOK

GOPSEN_YAYLACIK
      

Şiir Köşesi

Şiir Köşesi

ILETISIM BILGILERI

Dernek iletişim:

Adres:
Am Feldrain 76
D-50999 Köln
DEUTSCHLAND
 
 
 
Almanya: 00 49 2236 3028170
 
 
 
 
 
Hollanda: 00 31 205 539777
Belçıka: 00 32484 544538
Fransa: 00 33648 124486
Danimarka: 00 45 751 23 674
Avustralya: 00 613 84003652
Türkiye: 00 90 364 494 2136
Fax: 00 49 2236 3028170
E-Mail:
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.gopsentv.com  - www.yaylacik-gopsen.com
Hesap Numarası:
SPARKASSE KÖLNBONN
IBAN: DE08 3705 0198 1900 0871 96
SWIFT / BIC: COLSDE33XXX

 

Duyurular

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

Değerli Üyelerimiz,

Hesaplarından aidatları çekilen arkadaşlarımızın da bildiği gibi, son iki aydır bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bazılarımızın hesabından ikikez çekilip, tekrar geri ödeme yapılmış, bazı üyelerimize de geri iade edilmemiştir.

Bildiğiniz gibi, Avrupa Merkez Bankası ve bağlı tüm Alman Bankaları havale, çek ve para çekme işlemleriyle ilgili köklü değişiklikler yapmışlardır. Bu değişikliğe derneklerin aidatları çekme ve havale yollama işlemleri de dahildir. Bu nedenle bizim hesap işlemlerinde de değişiklikler olmuştur.

Bu işlemler yapılırken, sistem daha uyarlanmadığı için hatalar oluşmaktadır. Elimizde olmayan bu nedenlerden dolayı oluşan hatalar nedeniyle özür dileriz.

24.09.2013 Günü banka ile yaptığımız toplantı sonucu, banka hatalı olduklarını kabul etmiş ve bu eksikliklerin en kısa sürede giderileceğini, ayrıca dernek zarara uğramışşsa bunu karşılayacaklarını belirtmişlerdir. Üyelerimizden ve derneğimizden özür dilediler, bu özürü yazılı olarakta ileriki günlerde bize ulaştıracaklarını bildirdiler (mektup elimize ulaştığında sizlerle de paylaşılacaktır).

Oluşan bu hatadan dolayı üyelerimizin zarara uğramaması için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz. Tüm hesaplar kesinlik kazanınca, hangi üyelerimizden fazla aidat çekilmişse, onu gelecek ayın aidatıyla telafi edecegiz.

Yeniden özür diler, sabır, anlayış ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz...

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluKAHVALTIYA DAVET

Sample Image DAVETİYE  Sample Image

 

Avrupa Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerine, Göpsenlilere ve Dostlarına hizmet sunmaya devam ediyor...

 

Hollanda-Amsterdam (26-27 Ocak 2013), Belçıka-Antwerpen (8-9 Mart 2013) ve Fransa-Lyon (18-20 Mayıs 2013) buluşmalarından sonra,

 

şimdide  16.06.2013 Pazar günü saat 10:30 da Köln'de ASMALI KONAK'ta (Keupstr. 44-46) kahvaltıda buluşuyoruz.

 

Gönlümüzde, yüreğimizde ve aklımızda geçenleri paylaşmak, dostlarımız ve sevdiklerimizle özlem gidermek, eksiklerimiz ve hatalarımız üzerinde konuşabilmek ve güzel işler yapabilmek, projeler üretmek için kahve bahane olsun, hoş bir sohbette buluşalım istedik.

 

Tüm dostlarımızın, sevdiklerimizin ve üyelerimizin davetli olduğunu bilmelerini ve bu buluşmaya katılarak, sevgi ve coşkularını katmalarını bekliyor ve diliyoruz.

 

Sevgili Dostlar,

Değerli Göpsenliler

Saygıdeğer Üyelerimiz

Sevgili Gençler ve Çocuklar,

Dostluk ve sevgi temelinde bir acı kahvemizi içmeye bekliyoruz.  Bu davetimize katılırak, paylaşım temelinde sevinçlerimizi, mutluluklarımızı, sıkıntılarımızı ve acılarımızı konuşma ve dertleşme fırsatı bulmamıza yardımcı olmuş olacaksınız.

 

Sizleri bekliyoruz.... ve kendi evinizde hissettiğiniz bir ortamda görüşmek üzere....

 

Saygılarımızla!

 

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluDUGUNUMUZ VAR Dilan ve mehmetin dügünü

YENİ YAZILAR
Sayın Hasan TÜZÜNER' in kaleme aldığı
"UZAKLARDA BİR KÖY"
ve
"YAYLACIK - DERNEK DENETİM -TOPLANTI - KATKI VE NİTELİK"
YAZILARI, KENDİ KÖŞESİNDE OKURLARIMIZA SUNULMUŞTUR...

Kendilerine verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız!

SİTE YÖNETİMİ


Mehmet Özay' ın Kırkı

10.04.2001 Tarihinde hakka yürüyen
rahmetli Mehmet Özay’ın
(Tülay Sarımercan’ın amcası)

kırkının yemeği yedirilecektir.

Tarih:
 29.05.2011 Pazar günü saat 13:00

Yer:
 Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF)
 Ezgi Center (50933 Köln, Stolberger Str. 317)

Tüm sevenleri  ve dostları davetlidir..

Saygılarımızla!

Ailesi ve yakınları adına: Tülay ve Hasan SarımercanEngelliler, Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü ve Anma Yemeği nde Göpsen de (YAYLACIKta) Yeniden

Engelliler,  “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” ve Anma  Yemeği’ nde Göpsen’ de (YAYLACIK’ta) Yeniden Buluşuyor!

Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image

“ Göpsen’ deki Engellilerle Almanya’daki Engellileri Buluşturma”  projesi ile başlattığımız etkinlikler çerçevesinde bu  yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz buluşma ayrı bir önem taşımaktadır.

2009 Yılında gerçekleşen birinci buluşma, tanışma, kaynaşma ve sorunları konuşma ve karşılıklı küçük hediyelerin verilmesi şeklinde geçmiştir.

2010 Yılında gerçekleşen buluşmada ise, bir adım daha ileri gidilerek, gereksinim duyan engelli kardeşlerimize, Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath’ ın katkılarıyla yürüme aleti, tekerlekli sandalyeler temin edilmiştir.

Bununla da yetinilmemiş, durumu yerinde tespit edilen ve eğitimine devam etmek isteyen bir genç kardeşimize de elektrikli ve benzinli bir engelli aracı temin etmek için büyük uğraşlar verilmişitr. Derneğimizin çağrıları, dernek üyemiz  ve köylümüz sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin  yoğun çabaları sonucu,  Hollanda’da yaşayan ve ismini açıklamak istemeyen bir yardım severin bağışıyla araç satın alınmış ve engelli kardeşimize, dernek temsilcilerimizin, Çorum derneğimizin yöneticilerinin,  muhtarımızın ve basının da hazır bulunduğu törenle teslim edilmiştir.

Yine 2009 ve 2010 da Çorum’ da engellilere hizmet veren  ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan çalışmalara ve etkinliklere kendi engellilerimizde dahil edilmiştir. Yapılan görüşmelerle de, bu kurumların engellilerimize ve ailelerine sahip çıkmaları, onlara gereken desteğin ve hizmetin verilmesi için girişimlerde bulunulmuştur.

Üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz bu yılki buluşma 02.06.2011 tarihinde yine Göpsen’ de olacak. Çok sayıda  engelli misafirinde katılacağı buluşma, yukarda da belirttiğimiz gibi, iki yönüyle ayrıca önem taşımaktadır.
Birincisi, bu buluşmada verilecek yemek dolayısıyla, genç yaşta aramızdan ayrılan,  ailesini ve tüm Göpsenlileri derinden üzen rahmetli Şenol İçbudak’ı anmış olacağız. Eşi ve çocuklarının isteği üzerine verilecek bu yemeğin, onun ruhunu şad edeceğini,  hayırlara vesile olacağını, içerden ve dışardan gelen engelli ve engelsiz tüm katılanların, O’na bildikleri dillerde, rahmet okumalarını ve dua etmelerini sağlayacak. Kendisinin de bir yardımsever olduğunu bildiğimiz, kardeşimizi de bir kez daha  anmış olacağız. Bu nedenle, aileye bu duyarlılığından dolayı teşekkür eder, yaptıkları bu hayırın tanrı katında da kabul bulmasını diliyoruz.

İkincisi ise, uzun süredir engelli olan bir kardeşimizin toplum yaşamına kazandırılması, evi dışındaki günlük gereksinimlerini giderebilmesi ve ailesinin üzerindeki yükünün hafifletilmesi amacıyla Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath  ve Sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin büyük çabaları sonucu,  yine Hollanda’da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırseverin katkıları ve derneğimiz aracılığıyla temin edilen elektrikli aracın teslim edilmesidir. Dileğimiz, bu gibi katkı ve yardımların sürmesi ve gereksinim duyan insanların yardımına anında koşulmasıdır.

Bu buluşamın bir başka anlamı da, muhtarımızın iki yıl önce vurguladığı ve tanımladığı “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” nün kurulmasıdır.

Bu gibi anlamlı ve insanı açıdan huzur verici duyarlılık ve paylaşımların verdiği iç rahatlığını, maddi ve manevi tadı oradaki herkesle paylaşmaya bekliyoruz. İnsan olarak, Göpsenli olarak, dernek üyesi olarak en önemlisi  duyarlı birer varlık olarak,  dostluğumuzu ve  sevgimizi birleştirip, acıların ve sıkıntıların azalmasına, mutluluk ve sevinçlerin çoğalmasına ortak olalım...

Gelin canlar, bunları birlikte yaşayalım, birlikte paylaşalım, birlikte neşelelim, birlikte hüzünlenelim...

İki haziran ikibin onbir de Göpsen’ de buluşmak dileğiyle....

GYDKD – Avrupa, YYDKD-Çorum, Yaylacık Köyü MuhtarlığıFutbol Turnuvası ve Mangal Partisi


DUYURU

Değerli üyelerimiz, Değerli Göpsenliler ve Sevgili Dostlar,

Derneğimiz, sizlerin istek ve görüşleri doğrultusunda

“Futbol Turnuvası ve Mangal Partisi”

düzenlemiştir.

24.04.2011 Pazar günü yapılacak etkinlik saat 12:00 de

SC NORD
Rixdorfer Str. 56
51063 Köln (Mülheim)

adresindeki FUTBOL SAHASI’ında yapılacaktır.

İsteyen arkadaşlar takımlarını oluşturup (7 kişilik), 20.04.2011 tarihine kadar aşağıdaki telefon veya mail adresleri aracılığıyla dernek yönetimine bildirebilirler.

Organizyonun daha güzel olabilmesi için katılmak isteyen ailelerin önceden bilgi vermeleri rica olunur..

Ayrıca, bu organizasyona dernek üyesi olsun yada olmasın tüm dostlarımızın davet edilmesi, katılımın sağlanması için destek verilmesi, herkesin çaba harcaması ve sevdiklerimizin bilgilendirmesinin bir görev sorumluluğunda yapılması gerekliliğine inanmaktayız.

Vereğiniz destek, alacağınız görev ve katkılarınızdan dolayı  teşekkür ederiz.

Turnuvada görüşmek dileğiyle.... Saygılarımızla!

GYDKD – AVRUPA Yönetim Kurulu

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği 
                  (Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:  00 49 2202 97 90 621  - 00 49 221 17 03 965  - 00 49 221 680 89 787
          00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.de;  gopsenli@gmx.de

         www.yaylacik.eu - www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com 

                               www.yaylacik-gopsen.com  

 Antwerpen Toplantısı

ANTWERPEN (BELÇIKA) TOPLANTISI

Değerli Arkadaşlar,
Sevgili Dostlar,
Daha önce (18.10.2010 tarihli) mektubuzda da belirtiğimiz gibi, derneğimizin çalışmaları  ve geleceği hakkında çalışmalar yapmak amacıyla iki tane bölgesel toplantının yapılacağını belirtmiştik.
Bunlardan birincisi, 13 Kasım 2010’ da Brilon’da gerçekleştirildi. İkinicisinin de Belçıka’daki temsilcilerimiz, üyelerimiz ve arkadaşlarla yapılan görüşme sonucu tarihi kararlatırıldı. Bu toplantının
27 Şubat 2011 tarihinde saat 12:00 te Antwerpen’de
yapılması uygun görüldü.
Burada yapılacak bu toplantının, daha verimli geçmesi ve doğru kararların alınabilmesi için
 o çevredeki üyelerimizin, köylülerimizin ve dostlarımızın tümünün katılması beklentimizdir.
Bu toplantılara katılarak, kendi düşünce ve görüşlerinizi toplumla paylaşacak, kararlara yön verecek ve derneğimizin geleceği hakkında söz sahibi olacaksınız.
Yapılacak bölgesel toplantılara, dernek üyesi olsun olmasın, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, köyümüz, köylülerimiz ve dostlarımız hakkında söyleyecek sözü olan herkes katılmalı ve düşüncelerini, beklentilerini ve eleştirilerini bizlerle paylaşabilmelidir...
Katılmak isteyenlerin, organizasyona yardımcı olmaları açısından, kaç kişi ile katılacaklarını aşağıdaki telefonlardan birine bildirmeleri (ya da yanıt olarak E- MAIL yazmaları) rica olunur

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yön. Kur.

Organize: Bursal Mercan, Besin Özşahin (Tel.: 0032 477 511090 – 00 32 32 383946 / 0032 477 661399 . 0032 32303633 / yada derneğimizini irtibat telefonlarından - aşağıdaki telefon numaralarından) birini arayabilirsiniz....
___________________________________________________________________

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği
(Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:
  00 49 2202 97 90 621 - 00 49 221 17 03 - 00 49 221 680 89 787
            00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.deBu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.yaylacik.eu
- www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com
                        www.yaylacik-gopsen.comDUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL DUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL

İstanbul Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, 12 yaş altı işitme problemi olan, maddi durumu kötü, hiçbir sağlık güvencesi olmayan fakir çocukların tüm tedavi masrafları ve kullandıkları işitme cihazının ücretsiz karşılanacağına dair açıklamada bulunmuştur.
İhtiyaç sahipleri bağlantı kurarlarsa geçerlilik koşullarını araştırabilirim...

Resul Arslan / Istanbul
resul_arslan@mynet.com


Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

 

Değerli Üyelerimiz,

Sevgili Göpsenliler, Değerli Dostlarımız,

 Derneğimizin geleceği ve yapacaklarımız hakkında kendimizi sorguladığımızda pekte iyi bir yerlere gelemediğimizi anlayabiliyoruz. Bu sorgulamayı, biz yöneticilerle birlikte, sevgili üylerimizin, Göpsenlilerin ve bugüne kadar yakınımızda olan değerli dostlarımızın da  yapmaları gerektiğine inanıyoruz.

Derneğimizin kalıcılığı ve geleceği için bu sorgulamanın yüksek sesle yapılmasının ve bununda üyelerimiz ve yönetimle paylaşılması gerektiği kanısındayız. Buna olanak sağlamak için, bu yıl sonuna kadar, biri Brilon (ALMANYA) diğeri Antwerpen (BELÇIKA) olmak üzere iki tane bölgesel toplantı yapmak istiyoruz.

Bu toplantılarda, „derneğimizin geldiği yer, yapamadıklarımız, çalışma sistemimiz, yönetim-denetim-disiplin-danışma ve diğer kurumlardaki aksaklıklar,  yapmak istediklerimiz, gençlerimizin ve kadınlarımızın aktif rollleri, program, tüzük, genel kurul“ konuları (ve ayrıca katılımcıların görüşleri) üzerinde konuşulacak, görüşler ve öneriler toplanacak, derneğimize yeni bir yol haritası çıkarılacaktır. (BİLGİ NOTU: Ayrıca bu mektup internet üzerinden de tartışmaya açılacak, katkı sunmak isteyenler tarafından konunun tartışılması sağlanacaktır).

 ikinci özürlüleri bulusturma günü Dernegimizin destek ve katki sundugu Muhtarligimizin ve corum dernegimizin organize ettigi bulusma günü 06.06.2010 Pazar günü yapilacak. WMB Yetkilileri  (Almanya Rösrath`taÖzürlülere Barinma va Egitim sunan kurum )da Tekerlikli sandalye, yürüme aleti ve degisik hediyelerle  katkida bulunacaklarir. Ayrica gecen yil yaptiklari ziyarette cok menun olduklarini ve yeniden biraraya gelmek istediklerini Baskanimiz sayin İsmail Özşahine bildirmişlerdir. Bu vesile ile Başkanımız Çorum dernek basşkanımız sayın Niyazi Özmercan vede Köyümüz muhtarı Sayın Hüseyin Özsoyla irtibata geçerek gerekli organizasyonu yapmışlardır.
Köylülerimizin kendisini yanlız bırakmayacagını umut ediyor bu gezininde köyümüz ve köylülerimiz vede özürlülerimiz için bir umut ışığı olmasını temenni ediyoruz

GYYDK  Köln

ÖRGÜTLÜLÜK / İsmail Özşahin

AÇIKLAMA ve DUYURU

Köln, 09.05.2010

 Sample Image

Değerli Üyeler,
Sevgili Göpsenliler,

Üzülerekte olsa, son zamanda yaşamakta olduğumuz ve mahküm bırakıldığımız „DUYARSIZLIĞI, İLETİŞİMSİZLİĞİ, BANA NE'CİLİĞİ, SORUMSUZLUĞU hatta VURDUM DUYMAZLIĞI“ sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Değişik zamanlarda (yani sıkıntıların olmadığı herşeyin yolunda sanıldığı zaman) paylaşımdan, dayanışmadan, yoldaşlıktan, kardeşlikten, barıştan, mücadeleden, emekten, acılarlardan, siyasetten, kurtuluştan ve nice şeylerden söz ederek, kendilerinin bu mücadelerde var olduklarını, iyinin, güzelin ve doğrunun sürekli destekçisi olacaklarını, kötünün, yalanın, talanın ve sömürün karşısında ve takipçisi olacaklarını yineleyen bizler, üyelerimiz, Göpsenliler, dostlarımız ve sevenlerimiz ne yazıkki sınıfta kalmıştır. Hani hep diyorduk ya; „acılar ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalırlar, sevinçler ve mutluluklar paylaşıldıkça çoğalırlar“ ne yazikki bunu da yapamadık, bunu bile başaramadık….

Birliktelikten, dayanışmadan, paylaşımdan, … söz ettik, bölündük, parçalandık, azaldık ve güçsüzleştik… Bunuda başaramadık….

Eğitimden, okuldan, sağlıktan, başarıdan ve gelecekten, … söz ettik, birlikte çözebileceğimiz sorunları konuştuk, gelecek için umuttan söz ettik; olmadı „umutlarımıza“ kurşun yağdırdık….

Çocuklarımızdan, gençlerimizden, kadınlarımızdan ve onların özgür, güvenilir, sağlıklı geleceklerinden söz ettik; onların bir araya gelmemesi için sorunlar ürettik.

Dernek, dayanışma, güçbirliği dedik, o amaçla başımızı yola koyduk, sonunda „böl,parçala yönet“ oyununa kurban gittik.

Köyümüz, köylümüz, … dedik, onları da boylarına ve ceplerine göre gruplara ayırdık, yenilen yemeklerin kalitelerine göre isimlendirdik…

Bunların hiçbiri de yetmedi, düğün, cenaze ve kurbanlarımızı da sınıflandırdık. Ya kimimiz, o daha önce milletin efendisi olan „köylümüzü“ artık kendimizden saymıyoruz, ya da boyuna ve cebine göre önem grubuna yakıştırıyoruz. Bunu artık cenazelerimizde ve kurbanlarımız da da yapmaya başladık ve sonucununda nereye gideceğini tahmin edelim artık… Başkasının yıllarca beceremediğini kendimiz yapıyoruz.

Sonuncusuda (daha birçok neden var ama…) herşeye rağmen aramızdaki iletişimsizlik, yüzyüze ve gözgöze konuşamama, bugünkü teknolojiyi bu amaçla kullanamama ayıbımızdır. (Eğer bunu çocuklarımız aracılığı ile de kullanamıyorsak o da ayrı bir iletişimsizlik ayıbı sayılmalıdır.)

Bu sonuca nereden mi vardık, diye sorarsanız size kısaca birkaç örnek:

1.    Seksenli yıllardan sonra köyümüzdeki yıkım, talan, göç, emeğe ve toprağa hor bakma…

2.    Son yirmi yıllık köyümüzdeki muhtarlık seçimleri ve sonuçları…

3.    Derneklerimizin (Avrupa-Avustralya-Çorum) kuruluşları ve sonrası yaşanılanlar…

4.    Bunca yaşananlara nazaran, emekçilerin ve yoksul köylülerin alınterleriyle meydana gelen okul, sağlıkocağı, cemevi, morg, yollar, çeşmeler, internet,… vs bunların nasıl kullanıldığı…

5.    Son birkaç yıldır derneğimizin sitesi herkes tarafından bilinmesine karşın, ölülerimize ve ölü yakınlarına yönelik yazılan mesajlar

6.    Düğünlerimizin sitemizde yayınladığımız halde aynı yerlerde, aynı günlere denk getirilerek, insanlarımızın bir araya gelmesini önleme çabaları, yada birbirini önemsememe duyguları, dernek ve köy sitesinin takip edilmemesi gereken çönemin verilmemiş olması…

7.    Eğitime katkı maçlı yapılan gecelere, dernek toplantılarına, köyümüz ya da köylümüze yönelik etkinliklere katılmama, önemsememe…

Bunları kendinize göre çoğaltabilirsiniz… Ama hiç kimse, sitede „iki düğünün aynı güne denk geldiği haberine“ bakarak, „bundan birşey yok, olur böyle şeyler“ diyerek işin içinden çıkmaya kalmasın…. Aslında sorun tam da burada…. Bu Göpsenlilerin ve dernek üyelerimizin o kadar da örgütlü olmadıklarını, hatta örgütlülüğe inanmadıklarını gösterir.

Unutmayalımki, varlığımız ve gücümüz ne olursa olsun kişi olarak herbirimiz yalnızız, hatta bazende yapa-yalnızızdır. Ama hepimiz bir araya geldiğimiz de, orada „BİZ“ oluruz, sesimizin ve gücümüzün birleşmesi ile „yalçın dağlara“ „çılgın nehirlere“ hatta „denizlere“ benzeriz.

İşte bu bu yüzden diyoruzki, „kolay yem olmamak, zalime boyun eğmemek, kula kulluk etmemek, namerde muhtaç olmamak“ için „insanlık onurumuzla“ hep birlikte, herzaman ve sonsuza dek yaşayabilmek için, birlik olalım, örgütlü olalım, gücümüze ,inanıp güvenelim…

Daha güçlü, örgütlü ve mutlu yarınlar için gelin „elele“…

Saygılaımızla!

GYDKD Yönetim Kurulu Adına

İsmail Özşahin

(Bşk)"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

Koçereo Destanı“ nı ya da öyküsünü birçoğumuz ya dinlemiştir ya da okumuştur. Bu destan ve öykülere göre herkesin kendine göre bir „Koçero“su vardır: Bu „Koçero“ kimi zaman yiğit, korkusuz, tavizsiz, hak arayan, haksızlığa boyun eğmeyen, bir kahraman hatta „başkaldırıdır“.
Kimi zaman yoksulun yanında yer alan, onun durumuna üzülen ve yoksulluğun son bulması için dağa çıkandır
Kimine göre de hak, eşitlik ve adalet için savaşan bir yüce kahramandır

Kimine göre de eşkiya, vatan haini, çapulcu…vs. olur.Koyden Haber var  Sevgili Göpsenliler vede Göpsen dostları;Niyazi Özmercan Yönetimindeki” Yaylacıklılar yardımlaşma ve dayanışma derneği ‘ Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla uyumlu bir şekilde hizmette sınır tanımıyorlar.Son olarak Demircibabaya vede aşağıdaki çeşmenin düzlüğüne çınar ağaçları vede çam diktiklerini demircibabaya çok geniş yol yaptıklarını dikilen çam ağaçları vede çınar ağaçlarının başkan Niyazi Özmercan tarafından karşılandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarız başkanın bu çabası tüm köylülerimize örnek teşkil eder.Ayrıca köyümüzdeki eski köy ilkokulunun  köy tüzel  kişiliğine alınması eğlence vede mesire alanına çevrilmesi için vali ile görüşmelerin devam ettiğini bu ve buna benzer haberlerin yeni açılan sitelerinde www.gopsen.com adresinde takip edilebileceğini duyurmuşlardır.www.yaylacık-gopsen.com site yönetimi olarak kendilerine teşekkür eder çalışmalarının daim olmasını temenni ederiz. Site Yönetimi

TEŞEKKÜRLER (!?)

  DUYARLILIĞINIZ (!?) İÇİN TEŞEKKÜRLER!

Bildiğiniz gibi, derneğimiz 20 Şubat 2010 tarihinde Köln’de “eğitime destek” amaçlı bir gece düzenledi, bu geceden elde edilecek gelirin tümü, üniversiteli kardeşlerimize ve özürlülerimize verilecekti.

 

Ne acıdır ki, sadece amacından dolayı gereken katılım sağlanamadı.... Bu gibi etkinliklere GÖPSENLİLER ve dostlarımız gereken duyarlılığı göstermediler ve önemsemediler, bu duyarlılıktan dolayı(!?) TEŞEKKÜRLER!!!!!!!!.RESIMLER  Değerli Yaylacıklılar
05 Mart 2010 tarihinde köyümüz Göpsende gerçekleştirilen CEM ERKANINA ait resimler sitemizin Resiler menüsünden yayına sunulmuştur.
Resimleri beğeneceğinizi umut ediyor iyi eğlenceler diliyoruz.....

SİTE YÖNETİMİ

Göpsende Cem Erkanı  Değerli yaylacıklılar vede Yaylacıklı dostalarına önemle duyurulur.
05 Mart 2010 tarihinde köyümüzde Birlik cemi yapılacaktır.
Yer: Yaylacik köyü cemevi
Hareket yeri: Corum Alevi Kültür Merkezi önü
Hareket saati: 18:30

Köye topluca otobüs ile hareket edilecektir. Bu vesile ile tüm yaylacıklılar vede yaylacıklı dostları davetlimizdir.

Bu anlamlı günde köylülerimizin birlik ve beraberliğimize katkı yapmalarını önemle rica ediyoruz .
Birlik ve beraberkliğimizin daim olması dileklerimizle...
Tertip Komitesi adına:

Kazım Özerdogan Göktaş Uzuner


Başkan İsmail Özşahin'in Gece Konuşması

Değerli Konuklar,
 Sevgili Göpsenliler ve Değerli Üyeler,

Avrupanın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye’den gelerek bizleri onurlandıran siz değerli konuklarımıza, sesleri ve sanatları ile destek veren değerli arkadaşlarımıza, bu gecenin hazırlanmasında emek sarfeden  sevgili arkadaşlarımıza, kısaca burada olan herkese hoş geldiniz diyor, katılım ve destek için herkese teşekkür ediyorum.

Sevgili Konuklar,
Avrupa - Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneğimiz, 2004 yılında yine siz değerli dostlarımızın ve Göpsenlilerin çabaları ve katılımı ile kurulmuştur. O günden bugüne, Çorum ve Avustralya’daki Göpsenlilerde kendi aralarında dernekler kurdular , daha örgütlü, daha katılımcı ve daha güçlü bir şekilde insanlarımıza ve köyümüze hizmet etme yarışına girdiler. Bu yarışta görev alan herkese huzurlarınıda birkez daha teşekkür ederim.

Geleneksel Dayanışma ve Paylaşım Gecesi

GÖPSENLİLER
"GELENEKSEL DAYANIŞMA ve PAYLAŞIM GECESİ'NDE"
BULUŞUYOR!

YER: Bürgerhaus Kalk
Kalk-Mülheimer Str. 58
D-51105 Köln
TARİH: 20.02.2010
AVRUPA'daki tüm GÖPSENLİLER, DOSTLARIMIZ, HALK MÜZİĞİNE GÖNÜL VERENLER
ve
EĞİTİME KATKI VERMEK İSTEYEN, DUYARLI HERKES DAVETLİDİR!
GYDKD – AVRUPA

NOT:
Geceden elde edilecek gelirin tümü, gen
çlerin ve özürlülerin eğitimine katkı
amaçlı harcanacaktır!Kaybettiklerimiz

Sanal Mezarlık

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
yaylacik-gopsen
DUYURU: 
Köylümüz saadet kara
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Arama

Üye Girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Üye Girişi

Üye Girişi