Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa:

Ziyaretçi Defterine Yaz


Mehmet Icbudak    04 Temmuz 2010 02:00 | Avusturalya QUEENSLAND
mehmeterin@hotmail.com
Merhaba dostlar
uzun zamandan beri sayfaya yazi yazmiyorum ama surekli takip ediyorum.acimizi sevinclerimizi paylasiyoruz ama bugun cok onemli bir gun 2 TEMMUZ Sivas katliyaminin yil donumu ne aciki 17 yil gecmesine ragmen her yil oldugu giubi bu yilda avustralyadan sivasi unutmadik unutmiyecegiz anma gecesine cok sayida duyarli canlar katilmistir ofkelerini bir tiyatro gercegi ile anlatmaya calsitilar insanlarimiz goz yaslarini tutamadilar gorunune sudurki bizler acilarimiz unutmayiz ama kinci degiliz ofkeliyiz ama yikici degiliz biz herkesi nasil kabul ediyorsak her dinden inanctan irktan olanlarda bizi boyle kabul etmelerini istemekte bizlerin dogal haki dir.bir kez daha sunu belirtmek isterimki SIVASI UNUTMADIK UNUTMIYACAGIZ.inanclarimizda oldugu gibi ulasal kimliktende aynidir..bizler herkes gibi nasilki gururla ne olduklarini ifade ediyorlarsa bizimde o sekil kendimizi ifade etme hakimiz vardir.koyumuzn genclerine baktigimda facebok ve sitelerde gordugum bire bir konustuklarimin durumlarina dusunduklerine ve inanclarina baktigimda uzulmemek elde degil...bir sunide cok suni olmak bir turkten cok turk olmak ne kadar dogru ve kendisine nasil kabul etirebiliyor ve kendisini nasil avutuyor baskasina degil kendisine nasil yalan konusuyor ve kendisini bu kadar kucultuyor bunu dusunmek bile istemiyorum.insan gecmisine kokune ve kulturune bakmali o degerleri yok eden bir zihniyete politikaya hayir demek gerikirken malesef sehitler olmez vatan bolunmez sloganlarina cikca raslamamak mumkun degil genclerimizin mesajlarinda...sitet nerden gelirse gelsin zulum nerden kimin tarafindan gelirse gelsin karsiyoz...tek tarafli karsi olmak ne kadar yeterli oluyor yasadigimiz cografiyadan goruyoruz iste 35 yildir yok etme politikasi ile toror diyerek atlandirdiklari bir orgutu buhane ederek kurt halkina tahrih boyunca cektirmedikleri iskence zulum kalmamistir.kurdistanda tas ustunde tas birakilmadi politikacilari 7-den 70 cezalandirilmis iskencelerden gecirlmis katliam yapmaya devam etmektendir.her zaman tek tarafli baris singelerini yakip ates kes yapan tek tarfali cozum getirebilirmi..birak silahi gel politika yap diyen devlet gelenlere 610 yil hapis istenmektendir nerde gorulmus boyle bir zihniyete boyle bir politakaya aletolmak ve onlara canak tutmak yakisirmi ben kendiem yakistirmiyorum kendisine yakistiranlarada kolay gelsin tahrih her zaman her seyin hesabini mutlaka soracaktir.

muslumcevik    28 Haziran 2010 09:57 | çorum
SORUMLULUKLARIMIZ..
Değerli okurlar son iki haftadır ülkemizde ve yakınımızda iç sızlatan olaylar gencecik fidanların toprağa gömülmesi insanım diyen herkezi fazlasıyla üzmektedir. bütün bunların temelleri 12 Eylül darbeleriyle oluşturulan şiddet kültürü, her an çatışmaya hazır bireylerde oluşan bir toplum yaratdı.PKK gibi bir örgütün ortaya çıkış ve genç insanlardan destek bulma nedenleri hiç sorgulanmadı.
Sadece silahlarla yok edilmeye çalışıldı 27 yıldır Kürtlerin potansiyel suçlu gibi algılanması, kaybedilen canların, yaşanan şidetin doğallaştırılması, çatışan bir toplumun sistemli olarak yaratılmasını, yaşadık.
Şiddet sokakta yaygınlaşıyor. yılların biriktirdiği acılardan doğan hıncın, üstüne üstüne gidiliyor, DTP kapatılıyor, yerel yöneticiler ve parti çalışanları hapse atılıyor, Türklerin Kürtlere kürtlerin Türklere karşı duyguları, kızgınlığa ve hınca dönüşüyor. en fazla ihtiyacımız olan karşılıklı güven yok oluyor. bu çok teylikeli duygular, barışı uzaklaştırıyor. Her iki kesimde de çatışma tek çare olarak algılanıyor.
Barıştan umudu kesenler arttıkça askeri ve siyasal operasiyonları destekleyenlerin de, PKK yı haklı bulanların da sayıları artıyor.Türkiye yalnız güney doguda değil Kürtlerin çok olduğu diğer illerde de gittikçe yaygınlaşacak bir çatışma ortamına, sürüklendiğine istemiyerek tanık olmaktayız.Çünki şidet şiddeti doğuruyor.
Hiç bir zaman sorunları yaratanların ve o sorunlardan beslenenlerin sorunları istiyerek çözeceklerine inanmıyorum Bu süreci aşmanın yolu gerçekten barıştan yana olan güçlerin seslerini yükseltmesinden geçiyor Çözüm için barışa inan insanların bir araya gelmesi gerekiyor. Çözümün kapısını aralıyabilmek için silahlı çatışmalarda ölen Türk ve Kürt çocukların hepsinin bu ülkenin çocukları oldugunun hiç unutulmaması, acının hınca dönüşmek yerine paylaşılması gerekiyor.
Çatışmanın yaygınlaşmaması için, ülkenin her yerinde harekete geçerek savaşı tek çare olarak algılayan zihinlere, barışın tek kurtuluş olduğunu anlatmalıyız. AKP Hükümetini operasiyonların durmasına, PKK yıda ateşkes yapmaya acilen çağırmalıyız. savaş çığırtkanlığı yapan, demokıratik yollardan seçilmiş Kürtleri PKK nın ortağı gibi gösteren, her kürdün potansiyel PKK lı gibi algılanmasını sağlayan medyayı teşir etmeli ve karşı çıkmalıyız. Barış medyasını acilen oluşturmalıyız. şehitler ölmez, vatan bölünmez diye şehit cenazelerinde bağırmanın sorunu çözmediğini CHP yönetimine ve tabanına anlatabilmemiz, onları barış talebinin içine katabilmemiz gerekiyor. 27 yıldır süren bu çatışmaların her operasiyonla, her vatandaşın kesesinden ne götürdüğünü gerekirse bir bir dolaşarak anlatmalıyız
27 Yıldan bu yana süren savaşın masaya yatırılarak, savaşın nedeni olan Kürt halkının dil, kimlik, kültür ve siyasi haklarını kapsayan bir çözüm yolu bulmak yerine, cepheye daha çok asker sürerek, daha çok silah satın alarak, daha çok kan dökülmesni göze alarak çözüm bulunacak sanılıyor.
Hükümet ve muhalefet bir birini ajite ederek daha karmaşık bir sürece giriyor. Kin ve nefret duyguları büyütülerek, daha çok PKK lı öldürülerek yürek soğutma, Öç alma yoluna gidiliyor.
Gerçek şu ki, bu yapılan Türkiyenin çıkarına, halklarımızın mutlu geleceğine hizmet etmiyor. Devlet eliyle kin ve nefret tohumları ekilip, koca bir Türkiye coğrafyasını potansiyel bir çatışma alanına dönüştürmek Türkiye halklarına bir güzellik katmıyor. Türk halkını ırkçı propaganda ile zehirliyerek, daha çok Türk ve Kürt gencini öldürterek Kürt sorununa çözüm bulmak mümkün değil yeni bir yol denemek, demokıratikleşmeye kapı aralamak gerek.saygılarımla
M çevik

muslumcevik    26 Haziran 2010 15:01 | çorum
Kürt sorununu, biraz cilalı laf, biraz sırt sıvazlamayla çözülecek sıradan bir sorun gören AKPnin demokratik açılım planı açmaza girince, Başbakan Erdoğan ve hükümeti; statükocuların, askeri çözüm yandaşlarının yanına savruldu.
Hükümet, ülkenin en önemli sorunu dediği ve kendisinin de Ya devlet başa ya kuzgun leşe dercesine çözeceğini ilan ettiği Kürt sorunu karşısında düştüğü çaresizlik ve derbederliğin üstünü örtmek için çözümsüzlükte inat etmeyi bir erdem düzeyine çıkaran bir yola girdi.
Kendi Kürtlerini muhatap almayan, açılımdan Kürt direnişini tasfiye etmeyi anlayan AKP Hükümetinin çözümü süreç ilerledikçe daha da kabul edilmez hale gelmektedir.
Ve şimdi AKP Hükümeti; sorunun esasını gizlememek için, Türkiye-İran sınırının kaydırılmasından Özel Timin yeniden bölgeye gönderilmesi, Profesyonel ordu kurulması, OHALden sınır ötesine yönelik yeni kara harekatlarına kadar önceki yıllarda da denenmiş ama daha çok kan ve gözyaşı akmasından öte bir işe yaramamış önlemleri yeniden gündeme getirmektedir. Ki, bu önerilerin arkasında Kürt sorununun Türkiyenin Kürtleriyle ilgili bir sorun olmadığı, dışsal bir sorun olduğu fikri yatmaktadır.
Şu son günlerde Başbakan ve hükümetinin açıklamalarına bakınca; hükümet, ne Meclisteki muhalefet, ne BDP, ne de TÜSİAD ve TOBB gibi sermaye örgütleri, ne de barolar, sendikalar, çeşitli türden emek ve meslek örgütleriyle yan yana gelemeyeceği ve gelmek de istemediği bir çizgi izlemektedir. Tersine AKP Hükümeti, hem muhalefet, hem de demokrasi ve emek güçlerine karşı açıkça cepheleşme stratejisi izlemektedir. Oysa çok açıktır ki, bugün Kan kanla yıkanmaz deme aşamasına gelen CHP de dahil, dün Kürt sorunu konusunda konuşamayacağı pek çok odakla şimdi daha rahat konuşacak durumdadır.
Şu bir gerçek ki, AKPnin bugün vardığı akıl dışı çizgi, bir yandan büyük iddialarla ortaya attığı açılımın çökmesini hazmedememekten öte yandan Kürt sorununun çözümünün, Kürtler taraf olarak görülmeden onlarla konuşmadan hiçbir çıkış yolunun kalmadığının artık Başbakan tarafından da görülmeye başlanmasındandır.
Dahası Kürtlerin muhatap alınması şimdi; Başbakan ve hükümetin, açıkça Öcalanla görüşmesi, PKKyle görüşmesi önerilerinin tartışılır hale gelmesiyle de ilerlemektedir. Dahası bunu söyleyenler bizler gibi AKPye muhalif görülenler de değildir. TÜSİADın Sedat Aloğlu gibi sağcılığı tartışılmaz önde gelenleri, düne kadar (bugün de) Başbakanın yakında duran Nazlı Ilıcak, Mustafa Karaalioğlu gibi yandaş basının muteber kalemleridir. Ya da eski Devlet Bakanı DYPli Salim Ensarioğlu gibi, gelenek olarak Başbakanın hemen yakınında olanlar Öcalanın muhataplığı konusunu açıkça dile getirmektedirler.
Bu açıklamalar; en yakından başlayarak Öcalanla görüş baskılarının Başbakanda yeni bir öfke nöbetine yol açması beklenir bir şeydir elbette! Ne var ki, Başbakan öfkelense de krize girse de; öyle anlaşılmaktadır ki, Hükümetin Kürtleri muhatap alması, hatta Bu kan duracaksa Öcalanla bile görüşmesi talebi giderek güç kazanacaktır. Başbakan da bunun farkında olduğu için taşeron, Bölücü terör örgütü, Teröristleri muhatap almama kampanyasını yükseltmektedir. Ancak korkunun ecele faydasının olmadığı da bir gerçektir. Erdoğan ne derse desin; bakanları ne kadar saldırı cephesini genişletirse genişletsin; Kürt sorununun demokratik bir biçimde çözümünü savunanların cephesi genişlemektedir.
Erdoğanın sertleşmesi gücünden değil güçsüzlüğünden, çaresizleşmesinden gelmektedir.
Aslına bakılırsa dün Evrenselde Eskişehirli Arçelik işçisinin dediği gibi, Bu sorunun çözümünü istiyorum. Ama kalabalıkta konuşurken hepsini öldürelim diyorum ifadesi, etrafımızda Asalım, keselim, vuralım kıralım diyenlerin bu kadar çok olmasının nedenini de ifade etmektedir: Basın, hükümet ve ırkçı milliyetçi odakların halk üstünde yarattığı baskı!
Başbakan böyle yüksek perdeden atıp tutarak; Vuralım, kıralım, çözelim piyasasını şişirmesinin bir süre sonra tersine döneceğini ve bu stratejinin savunucularının boş havuza burun üstü çakılacaklarını da göreceğiz.
Bu da bir kehanet değil!
bu yazıyı evrensel de okudum PAYLAŞIYORUM sayğılarımla M ÇEVİK

İsmail Özşahin    23 Haziran 2010 12:06 | KÖLN
Değerlendirme / Teşekkürler

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda, Çorum'da bulunan Gülenyüz Elele Rehabilitasyon Merkezi ve Çorum Engellileri Koruma ve Destekleme Derneği ile ortak çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar nedeniyle Çorum'da bulunduğumuz süre içerisinde Göpsen'deki (YAYLACIK) özürlü kardeşlerimizle de buluşma olanağı bulduk.

Bu yemekli buluşmada, engelli kardeşlerimizin Alman engelli arkadaşlarıyla nasıl kaynaştığını ve onlarla nasıl dostluklar edindiklerini birebir yaşama fırsatı bulduk.

İki yıldır köyümüze ve özürlülerimize yakın ilgi gösteren ve onlara hediyeler getiren ve destek sunan (ve benim çalıştığım kurum olan) WMB gGmbH (Wohnen für Menschen mit Behinderung / Özürlüler için Bakım ve Barınma) yetkililerine, kendileri engelli oldukları halde Almanya'dan gelerek Çorum'daki (dolayısıyla Yaylacık'taki) özürlülere destek veren yurt sakinlerine teşekkür ederim.

Active Image Köyümüze yaptığımız ziyaret ÖZÜRLÜLERİ BULUŞTURMA 2 etkinliğine destek veren
Avrupa - Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği'ne,
Çorum - Yaylacıklılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği'ne,
Yaylacık Muhtarlığı'na teşekkürler.
Active Image Ayrıca kişisel katkılarından dolayı; hazırlık yapan ve en ince ayrıntılarıyla düşünen herkese, ekmek ve yemek yapan kadınlarımıza, hizmet sunanlara, davul zurnasıyla renk katan müzisyenlerimize, katılanlara ve katkı sunalara, basına, tüm Göpsenlilere ve kendini Göpsenli sayanlara candan teşekkür ederim.
(NOT.: Tek tek isimleri yazmak istedim, ama unttuğum insanlar olabilir ve kırmış olurum düşüncesiyle isim yazmaktan vazgeçtim, özür dilerim....)

Dilerim, bundan sonra yapılacak bu gibi etkinliklerle, daha sıkça bir araya gelme şansımız olur ve engelli kardeşlerimize de daha fazla bir katkı sunma olanağı buluruz....

Ayrıca, bu gezi süresince gözlemlediğim ve köyü için birşeyler yapmak isteyen ve bu nedenle canla başla çalışan dostlarımızı da unutmamak gerekir, bu nedenlere onların tümüne de candan teşekkür ederim. Bir sonraki yazımda onlara geniş yer vereğimi de belirtmek isterim.

Engelsiz bir yaşam dileğiyle.....Teşekkürler Göpsenliler... Teşekkürler Dostlar..... Teşekkürler....

İsmail Özşahin
(Bşk. / GYDKD - Avrupa)

Bergisch Gladbach, 23.06.2010

muslumcevik    16 Haziran 2010 15:37 | Çorum
GÜZEL İŞLERDE BULUŞALIM
Değerli yaylacıklılar ve site okuyucuları
Hepinizi en içten duygularımla selamlıyarak yazıma başlamak istiyorum..
Son iki haftadır Köyümüzde hepimizi sevindirecek güzel işlerin yapıldığını Köylülerimizi sevindirip mutlu eden güzel gelişmeler olduğunu sizlerle paylaşmak istedim.
Almanya derneğimizin Başkanı İsmail ÖZŞAHİN nin telkin ve tavsiyeleri ile Alman özürlüler Derneği yönetici ve personeli 2 yıldır Köyümüzdeki Özürlülerle birlikte bir ortamda bulunmak birlikte aynı mekanda yemek yemek imkan ve koşulların mukayese edilerek bizim özürlülerimize yol yöntem tartışmasını sağlamak onların lehine yasal ve anayasal Haklarının araştırılıp ileriki yıllarda daha iyi koşullarda yaşayacakları sıtatüye kavuşturulmarı için gerek basın gerek kamu oyu önünde dikkatleri buraya çekmek için olağan üstü bir çaba harcadılar.
Dernekleşerek bir takım haklara kavuşabileceklerini gerek protokollerde gerekse Basın önünde açık yüreklilikle ifade ettiler.
Çorumda kurulmuş olan özürlü derneğinn üyelerinden 3 özürlü ve 3 özürlü Anne Babası olmak üzere 6 kişiyi almanyaya davet ederek oradaki yol yöntem ve çalışmaların incelenmesini sağlamak imkan verildiği zaman Özürlülerinde iyi işler başarabildiğini göstermek Morallerini yükseltmek hangi kökenden ve milletten olursa olsun Özürlülerin iş birliği içinde Dayanışma içinde güzel işler yapacaklarının somut çalışmasını yaygınlaştırmak için canla başla çalıştılar Özürlülerin daha iyi koşullarda yaşamasını Amaç ve gaye edinen bu dostlarımızı unutmanak lazım
Geçen yılki Köylülerimizin Misafirperverliğini Sıcak candan yaklaşımlarını unutmayan Alman heyeti bu yılda köyümüzü ziyaret ederek gerek Köylülerimize gerekse Muhtarımıza Hayranlıklarını basın önünde ifade ettiler
.Geçen yıl muhtarımız misafirlere hoş geldiniz dedikten sonra bu alman heyetinin ziyareti aramızdaki dayanışmayı artıracaktır ve köprü vazifesi görecektir sözleri aylık çıkardıkları dergiye manşet olarak geçmiş
Özürlülerimize karınca kararınca hediyeler takdim ederek onların mutlu olmalarını görmek hepimizi duygulandırdı ve sevindirdi köy muhtarlığımızın demirbaşına 2 adet özürlü Arabası ayrıca hediye edildi bu iş birliğinin daim olmasını yürekten diliyorum.
Diğer sevindirici olayı da görmeden geçemeyiz sayın Vahit ÖZŞAHİN tarafından köy cem evimizin duvarına yaptırılan pirsultan abdal resmi yoldan geçenlerin dikkatinden kaçmıyor sitemizde duygularını belirten sayın Dr Sefa beye duygularını saklamayıp bizimle paylaştığı için teşekür ediyorum.
Diğer sevindirici haberde sayın Mustafa EROL ve çocukları tarafından Gülizar EROL hayratı olarak yaptırılan parkın bitmiş olması köylülerimizin ferah bir mekana kavuşmuş olması sevnçlerin en büyüğü desem abarmış olmam bütün bu güzelliklere vesile olan bütün yaylacıklılara ve EROL Aiilesine candan yürekten teşekürler.
Dernek ve vatandaş iş birliğiyle yapılan bu güzel işler yüregi insan sevgisiyle çarpan diğer köylülerimize de vesile olur umudunu çoğaltarak nice güzel işlrde buluşmaya dileklerimle m çevik ..

.

huseyın    15 Haziran 2010 16:17 |
Degerlı koyumuzun ve buyumuz MUSTAFA EROLUN cem evımızın cevresının yapmıs oldugu bagce parkın ı hızmet e sunmustur yıllardır gurbet ellerde calısan bu emekcı abımıze canı gonulden tesekur eder sahsım ve koyum adına tesekurlerım mı sunarım yaylacık koyu muhtar ı huseyın ozsoy

huseyın    15 Haziran 2010 15:53 |
degerlı doktor sefa ozay bakar 6 hazıranda koyumuze ugramanızve bızım koyumuz hakkında yazmıs oldugunuz dusunce ve ıtıfatlara tesekur ederım bızler bırseyler yaptıgımızın farkında bıle deyılız bu guzellıkler sızın bakıs acınızda kaynaklan maktadır tesekurlerımı ıletır saygılar.......... YAYLACIK KOYU MUHTARI ADINA HUSEYIN OZSOY

yilmaz özsahin    13 Haziran 2010 20:18 | köln-almanya
Sayin Sefa Özay Bakar,
yazinizi okudum o köyün cocugu olarak cok sevindim,insanlarin yobazlastigi,kültürlerin yozlastigi bir dönemde böyle insanlarin olmasi ve kendi insanimiz olmasi bize hakli bir gurur yasatiyor ve de en önemlisi adini ögrenemediginiz o teyze ve amcanin cocuklari olmak ayri bir gurur bize yasatti,onlarin cocuklari olmaktan tekrar onur duyduk.
size de gözlemleriniz icin ayrica tesekkur ederim.
saygilarimla
Yilmaz Özsahinnull

sefa özay bakar    07 Haziran 2010 12:24 | çorum
Teşekkür;
Sayın Yaylacıklılar ben Çorum Sarimbey Köyündenim Byat ta doktor olarak çalışmaktayım 2 gün önce İncesu kalyonuna ziyarete giderken tesadüfen durduğum köyünüzde çok sıcak çok candan ağırlandım.Hayran olduğum cem evinizde yemek yedim ve çok candan yolcu edildim.
Tanrı misafirini bu kadar güzel karşılayan başta muhtarınız 1. azanız ve ismini sormayı unuttuğum fakat oğlunun yurtdışında engelli öğrencilerimize eğitim veren değerli bir öğretmen olduğunu öğrendiğim teyzem ve amcama ve köyünüze candan teşekkürler...
Dr.Sefa Özay Bakar

garip    04 Haziran 2010 22:33 | moskova
DEGERLI SAIRIMIZ NAZIM HIKMET,olum yildonumu heryil gibi mezari moskovada bulunmakta turkiye buyuk elcili'gi ayrica turkiyede gelen burakrasiler,ve ayreten sanatci edip akbayramimin katilimiyla rahmetle anilmistir. obir buyuk saiiri'mizdir [memleketimiz onu vatan hayini bilir,oysaki yabanci yerde buyuk bir kisi ona kucak acilmistir bilirlr.[ONU] YAYLACIK ADIYLA OLUMUNU SAYGIYLA ANIYORUZ. garip sari

Haydar Ali Akdogan    29 Mayıs 2010 20:56 | Danmark,Esbjerg
Haydarali@jubii.dk
Sayin,Mesut Mercan cok guzel fikra yazmissin.Okuyunca cok guldum,eline saglik.Selam ve saygilar.

mesut mercan    25 Mayıs 2010 22:03 | KÖLN
miro.mercan@hotmail.de
Fikra:Bekdasinin biri pazara kurbanlık almaya gitmiş. O arada uyanık bir Sünni

Ey erenler ne yaparsın? Demiş. Bektaşi

Kurban keseceğimde bizim tekkeye kurban bakınıyorum demiş.

Ya demiş amma ayrımcısınız hep kendi tekkenize kesersiniz kurbanı kurbanlığı da hep kendinizden alırsınız. Bide bizim köydeki tekkeye kes ne var, bak benimde iyi bir tosunum var tam sana göre ben veriyim bu seferlikte demiş.

Saf Bektaşi de olur demiş ne yapsın kabul etmiş. Pahalıdan tosunu almış gitmiş Sünni köyündeki tekkeye satıcıyla beraber bağlamışlar ayağını falan. Ya Allah ya Muhammet ya Ali ya Hasan ya Hüseyin derken vurmuş Sünninin verdiği kör bıçağı tosunun boynuna. Ama tosun yok kesilmiyor can havliyle debelenip durmuş, mundar olacak hayvan. Sünni demiş ki

Kızılbaşın yaptığı anca bu kadar olur git şurdan bir Müslüman çağır o kessin kesilmek istemedi belikli hayvan sana.

Bektaşi elinde kanlı bıçak çıkmış köyün içine heyecanlı heyecanlı. Bir adam duvarın dibinde oturuyormuş sormuş ona Bektaşi

Sen Müslüman mısın?

Adam Bektaşiyi tanımış elinde kanlı bıçağı da görünce korkmuş.

Ben Müslüman değilim aha şu adam Müslüman. Diye sevmediği bir komşusunu göstermiş.

Hemen onun yanına koşmuş Bektaşi ona da

Sen Müslümanmışsın şu adam söyledi demiş. Adamda korkmuş demiş ki

Valla ben Müslüman değilim eskiden Müslümandım ama tövbe ettim şimdi değilim. Demiş ve oda sevmediği bir adamı göstermiş. Bu seferde Bektaşi ona gitmiş oda inkar etmiş korkmuş zavallı

Ben demiş Hıristiyan oldum çoktan. Demiş.

O aradıkların hani şurada cami varya ordalar. Demiş. Bu seferde bizim Bektaşi can havliyle camiye koşmuş içeri girer girmez bağırmış

Hanginiz Müslümansınız doğru söyleyin, siz Müslüman mışınız? Camidekiler Bektaşiyi görünce korkmuşlar bu bizi kesin kesmeye geldi demişler. Hep birlikte

Biz Müslüman değiliz yeni olucaz demişler, aha şu sarıklı cübbeli varya işye o Müslüman. Diyerekten imamı göstermişler. Bektaşi imamın yakasından yapışmış elinde kanlı bıçakla.

Sen demiş Müslüman mısın? İmamda

Bana Müslüman diyenin anasını avradını&.

bursal    16 Mayıs 2010 21:30 | antwerpen
bursal19@cotmail.com
onerim var yonetim kurulu arkadaslarim ve genclerimize
diyorumki genclerimiz yapmak isteyipte yapamadiklari icin guzel bir organize duzenlesinler ve gelecek olan geliri genclere verelim ve bizlerde destek olalim tabiki ayni zamanda genclerimizde uye olarak tasin altinada elini koysunlar uyeolsun derken cuzi bir aydat 25+30=ero gibi bir yillik odesinler sade haziri tuketmek le olmaz bu arada genclerimizde internet uzerindende olsa bibirlerine destek cagrilari ve uye lik icin biraz yazsinlar birlik beraberlik mutlaka olmali yoksa yok olup gitmeye mahkum oluruz. benim fazla yazi yazma kabilyetim olmadigindan dolayi kisa yaziyorum. Saygirimla.?

Şenol Özsoy    15 Mayıs 2010 22:13 | LYON
Sayin Baskan,
Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri,
Dogrulari ve gercekleri bizimle paylastiginız icin tesekkur ederim.
Yazinizı okudum katilmamak elden degil, ne yazikki vurdum duymazlik, bana nelik, sorumsuzluk hayatimizda hep oldu olacaktir duyarsiz ve orgutsuz bir toplum'un gelecegi hep karanlik olmaktan baska bisey degildir.Orgutlu ve duyarli olmamiz icin basta kulturumuze gelenkelerimize ve degerlerimize sahip cikmamiz gerek ama malesef seninde dedigin gibi sinifta kaldigimiz icin bu sorunlari yasiyoruz .Ama keske ilk ve son sinifta kalisimiz olsa daha oncede defalatrca sinifta kaldigimizi goruyoruz.
Yinede umutsuz olmayacagiz guclu bir dayanisma birlikte orgutlenme kardesce yasamak umuduyla hepinizi selamlar basarilar dilerim.
saygilarimla .
Senol OZSOY

bursal    10 Mayıs 2010 22:12 | antwerpen
bursal19@hotmail.com
ORGUTLULUK
Buradan ismailin (Dernek Yönetim Kurulu adina) yazmis oldugu yaziya tamamen katiliyorum cunku bizler birlik olmadigimiz taktirde hep ufalir yok olur gideriz kendini yok sayan kendi varligini tanimayan bir toplum baskasi tarafinda hic taninmaz kendi varligini dilini irkini soyunu bilmiyen baskasi tarafinda hic bilinmez nerden geldigimizi bilmedigimiz gibi gelecegimizide bilmeyecegiz bende ismailin yazisina katki olarak bu iki cumleyi ekliyorum cocuklarimizin gelecegi ile ilgili birlikberaberlik olma zamani hic olmazsa genclerimizin gelecegini gecmisini bilmeleri gerek
buradadn genclerimizde is dusuyor genclerimiz her gun interneten bir birleriyle yazisiyorla facebukta yazisiyorlar birazda kendigelecegi ve gecmisiyle yazissalar iyi olur saygilarimla herkesi selamliyorum..
Bursal Mercan/Antwerpen


209
Ziyaretçi Defteri Kayıtlar
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »

KURBAN BAGIS FORMU

Rasgele Resim

FACEBOOK

GOPSEN_YAYLACIK
      

Şiir Köşesi

Şiir Köşesi

ILETISIM BILGILERI

Dernek iletişim:

Adres:
Am Feldrain 76
D-50999 Köln
DEUTSCHLAND
 
 
 
Almanya: 00 49 2236 3028170
 
 
 
 
 
Hollanda: 00 31 205 539777
Belçıka: 00 32484 544538
Fransa: 00 33648 124486
Danimarka: 00 45 751 23 674
Avustralya: 00 613 84003652
Türkiye: 00 90 364 494 2136
Fax: 00 49 2236 3028170
E-Mail:
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.gopsentv.com  - www.yaylacik-gopsen.com
Hesap Numarası:
SPARKASSE KÖLNBONN
IBAN: DE08 3705 0198 1900 0871 96
SWIFT / BIC: COLSDE33XXX

 

Duyurular

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

Değerli Üyelerimiz,

Hesaplarından aidatları çekilen arkadaşlarımızın da bildiği gibi, son iki aydır bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bazılarımızın hesabından ikikez çekilip, tekrar geri ödeme yapılmış, bazı üyelerimize de geri iade edilmemiştir.

Bildiğiniz gibi, Avrupa Merkez Bankası ve bağlı tüm Alman Bankaları havale, çek ve para çekme işlemleriyle ilgili köklü değişiklikler yapmışlardır. Bu değişikliğe derneklerin aidatları çekme ve havale yollama işlemleri de dahildir. Bu nedenle bizim hesap işlemlerinde de değişiklikler olmuştur.

Bu işlemler yapılırken, sistem daha uyarlanmadığı için hatalar oluşmaktadır. Elimizde olmayan bu nedenlerden dolayı oluşan hatalar nedeniyle özür dileriz.

24.09.2013 Günü banka ile yaptığımız toplantı sonucu, banka hatalı olduklarını kabul etmiş ve bu eksikliklerin en kısa sürede giderileceğini, ayrıca dernek zarara uğramışşsa bunu karşılayacaklarını belirtmişlerdir. Üyelerimizden ve derneğimizden özür dilediler, bu özürü yazılı olarakta ileriki günlerde bize ulaştıracaklarını bildirdiler (mektup elimize ulaştığında sizlerle de paylaşılacaktır).

Oluşan bu hatadan dolayı üyelerimizin zarara uğramaması için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz. Tüm hesaplar kesinlik kazanınca, hangi üyelerimizden fazla aidat çekilmişse, onu gelecek ayın aidatıyla telafi edecegiz.

Yeniden özür diler, sabır, anlayış ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz...

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluKAHVALTIYA DAVET

Sample Image DAVETİYE  Sample Image

 

Avrupa Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerine, Göpsenlilere ve Dostlarına hizmet sunmaya devam ediyor...

 

Hollanda-Amsterdam (26-27 Ocak 2013), Belçıka-Antwerpen (8-9 Mart 2013) ve Fransa-Lyon (18-20 Mayıs 2013) buluşmalarından sonra,

 

şimdide  16.06.2013 Pazar günü saat 10:30 da Köln'de ASMALI KONAK'ta (Keupstr. 44-46) kahvaltıda buluşuyoruz.

 

Gönlümüzde, yüreğimizde ve aklımızda geçenleri paylaşmak, dostlarımız ve sevdiklerimizle özlem gidermek, eksiklerimiz ve hatalarımız üzerinde konuşabilmek ve güzel işler yapabilmek, projeler üretmek için kahve bahane olsun, hoş bir sohbette buluşalım istedik.

 

Tüm dostlarımızın, sevdiklerimizin ve üyelerimizin davetli olduğunu bilmelerini ve bu buluşmaya katılarak, sevgi ve coşkularını katmalarını bekliyor ve diliyoruz.

 

Sevgili Dostlar,

Değerli Göpsenliler

Saygıdeğer Üyelerimiz

Sevgili Gençler ve Çocuklar,

Dostluk ve sevgi temelinde bir acı kahvemizi içmeye bekliyoruz.  Bu davetimize katılırak, paylaşım temelinde sevinçlerimizi, mutluluklarımızı, sıkıntılarımızı ve acılarımızı konuşma ve dertleşme fırsatı bulmamıza yardımcı olmuş olacaksınız.

 

Sizleri bekliyoruz.... ve kendi evinizde hissettiğiniz bir ortamda görüşmek üzere....

 

Saygılarımızla!

 

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluDUGUNUMUZ VAR Dilan ve mehmetin dügünü

YENİ YAZILAR
Sayın Hasan TÜZÜNER' in kaleme aldığı
"UZAKLARDA BİR KÖY"
ve
"YAYLACIK - DERNEK DENETİM -TOPLANTI - KATKI VE NİTELİK"
YAZILARI, KENDİ KÖŞESİNDE OKURLARIMIZA SUNULMUŞTUR...

Kendilerine verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız!

SİTE YÖNETİMİ


Mehmet Özay' ın Kırkı

10.04.2001 Tarihinde hakka yürüyen
rahmetli Mehmet Özay’ın
(Tülay Sarımercan’ın amcası)

kırkının yemeği yedirilecektir.

Tarih:
 29.05.2011 Pazar günü saat 13:00

Yer:
 Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF)
 Ezgi Center (50933 Köln, Stolberger Str. 317)

Tüm sevenleri  ve dostları davetlidir..

Saygılarımızla!

Ailesi ve yakınları adına: Tülay ve Hasan SarımercanEngelliler, Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü ve Anma Yemeği nde Göpsen de (YAYLACIKta) Yeniden

Engelliler,  “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” ve Anma  Yemeği’ nde Göpsen’ de (YAYLACIK’ta) Yeniden Buluşuyor!

Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image

“ Göpsen’ deki Engellilerle Almanya’daki Engellileri Buluşturma”  projesi ile başlattığımız etkinlikler çerçevesinde bu  yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz buluşma ayrı bir önem taşımaktadır.

2009 Yılında gerçekleşen birinci buluşma, tanışma, kaynaşma ve sorunları konuşma ve karşılıklı küçük hediyelerin verilmesi şeklinde geçmiştir.

2010 Yılında gerçekleşen buluşmada ise, bir adım daha ileri gidilerek, gereksinim duyan engelli kardeşlerimize, Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath’ ın katkılarıyla yürüme aleti, tekerlekli sandalyeler temin edilmiştir.

Bununla da yetinilmemiş, durumu yerinde tespit edilen ve eğitimine devam etmek isteyen bir genç kardeşimize de elektrikli ve benzinli bir engelli aracı temin etmek için büyük uğraşlar verilmişitr. Derneğimizin çağrıları, dernek üyemiz  ve köylümüz sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin  yoğun çabaları sonucu,  Hollanda’da yaşayan ve ismini açıklamak istemeyen bir yardım severin bağışıyla araç satın alınmış ve engelli kardeşimize, dernek temsilcilerimizin, Çorum derneğimizin yöneticilerinin,  muhtarımızın ve basının da hazır bulunduğu törenle teslim edilmiştir.

Yine 2009 ve 2010 da Çorum’ da engellilere hizmet veren  ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan çalışmalara ve etkinliklere kendi engellilerimizde dahil edilmiştir. Yapılan görüşmelerle de, bu kurumların engellilerimize ve ailelerine sahip çıkmaları, onlara gereken desteğin ve hizmetin verilmesi için girişimlerde bulunulmuştur.

Üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz bu yılki buluşma 02.06.2011 tarihinde yine Göpsen’ de olacak. Çok sayıda  engelli misafirinde katılacağı buluşma, yukarda da belirttiğimiz gibi, iki yönüyle ayrıca önem taşımaktadır.
Birincisi, bu buluşmada verilecek yemek dolayısıyla, genç yaşta aramızdan ayrılan,  ailesini ve tüm Göpsenlileri derinden üzen rahmetli Şenol İçbudak’ı anmış olacağız. Eşi ve çocuklarının isteği üzerine verilecek bu yemeğin, onun ruhunu şad edeceğini,  hayırlara vesile olacağını, içerden ve dışardan gelen engelli ve engelsiz tüm katılanların, O’na bildikleri dillerde, rahmet okumalarını ve dua etmelerini sağlayacak. Kendisinin de bir yardımsever olduğunu bildiğimiz, kardeşimizi de bir kez daha  anmış olacağız. Bu nedenle, aileye bu duyarlılığından dolayı teşekkür eder, yaptıkları bu hayırın tanrı katında da kabul bulmasını diliyoruz.

İkincisi ise, uzun süredir engelli olan bir kardeşimizin toplum yaşamına kazandırılması, evi dışındaki günlük gereksinimlerini giderebilmesi ve ailesinin üzerindeki yükünün hafifletilmesi amacıyla Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath  ve Sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin büyük çabaları sonucu,  yine Hollanda’da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırseverin katkıları ve derneğimiz aracılığıyla temin edilen elektrikli aracın teslim edilmesidir. Dileğimiz, bu gibi katkı ve yardımların sürmesi ve gereksinim duyan insanların yardımına anında koşulmasıdır.

Bu buluşamın bir başka anlamı da, muhtarımızın iki yıl önce vurguladığı ve tanımladığı “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” nün kurulmasıdır.

Bu gibi anlamlı ve insanı açıdan huzur verici duyarlılık ve paylaşımların verdiği iç rahatlığını, maddi ve manevi tadı oradaki herkesle paylaşmaya bekliyoruz. İnsan olarak, Göpsenli olarak, dernek üyesi olarak en önemlisi  duyarlı birer varlık olarak,  dostluğumuzu ve  sevgimizi birleştirip, acıların ve sıkıntıların azalmasına, mutluluk ve sevinçlerin çoğalmasına ortak olalım...

Gelin canlar, bunları birlikte yaşayalım, birlikte paylaşalım, birlikte neşelelim, birlikte hüzünlenelim...

İki haziran ikibin onbir de Göpsen’ de buluşmak dileğiyle....

GYDKD – Avrupa, YYDKD-Çorum, Yaylacık Köyü MuhtarlığıFutbol Turnuvası ve Mangal Partisi


DUYURU

Değerli üyelerimiz, Değerli Göpsenliler ve Sevgili Dostlar,

Derneğimiz, sizlerin istek ve görüşleri doğrultusunda

“Futbol Turnuvası ve Mangal Partisi”

düzenlemiştir.

24.04.2011 Pazar günü yapılacak etkinlik saat 12:00 de

SC NORD
Rixdorfer Str. 56
51063 Köln (Mülheim)

adresindeki FUTBOL SAHASI’ında yapılacaktır.

İsteyen arkadaşlar takımlarını oluşturup (7 kişilik), 20.04.2011 tarihine kadar aşağıdaki telefon veya mail adresleri aracılığıyla dernek yönetimine bildirebilirler.

Organizyonun daha güzel olabilmesi için katılmak isteyen ailelerin önceden bilgi vermeleri rica olunur..

Ayrıca, bu organizasyona dernek üyesi olsun yada olmasın tüm dostlarımızın davet edilmesi, katılımın sağlanması için destek verilmesi, herkesin çaba harcaması ve sevdiklerimizin bilgilendirmesinin bir görev sorumluluğunda yapılması gerekliliğine inanmaktayız.

Vereğiniz destek, alacağınız görev ve katkılarınızdan dolayı  teşekkür ederiz.

Turnuvada görüşmek dileğiyle.... Saygılarımızla!

GYDKD – AVRUPA Yönetim Kurulu

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği 
                  (Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:  00 49 2202 97 90 621  - 00 49 221 17 03 965  - 00 49 221 680 89 787
          00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.de;  gopsenli@gmx.de

         www.yaylacik.eu - www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com 

                               www.yaylacik-gopsen.com  

 Antwerpen Toplantısı

ANTWERPEN (BELÇIKA) TOPLANTISI

Değerli Arkadaşlar,
Sevgili Dostlar,
Daha önce (18.10.2010 tarihli) mektubuzda da belirtiğimiz gibi, derneğimizin çalışmaları  ve geleceği hakkında çalışmalar yapmak amacıyla iki tane bölgesel toplantının yapılacağını belirtmiştik.
Bunlardan birincisi, 13 Kasım 2010’ da Brilon’da gerçekleştirildi. İkinicisinin de Belçıka’daki temsilcilerimiz, üyelerimiz ve arkadaşlarla yapılan görüşme sonucu tarihi kararlatırıldı. Bu toplantının
27 Şubat 2011 tarihinde saat 12:00 te Antwerpen’de
yapılması uygun görüldü.
Burada yapılacak bu toplantının, daha verimli geçmesi ve doğru kararların alınabilmesi için
 o çevredeki üyelerimizin, köylülerimizin ve dostlarımızın tümünün katılması beklentimizdir.
Bu toplantılara katılarak, kendi düşünce ve görüşlerinizi toplumla paylaşacak, kararlara yön verecek ve derneğimizin geleceği hakkında söz sahibi olacaksınız.
Yapılacak bölgesel toplantılara, dernek üyesi olsun olmasın, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, köyümüz, köylülerimiz ve dostlarımız hakkında söyleyecek sözü olan herkes katılmalı ve düşüncelerini, beklentilerini ve eleştirilerini bizlerle paylaşabilmelidir...
Katılmak isteyenlerin, organizasyona yardımcı olmaları açısından, kaç kişi ile katılacaklarını aşağıdaki telefonlardan birine bildirmeleri (ya da yanıt olarak E- MAIL yazmaları) rica olunur

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yön. Kur.

Organize: Bursal Mercan, Besin Özşahin (Tel.: 0032 477 511090 – 00 32 32 383946 / 0032 477 661399 . 0032 32303633 / yada derneğimizini irtibat telefonlarından - aşağıdaki telefon numaralarından) birini arayabilirsiniz....
___________________________________________________________________

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği
(Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:
  00 49 2202 97 90 621 - 00 49 221 17 03 - 00 49 221 680 89 787
            00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.deBu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.yaylacik.eu
- www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com
                        www.yaylacik-gopsen.comDUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL DUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL

İstanbul Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, 12 yaş altı işitme problemi olan, maddi durumu kötü, hiçbir sağlık güvencesi olmayan fakir çocukların tüm tedavi masrafları ve kullandıkları işitme cihazının ücretsiz karşılanacağına dair açıklamada bulunmuştur.
İhtiyaç sahipleri bağlantı kurarlarsa geçerlilik koşullarını araştırabilirim...

Resul Arslan / Istanbul
resul_arslan@mynet.com


Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

 

Değerli Üyelerimiz,

Sevgili Göpsenliler, Değerli Dostlarımız,

 Derneğimizin geleceği ve yapacaklarımız hakkında kendimizi sorguladığımızda pekte iyi bir yerlere gelemediğimizi anlayabiliyoruz. Bu sorgulamayı, biz yöneticilerle birlikte, sevgili üylerimizin, Göpsenlilerin ve bugüne kadar yakınımızda olan değerli dostlarımızın da  yapmaları gerektiğine inanıyoruz.

Derneğimizin kalıcılığı ve geleceği için bu sorgulamanın yüksek sesle yapılmasının ve bununda üyelerimiz ve yönetimle paylaşılması gerektiği kanısındayız. Buna olanak sağlamak için, bu yıl sonuna kadar, biri Brilon (ALMANYA) diğeri Antwerpen (BELÇIKA) olmak üzere iki tane bölgesel toplantı yapmak istiyoruz.

Bu toplantılarda, „derneğimizin geldiği yer, yapamadıklarımız, çalışma sistemimiz, yönetim-denetim-disiplin-danışma ve diğer kurumlardaki aksaklıklar,  yapmak istediklerimiz, gençlerimizin ve kadınlarımızın aktif rollleri, program, tüzük, genel kurul“ konuları (ve ayrıca katılımcıların görüşleri) üzerinde konuşulacak, görüşler ve öneriler toplanacak, derneğimize yeni bir yol haritası çıkarılacaktır. (BİLGİ NOTU: Ayrıca bu mektup internet üzerinden de tartışmaya açılacak, katkı sunmak isteyenler tarafından konunun tartışılması sağlanacaktır).

 ikinci özürlüleri bulusturma günü Dernegimizin destek ve katki sundugu Muhtarligimizin ve corum dernegimizin organize ettigi bulusma günü 06.06.2010 Pazar günü yapilacak. WMB Yetkilileri  (Almanya Rösrath`taÖzürlülere Barinma va Egitim sunan kurum )da Tekerlikli sandalye, yürüme aleti ve degisik hediyelerle  katkida bulunacaklarir. Ayrica gecen yil yaptiklari ziyarette cok menun olduklarini ve yeniden biraraya gelmek istediklerini Baskanimiz sayin İsmail Özşahine bildirmişlerdir. Bu vesile ile Başkanımız Çorum dernek basşkanımız sayın Niyazi Özmercan vede Köyümüz muhtarı Sayın Hüseyin Özsoyla irtibata geçerek gerekli organizasyonu yapmışlardır.
Köylülerimizin kendisini yanlız bırakmayacagını umut ediyor bu gezininde köyümüz ve köylülerimiz vede özürlülerimiz için bir umut ışığı olmasını temenni ediyoruz

GYYDK  Köln

ÖRGÜTLÜLÜK / İsmail Özşahin

AÇIKLAMA ve DUYURU

Köln, 09.05.2010

 Sample Image

Değerli Üyeler,
Sevgili Göpsenliler,

Üzülerekte olsa, son zamanda yaşamakta olduğumuz ve mahküm bırakıldığımız „DUYARSIZLIĞI, İLETİŞİMSİZLİĞİ, BANA NE'CİLİĞİ, SORUMSUZLUĞU hatta VURDUM DUYMAZLIĞI“ sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Değişik zamanlarda (yani sıkıntıların olmadığı herşeyin yolunda sanıldığı zaman) paylaşımdan, dayanışmadan, yoldaşlıktan, kardeşlikten, barıştan, mücadeleden, emekten, acılarlardan, siyasetten, kurtuluştan ve nice şeylerden söz ederek, kendilerinin bu mücadelerde var olduklarını, iyinin, güzelin ve doğrunun sürekli destekçisi olacaklarını, kötünün, yalanın, talanın ve sömürün karşısında ve takipçisi olacaklarını yineleyen bizler, üyelerimiz, Göpsenliler, dostlarımız ve sevenlerimiz ne yazıkki sınıfta kalmıştır. Hani hep diyorduk ya; „acılar ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalırlar, sevinçler ve mutluluklar paylaşıldıkça çoğalırlar“ ne yazikki bunu da yapamadık, bunu bile başaramadık….

Birliktelikten, dayanışmadan, paylaşımdan, … söz ettik, bölündük, parçalandık, azaldık ve güçsüzleştik… Bunuda başaramadık….

Eğitimden, okuldan, sağlıktan, başarıdan ve gelecekten, … söz ettik, birlikte çözebileceğimiz sorunları konuştuk, gelecek için umuttan söz ettik; olmadı „umutlarımıza“ kurşun yağdırdık….

Çocuklarımızdan, gençlerimizden, kadınlarımızdan ve onların özgür, güvenilir, sağlıklı geleceklerinden söz ettik; onların bir araya gelmemesi için sorunlar ürettik.

Dernek, dayanışma, güçbirliği dedik, o amaçla başımızı yola koyduk, sonunda „böl,parçala yönet“ oyununa kurban gittik.

Köyümüz, köylümüz, … dedik, onları da boylarına ve ceplerine göre gruplara ayırdık, yenilen yemeklerin kalitelerine göre isimlendirdik…

Bunların hiçbiri de yetmedi, düğün, cenaze ve kurbanlarımızı da sınıflandırdık. Ya kimimiz, o daha önce milletin efendisi olan „köylümüzü“ artık kendimizden saymıyoruz, ya da boyuna ve cebine göre önem grubuna yakıştırıyoruz. Bunu artık cenazelerimizde ve kurbanlarımız da da yapmaya başladık ve sonucununda nereye gideceğini tahmin edelim artık… Başkasının yıllarca beceremediğini kendimiz yapıyoruz.

Sonuncusuda (daha birçok neden var ama…) herşeye rağmen aramızdaki iletişimsizlik, yüzyüze ve gözgöze konuşamama, bugünkü teknolojiyi bu amaçla kullanamama ayıbımızdır. (Eğer bunu çocuklarımız aracılığı ile de kullanamıyorsak o da ayrı bir iletişimsizlik ayıbı sayılmalıdır.)

Bu sonuca nereden mi vardık, diye sorarsanız size kısaca birkaç örnek:

1.    Seksenli yıllardan sonra köyümüzdeki yıkım, talan, göç, emeğe ve toprağa hor bakma…

2.    Son yirmi yıllık köyümüzdeki muhtarlık seçimleri ve sonuçları…

3.    Derneklerimizin (Avrupa-Avustralya-Çorum) kuruluşları ve sonrası yaşanılanlar…

4.    Bunca yaşananlara nazaran, emekçilerin ve yoksul köylülerin alınterleriyle meydana gelen okul, sağlıkocağı, cemevi, morg, yollar, çeşmeler, internet,… vs bunların nasıl kullanıldığı…

5.    Son birkaç yıldır derneğimizin sitesi herkes tarafından bilinmesine karşın, ölülerimize ve ölü yakınlarına yönelik yazılan mesajlar

6.    Düğünlerimizin sitemizde yayınladığımız halde aynı yerlerde, aynı günlere denk getirilerek, insanlarımızın bir araya gelmesini önleme çabaları, yada birbirini önemsememe duyguları, dernek ve köy sitesinin takip edilmemesi gereken çönemin verilmemiş olması…

7.    Eğitime katkı maçlı yapılan gecelere, dernek toplantılarına, köyümüz ya da köylümüze yönelik etkinliklere katılmama, önemsememe…

Bunları kendinize göre çoğaltabilirsiniz… Ama hiç kimse, sitede „iki düğünün aynı güne denk geldiği haberine“ bakarak, „bundan birşey yok, olur böyle şeyler“ diyerek işin içinden çıkmaya kalmasın…. Aslında sorun tam da burada…. Bu Göpsenlilerin ve dernek üyelerimizin o kadar da örgütlü olmadıklarını, hatta örgütlülüğe inanmadıklarını gösterir.

Unutmayalımki, varlığımız ve gücümüz ne olursa olsun kişi olarak herbirimiz yalnızız, hatta bazende yapa-yalnızızdır. Ama hepimiz bir araya geldiğimiz de, orada „BİZ“ oluruz, sesimizin ve gücümüzün birleşmesi ile „yalçın dağlara“ „çılgın nehirlere“ hatta „denizlere“ benzeriz.

İşte bu bu yüzden diyoruzki, „kolay yem olmamak, zalime boyun eğmemek, kula kulluk etmemek, namerde muhtaç olmamak“ için „insanlık onurumuzla“ hep birlikte, herzaman ve sonsuza dek yaşayabilmek için, birlik olalım, örgütlü olalım, gücümüze ,inanıp güvenelim…

Daha güçlü, örgütlü ve mutlu yarınlar için gelin „elele“…

Saygılaımızla!

GYDKD Yönetim Kurulu Adına

İsmail Özşahin

(Bşk)"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

Koçereo Destanı“ nı ya da öyküsünü birçoğumuz ya dinlemiştir ya da okumuştur. Bu destan ve öykülere göre herkesin kendine göre bir „Koçero“su vardır: Bu „Koçero“ kimi zaman yiğit, korkusuz, tavizsiz, hak arayan, haksızlığa boyun eğmeyen, bir kahraman hatta „başkaldırıdır“.
Kimi zaman yoksulun yanında yer alan, onun durumuna üzülen ve yoksulluğun son bulması için dağa çıkandır
Kimine göre de hak, eşitlik ve adalet için savaşan bir yüce kahramandır

Kimine göre de eşkiya, vatan haini, çapulcu…vs. olur.Koyden Haber var  Sevgili Göpsenliler vede Göpsen dostları;Niyazi Özmercan Yönetimindeki” Yaylacıklılar yardımlaşma ve dayanışma derneği ‘ Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla uyumlu bir şekilde hizmette sınır tanımıyorlar.Son olarak Demircibabaya vede aşağıdaki çeşmenin düzlüğüne çınar ağaçları vede çam diktiklerini demircibabaya çok geniş yol yaptıklarını dikilen çam ağaçları vede çınar ağaçlarının başkan Niyazi Özmercan tarafından karşılandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarız başkanın bu çabası tüm köylülerimize örnek teşkil eder.Ayrıca köyümüzdeki eski köy ilkokulunun  köy tüzel  kişiliğine alınması eğlence vede mesire alanına çevrilmesi için vali ile görüşmelerin devam ettiğini bu ve buna benzer haberlerin yeni açılan sitelerinde www.gopsen.com adresinde takip edilebileceğini duyurmuşlardır.www.yaylacık-gopsen.com site yönetimi olarak kendilerine teşekkür eder çalışmalarının daim olmasını temenni ederiz. Site Yönetimi

TEŞEKKÜRLER (!?)

  DUYARLILIĞINIZ (!?) İÇİN TEŞEKKÜRLER!

Bildiğiniz gibi, derneğimiz 20 Şubat 2010 tarihinde Köln’de “eğitime destek” amaçlı bir gece düzenledi, bu geceden elde edilecek gelirin tümü, üniversiteli kardeşlerimize ve özürlülerimize verilecekti.

 

Ne acıdır ki, sadece amacından dolayı gereken katılım sağlanamadı.... Bu gibi etkinliklere GÖPSENLİLER ve dostlarımız gereken duyarlılığı göstermediler ve önemsemediler, bu duyarlılıktan dolayı(!?) TEŞEKKÜRLER!!!!!!!!.RESIMLER  Değerli Yaylacıklılar
05 Mart 2010 tarihinde köyümüz Göpsende gerçekleştirilen CEM ERKANINA ait resimler sitemizin Resiler menüsünden yayına sunulmuştur.
Resimleri beğeneceğinizi umut ediyor iyi eğlenceler diliyoruz.....

SİTE YÖNETİMİ

Göpsende Cem Erkanı  Değerli yaylacıklılar vede Yaylacıklı dostalarına önemle duyurulur.
05 Mart 2010 tarihinde köyümüzde Birlik cemi yapılacaktır.
Yer: Yaylacik köyü cemevi
Hareket yeri: Corum Alevi Kültür Merkezi önü
Hareket saati: 18:30

Köye topluca otobüs ile hareket edilecektir. Bu vesile ile tüm yaylacıklılar vede yaylacıklı dostları davetlimizdir.

Bu anlamlı günde köylülerimizin birlik ve beraberliğimize katkı yapmalarını önemle rica ediyoruz .
Birlik ve beraberkliğimizin daim olması dileklerimizle...
Tertip Komitesi adına:

Kazım Özerdogan Göktaş Uzuner


Başkan İsmail Özşahin'in Gece Konuşması

Değerli Konuklar,
 Sevgili Göpsenliler ve Değerli Üyeler,

Avrupanın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye’den gelerek bizleri onurlandıran siz değerli konuklarımıza, sesleri ve sanatları ile destek veren değerli arkadaşlarımıza, bu gecenin hazırlanmasında emek sarfeden  sevgili arkadaşlarımıza, kısaca burada olan herkese hoş geldiniz diyor, katılım ve destek için herkese teşekkür ediyorum.

Sevgili Konuklar,
Avrupa - Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneğimiz, 2004 yılında yine siz değerli dostlarımızın ve Göpsenlilerin çabaları ve katılımı ile kurulmuştur. O günden bugüne, Çorum ve Avustralya’daki Göpsenlilerde kendi aralarında dernekler kurdular , daha örgütlü, daha katılımcı ve daha güçlü bir şekilde insanlarımıza ve köyümüze hizmet etme yarışına girdiler. Bu yarışta görev alan herkese huzurlarınıda birkez daha teşekkür ederim.

Geleneksel Dayanışma ve Paylaşım Gecesi

GÖPSENLİLER
"GELENEKSEL DAYANIŞMA ve PAYLAŞIM GECESİ'NDE"
BULUŞUYOR!

YER: Bürgerhaus Kalk
Kalk-Mülheimer Str. 58
D-51105 Köln
TARİH: 20.02.2010
AVRUPA'daki tüm GÖPSENLİLER, DOSTLARIMIZ, HALK MÜZİĞİNE GÖNÜL VERENLER
ve
EĞİTİME KATKI VERMEK İSTEYEN, DUYARLI HERKES DAVETLİDİR!
GYDKD – AVRUPA

NOT:
Geceden elde edilecek gelirin tümü, gen
çlerin ve özürlülerin eğitimine katkı
amaçlı harcanacaktır!Kaybettiklerimiz

Sanal Mezarlık

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
yaylacik-gopsen
DUYURU: 
Köylümüz saadet kara
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Arama

Üye Girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Üye Girişi

Üye Girişi