Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa:

Ziyaretçi Defterine Yaz


niyazicicek    12 Ekim 2010 16:01 | çorum
KAMİL TEKİN SÜREK in bu yazısını beğendiğim için sizlerle paylaşıyorom selamlar.

İtiraflar
Gazeteler itirafnamelere döndü. Her gün birileri bir takım itiraflarda bulunuyor.
JİTEM i kurduğunu itiraf eden Arif Doğan, bildiklerinden fragmanlar sunarak, kendini kurtarması gerekenlere mesaj gönderiyor. Asıl itiraflar geride! Ben yanarsam siz de yanarsınız!
Hanefi Avcı ile ilgili itiraflar ise borsadaki gelişmelerden daha fazla sürprizler içeriyor. Gerçi borsada da, devletin yaptıkları ettikleri konusunda da sürprizlere inanmayanlar çok. Fakat, her gün yeni bir bilgi ya da belge açıklayarak Avcı da, rakipleri de devlet işleyişinin ince detaylarını itiraf ediyorlar. Avcıda bulunduğu iddia edilen onlarca dinleme kaydı, aynı zamanda başka polis ve MİT şeflerinde de, devletin arşivlerinde de böyle binlerce kayıtın varlığının itirafı değil midir? Ya da, Avcının Fetullahçıların polis, MİT ve orduda önemli mevkileri ele geçirdiği iddiası, bütün devirlerde çeşitli siyasi güç odaklarının bu mevkiler için yoğun bir çatışma ve hesaplaşma içinde olduklarının da itirafı değil midir?
Mehmet Ali Birand, devlet içinden bir grubun kendini öldürtmek istediğini bildiğini itiraf ediyor. Ama, ne kendini dinleyenler şikayetçi ne de öldürmek isteyenlerden. Kendini devletin kollarına teslim etmiş, iyilik de kötülük de ondan gelsin düşüncesinde adeta.
Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlisin ölümü ile ilgili rapor düzenleyen albay olayın üzerinden on yedi sene geçtikten ve emekli olduktan sonra rapora komutanlarının müdahale ettiğini ve değiştirdiklerini itiraf ediyor.
Turgut Özalın oğlu Ahmet Özal, babasının ölümü ile ilgili bildiklerini itiraf ediyor.
Belki de bu itirafların içindeki en masumane görünen Beşiktaş Asbaşkanının Pascal Nouma ile ilgili itirafı. Levent Erdoğanın, Noumanın pahalıya geldiği için, Fener maçındaki hareketini bahane ederek ve federasyonla anlaşarak sözleşmesinin feshedilmesi itirafı da aslında duygusal nedenlerle yapılmış masum bir itiraf gibi görünse de devletin spor alanındaki gizli yüzünü açığa çıkarıyor.
Bu itiraflar böyle sürüp gitmeyecek. Bürokraside bir değişim yaşanıyor. AKP, bertaraf etmek istediği güçler aleyhine bilgi ve belgeleri birer ikişer ortalığa döküyor. Belki bunlardan bazıları da Hanefi Avcının iddia ettiği gibi cemaatin güç kazanması ile ilgili. Fakat, taşlar yerine oturduğunda, gidenler gidip, yerlerine gelenler çalışmalara kalınan yerden devam ettiğinde, devlet yine ketumlaşacak. Herkesin bildikleri yine devlet sırrı olarak kalacak.
Hanefi Avcı ile ilgili bilgileri, henüz avukatları dahi (Soruşturmanın gizliliği nedeniyle ) görememişken, çarşaf çarşaf yayınlayanlar hakkında kılını kımıldatmayan savcılar, devletin gizli belgelerini yayınlamaktan davalar açmaya devam edecek.
Ama olsun. Bu itiraflar dahi önemlidir. Egemen siyasi güçlerin çatışması sertleşince pislikleri böylesine ortaya dökülür. Devlet kutsal, tarafsız, adil, ezen ile ezilen arasında hakem sananlar da devletin gerçek yüzünü daha iyi görür. Nasıl yönetildiklerini, kimler tarafından yönetildiklerini kavrar. Allah devlete zeval vermesin, Ya kuzgun leşe, ya devlet başa saçmalıklarına inanların sayısı azalır. Yeni bir düzen, yeni bir devlet fikri kafalarda yeşerir.
İtirafları iyi izlemeli. Duymayanlara da duyurmalı. Devlet her zaman bu kadar konuşkan olmaz.

muslumcevik    09 Ekim 2010 15:30 | çorum
DUYARLILIK..
Bu sitemizde daha evel Kürt ve türk emekçilerin yaşanan sıkıntılardan ve savaş kışkırtıcılığından zarar gördüklerini uzun uzun yazmıştım, halk çocukları dediğimiz kesimlerin gerek Asker olarak gerekse gerilla olarak yaşamlarını kaybedenlerin aileleri, yakınları tarifsiz derin acılarla yaşamak zorunda kaldıkları için bu acıları başka ailelerin yaşamaması için bu meseleyi bir an önce çözün demelidirler.
Başbakanın övünerek anlattığı en hafif deyimiyle 500 milyar doları silah tekellerinin cebine aktığı için dahada yoksullaşan ülkemizin emekçileri işsizleri geçim sıkıntısı çekenler bu kaynağın ülkenin yoksulluğunun işsizliğinin ve temel sorunlarının giderilmesi için kullanın demelidirler.
Bağımsızlıktan yana ve emperyalistlerin önünde eğilip bükülmeyi onuruna yedirmiyenler, bu meselenin çözümüne yardımcı olun demeliler hükümetlere kendi taleplerini kabul etmeyi dayatan emperyalist güçlerin oyuncağı olmamak için bu meselenin kendi içimizde ve insani bir çözümünü istemelidirler.
Ülkeyi ucuz işçi cennetine çeviren uluslararası kuruluşların dikte ettiği ekonomik politikaların uygulanması sonucunda utanılacak bir asgari ücretle yaşamaya çalışanlar daha iyi koşullarda çalışıp yaşamak için bu sorunun çözümünü istemelidirler.
Terör bahanesiyle.örgütlenme hakları ellerinde alınan sendikalaşmaları zorlaştırılan çalışanlar haklarının gasp edilmesine gereken cevabı vermelidirler,
Geleneklerine uygun olarak yaşamak için mücadele eden Aleviler bu yok saymaya karşı mücadele ederken Kürtlere yapılanlara karşı da mücadele etmelidirler.
Ülkemizin önemli bir bölgesi Tarım ve Hayvancılık yapılmadığı için temel besinleri hem daha pahalı hem dışarıdan alarak ve aynı zamanda yoksullaşmakla yüz yüze kalan orta tabaka ve tüketiciler buna karşı oluken bu sorunun çözümünü istemelidirler.
Kısacası hangi görüş ve inanç sahibi olursa olsun Emekçiler, orta halliler, Emekliler, Çalışanlar, Üretenler, ve emeğiyle geçinmek için Çalışmak zorunda olanlar kendi geleceklerinin daha iyileşmesi için Kürt halkının da eşit medeni haklar gibi doğuştan gelen haklarını kullanmasını istemelidirler.
Kardeşlik boş bir nutuk olmamalı önce dildeki eşitlik ve kardeşlikle başlamalıdır.kürt halkının varlığını ve kimliğini terör olarak algılayan bir avuç tuzu kurunun bu sorunu kaynağı olduğunu bilmeli değişmesini içtenlikle talep etmeliyiz.
Çünkü bu uygulamalardan rant sağlıyan kesimler dışında heerkez zarar görmektedir. bu sonucu olmayan yolda ısrar edenler silah tücarları savaş Ağaları emeğe ucuz el koyan kapitalisler korucu başları ve bu savaşı geçim kaynağı görenlerin dışındaki herkestir.
Gelin sağ duyuyla aklıselimle düşünerek bizi boğan geren, Nefes almamızı zorlaştıran ve insani hiç bir yanı olmayan bu sorunun çözümüne müdahale edelim savaşın durması içn bir ses verelim ve geleceğimizi sorumluluğumuzla karartmıyalım..
Saygılarımla M Çevik...

Yalçın ÇEVİK    07 Ekim 2010 10:31 |
SEN NEYMİŞSİN BE ABİ!

Herkes Avcıyı konuşuyor.

Ava giderken avlanan Avcıyı

Saatler süren programlar; Cemaat, Devrimci Karargâh

Kitabı okuyanlar, okumadan yorum yapanlar.

Türkiye ne garip bir ülke.

Hakim sınıfların, hedefinde bir örgüt var.

Hayalet Sol bir örgüt, Ülke solunun bundan haberi yok.

O saatler süren programlardan en çok memnun olanlar herhalde en çok Cemaattir.

Kadir-i mutlak gösterilen cemaat&.

Kitlelerin insiyatifini yok sayan,

Artık yapılacak hiçbir şey kalmadı hissini veren programlar.

Biz yine kitaba dönelim isterseniz,

Kitabı okuduğunuzda varacağınız hüküm öncelikle,

Sen neymişsin be abi oluyor.

Türkiyede ne kadar operasyon yapılmışsa hepsini Avcı yapmış&

Mersinde solun tavsiyesi, güneydoğu PKK operasyonları,

Tikko, Dev-sol, Acilciler örgütlerinin çökertilmesi(!)

Bitmedi,

Cem Uzan olayı.

Edirne Kapıkule yolsuzlukları,

Kaçak çay, altın kaçakçılığı, hayali ihracatın önlenmesi,

Su, neşter, uyuşturucu operasyonları,

İnanılmaz&

Yahu, iyi ki varsın Avcı, sen olmasan Türkiye Vahşi Batı ya dönermiş.

Tabii, kitapta Veysel Güneyi aramayın, avukat bile tutmasına müsade edilmeden yaralı vaziyette idam sehpasına çıkartılıp,mezarı kimsesizler mezarlığında bulunan; Veysel Güneyi aramayın.

Ama bazı itirafların altını çizebilirsiniz.

Örneğin Mersinin Mut ilçesinde kendilerine yapılan haksızlıklardan ötürü Avcının tayin için eylem yapan solcuların, CHPlilerin kitapta yer alması utangaç bir tarif.

İstanbulda Devrimci Sola karşı yaptığı operasyonlardan böbürlenerek bahseden Avcı,

Bazı noktalarda öyle gaflar yapıyor ki ya da bir başkasının yazdığı bir kitapla öylesine çelişiyor ki

Hangisi Doğru?

Sorusunu ister istemez soruyorsunuz.

Cüneyt Özdemir , Önemli İşler Dairesi adlı emniyet istihbaratı anlattığı kitapta, Devrimci Sola yapılan 1992 operasyonlarında CIAdan destek istendiğini, CIAnın zaten örgütü takip ettiğini ve Devrimci Solu çökertmek için insanlarımızın ancak 2006 lar da tanıştığı GPS sisteminin kullanıldığını sayfa 170-175 de açıklıyor.

Avcı, ise İstanbula tayin olduğunda İstanbul emniyetinin teknolojik ait yapısının yetersiz ve ilkel olduğunu

 Dokümanları okuyamayan, örgütü tanımayan personel mücadelede çok etkin olamıyordu& Haliçte yaşayan Simonlar sayfa 175

 Şube her açıdan çok kötü durumdaydı. age.Sy.162

&..O tarihte İstanbulda dar kapasiteli bir dinleme sistemi vardı, ama bu sistemle de ciddi hiçbir örgüt hedefi dinlenmiyordu

age Syf 163

Ya abiler, hanginize inanalım,

Cüneyt Özdemir sana mı?

Avcı sana mı?

Biri diyor Devrimci Solu GPS sistemi ile çökerttik, öteki diyor ben göreve başladığımda dar kapasiteli bir dinlenme sisteminin ötesinde hiçbir şey yoktu.

Avcının abartıları, her şeyi ben yaptım anlayışı bir yana, inandırıcılığı da şöyle yok.

Avcının işkencesine maruz kalanlar  Ezan okununca camiye gider, dönüşte işkenceye devam ederdi.demediler mi?

Avcının ismi Hanefi.

Hanefi İslamın bir mezhebi, bu ülke yurttaşlarının çoğunlunun mezhebi.

Avcı, dini bütün bir Müslüman ,

Susurluk dosyasında da cemaatle beraber çalışmış cemaatin has adamı Polis doçent Aytaç Habertürkde açıkladı.

Kim kimi nerede tuzağa düşürüyor.

Nerede bu tuzaklar kuruluyor.

Avcı alelacele kitabı kimlere yazdırıyor.

Cemaatle neden çelişkiye düşüyor?

Bu Karargâh neyin nesi?

Yalan Rüzgârı gibi bir ülkede yaşıyoruz.

Vesselam.

MEHMET SÜHA ALPASLAN

ALI CICEK    04 Ekim 2010 15:31 | KÖLN
TESSEKKÜRLER SANA SEVGILI MUHTARIM VE KÖYÜMÜZÜN DEGERLI INSANLARI OGLUM OZANIN KURBANINA KATILDINIZ VE DESTEKLERINIZ ICIN
AMACIM OGLUM ICIN DEMIRCI BABA´YA ADADIGIM KURBANIMI IZINDE TÜM DOSTLARIMIZLA KUTLAMAKTI BEN BU DÜSÜNCE MI DAHA ÖNCEDEN CORUM DERNEGI BASKANIMIZ SAYIN NIYAZI ÖZMERCANLA PAYLASTIM KENDISI VE DIYER DERNEK YÖNETICILERIMIZDE BANA KÖYÜMÜZÜN FESTIVALI OLDUGUNU KURBANIMIZI BU FESTIVALLE BIRLIKTE YAPMAMI ÖNERDILER BENDE DEGERLI DERNEK YÖNETICILERIMIZIN ISRARINI KABUL ETTIM. VE BIRLIKTE GUZEL BIR GÜN YASADIK.
COK GÜZEL BIR ORGANIZASYON GERCEKLESTIRDILER HEPSINE EMEKLERINDEN VE YARDIMLARINDAN DOLAYI BASTA SAYIN BASKAN OLMAK ÜZERE COK TESSEKKÜR EDIYORUM.
TEK ÜZÜNTÜM BU GÜZEL GÜNLE ILISKIN AVRUBA DERNEK BASKANIMIZ SAYIN ISMAIL ÖZSAHIN´E GÖNDERILEN FOTOGRAFLARDA BEN VE AILEMIN FERTLERINDEN HIC KIMSENIN BIR KAREDE YER ALMAYISIDIR.HIC BIR ART NIYET OLMADIGINI UMARAK BU ÜZÜNTÜMÜDE DILE GETIRMEK ISTEDIM.
AYRICA KÖYÜMÜZ ICIN BIR SANS OLARAK GÖRDÜGÜM SAYGIDEGER MUHTARIMIZ SAYIN HÜSEYIN ÖZSOY`A SONSUZ TESEKKÜRLERIMI SUNUYORUM KENDISI BU GUZEL GUNDE HER TÜRLÜ CABAYI SARF ETMISTIR BU UGURDA KENDI ÖZEL ARABASI VE MOTORUNU KÖYUMUZ ICIN SEFERBER ETMISTIR.
ÜSTELIK ORTAKÖYDEKI BAZI ISLERIM ICIN BENIMLE BIZZAT GELMIS VE COK BÜYÜK YARDIMI OLMUSTUR GITTIGIMIZ HER YERDE SAHSINA COK BUYUK SAYGI VE SEVGI GÖRDÜM KENDISI SAYESINDE TÜM ISLERIMIZ COK KOLAY HAL OLDU ORDAKI GÖREVLILERDEN BANA SÖYLENEN DEGERLI MUKTARIMIZIN KIYMETINI BILMEMIZ VE KENDISINE BU YOLDA YARDIM ETMEMIZ GEREKTIGIDIR.
BENDE AYNI DÜSÜNCELERE KATILARAK SON YILLARDA ZAYIFLAYAN KÖYÜMÜZÜN IMAJININ SAYIN MUHTARIMIZIN CALISMARIYLA DÜZELECEGIDIR.
SON OLARAK SEVGILI DOSTUM ISMET ÜNAL´ADA COK TESSEKÜR EDERIM KENDISI KÖYÜMÜZ ICIN COK BUYUN CABA SARF EDIYOR CANLA BASLA CALISIYOR.
BENIM TÜM KÖYLÜLERIMIZE RICAM SUDURKI BU DEGERLI ARKADASLARIMIZA KARSI DESTEK OLALIM KÖSTEK OLMAYALIM NE YAZIKKI SAHIT OLDUGUM KÜCÜK BIR GURUPTA OLSA BU GUZEL ISLERI YAPAN ARKADASLARIMIZA ENGEL OLMAYA CALISAN INSANLAR VAR.
GEGERLI MUHTARIMIZA BU UGURDA BASARILAR DILIYORUM VE SIZLERIN GURBETCI BIR KÖYLÜSÜ OLRAK ONA YARDIM ETMENIZI DILIYORUM...

SAYGILARIMLA...

ALI CICEK

ALI CICEK    04 Ekim 2010 11:54 | KÖLN
DEGERLI DOSTUM SENOL ICBUDAK´IN KAYBINDAN DOLAYI TÜM SEVENLERI GIBI BEN VE AILEMDE COK BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK KENDISINE ALLAHTAN RAHMET KEDERLI AILESINE VE TÜM SEVENLERINE BASSAGLIGI DILERIM.
MEKANI CENNET RUHU SAD OLSUN.

İçbudak Ailesi    29 Eylül 2010 23:00 | ALMANYA
Teşekkürler

Oğlumuz,
Kardeşimiz,
Babamız,
Da yımız,
Amcamız,
Çok sevdiğimiz,
Canımız,
Eşim Şenol İçbudak’ın ölümü nedeniyle;
Acı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan, acımızı ve üzüntümüzü paylaşan, derdimize ortak olan, sıkıntılarımızın çözümünde yardımcı olan;

Bünde Alevi Kültür Mekezi’ ne,
Bielefeld Alevi Kültür Merkezi’ ne
Avrupa- Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği’ne,
Çorum-Yaylacıklılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği’ne,
Yaylacık Köyü Muhtarlığı’na,
VE
Bizleri yalnız bırakmayan canlarımıza, derneklerimizin üyelerine, dostlarımıza, sevenlerimize, ayrıca bizleri telefon (yada Internet aracılığıyla) arayan herkese paylaşım ve katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Sizler sağolun.... iyiki varsınız

Saygılarımızla!

Anne ve babası, Kardeşleri, Çocukları, Yiğenleri, tüm akraba sevenleri adına:
Ayten İçbudak

Hasan Tüzüner    29 Eylül 2010 12:16 | Danimarka
ÖLÜMÜN AF KANUNU YOK:
13.09.2010-02.29.saniyeli
BAŞ SAGLIGI:
yaşatmak için dönen dünya çarkı. ve hayat akımı. insanın taşıdıgı vucut dedigimiz fiziksel dokuyu deforme edince.
insan hayata veda edip. yaşam ise son bulmaktadır.
ALMANYA:
edindigimiz bilgilere göre .6.sene evvel .mide kanseri teşhisiyle hastaneden tedavi altına alınan genç yakınımız şenol içbudak.
tıppi bir müdahaleyle midesi alınır. ve mide görevi kalın barsaga yönlendirilir.
fakat aynı hastalık bu defada kalın barsagı kaplar.
tıp ikinci bir müdahaleyle mide görevini ince barsaga yönlendirir.
sonuçda aynı hastalık bu bölgeyide sarar. tıppi müdahale sonuç vermeyince kanser şenol u- teslim alır.
ÜZGÜNÜM:
fakat genç ölümler insan.duygu.düşünce.ve şifrelerinde derin izler bırakmaktadır.
toplum olarak üzüntü içerisindeyiz.
BİLİM DÜNYASI VERİLERİNE GÖRE :
Türkiye de ortalama insan ömrü 70.yıl.
ABD-nufus referans bürosunun raporuna göre
300 -yıl sonra kanser ve diger önemli bazı hastalıklar ya önlenecek veya tamamen yok edilecek. 9.milyarlık dünyada insan ömrü 100.yıl olacak denilmekde.
ALMAN- max planck Enstitüsü adına araştırmacı- elly tanaka-
nın verilerine göre.MEKSİKA da bir gölde yaşayan
AXOLOTL- adlı olagan üstü bir kertenkele türü kalbi dahil tüm organlarını yenileye biliyor.biz insanların organları ise yılda -3-kez yenilenebiliyor. amma ne yazıkki yinede ölümden kurtulamıyoruz. insanlar ölümsüzleşecek veya ölüm tamamen yok edilebilecekmi. hem bilimden hem tıpdan bekliyoruz. veyahutda bekle gör diyecegiz.
yazarken dahi agladım.
şenolun ölümü yakınları uzakları yürekden üzmüşdür.
bu vesileyle-aile ve yakınları.çevre dostları ve sevenleri.
yandaş- ve yoldaşları-toplumun- ve milletin-ayrıca tüm yaylacık halkının. ve hepimizin-başı sag olsun diyoruz.
yattıgı yer nur.
ruhu güneş.
mezarı çiçek olsun -diyoruz.


Hasan tüzüner
wwww.tuzuner2000@yahoo.dk
Danimarka

garip    16 Eylül 2010 06:57 |
Yakalandigin acimasiz olume boyun egdin.Bedenini topraga, seni kalbimize gomuyoruz.Ailene, yakinlarina, arkadaslarina ve uzaktaki dostlarina bassagligi dilerim.Ayrica Almanya'da cenazeyle ilgilenen dernek uyelerine tesekkur ederim.

Garip

MUSLUMCEVİK    14 Eylül 2010 17:20 | çorum
İŞ EKMEK VE HAYAT KAYGISIYLA MEMLEKETİNDEN UZAK GURBET ELLERDE GENÇ YAŞTA ÖLÜM HABERİ KÖYÜMÜZE KARA BASAN GİBİ OLANCA AĞIRLIĞYLA ÇÖKMÜŞTÜR. EŞ DOST AKRABALARIN nın VE KÖYLÜLERİMİZİN DERİN ÜZÜNTÜ DUYDUKLARINI KAÇ GÜNDÜR GÖRMEKTEYİM KÖYLÜLERİMİZİN KEDER DE VE KIVANÇTA BİR VE BÜTÜN OLDUKLARINI GÖRMEK ACILARIMIZI BİR NEBZE OLSUN HAFİFLETİYOR BU GÜZEL DUYARLILIĞI PAYLAŞMADAN GEÇEMEDİM.
HAYATININ BAHARINDA ORTA YAŞLILIĞINI YAŞAYAMADAN ARAMIZDA AYRILAN GURBETÇİMİZ ŞENOL İÇBUDAKA RAHMET VE BÜTÜN AİİLE FERTLERİNE ANNE BABASINA KARDEŞLERİNE ÇOCUKLARIN a HANIMINA DAYILARINA BÜTÜN YAYLACIKLILARA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM
Almanya derneğimizin bizimle irtibata geçerek her saat bizi bilgilendirmeleri burada indişe içinde bekliyenleri biraz olsun rahatlatmıştır. bütün dernek üye ve yöneticilerine teşekürler.
sayğılarımla M ÇEVİK .

Mehmet Icbudak    14 Eylül 2010 09:59 | AVUSTURALYA
Gozu kor ola gurbet ne acimizi ne sevinclerimizi paylasabiliyoruz....
hayatin ve sartlarin getirdigi
bu yuzde binlerce kilo metre uzakta ancak icin icine ceker ve yuzun duser bir kara bulut coker ustune ne yedigin ne ictiginde zevk alirsin
boyle durumlarda ne denilebilirki sozun bitigi yer...
amca ogluyuz dostunuz akrabayiz peki bir birimizin sagliginada bir birimize karsi ne yapabildik veya neden yapamiyoruz.
arada bir birimizi hatirlasak birbirimize saygi sevgi gostermek icin kendimizi borclu his etsek su kisa bir yasam icinde sevgi tohumlari eksek te gelecek kusak bizleri tanisa akraba oldugumuzu kanla bagli oldugumuzun bilincine varilsa cokmu zor.
iste geldik gidiyoruz.
ne aci benim cocuklarim senin cocuklarin bizim cocukalrimiz sizin cocuklarinizi mallesef bir birlerini tanimiyacaklar kim olduklarimizi nerden neyimizin oldugunu bilmeden gormeden baska bir kkultur icinde kaybolup gidecekler.
gerceklere sirtimizi donmek en kolay yol...
amca oglu yillardir bu yakalandigi amansiz hastaliga yenik dustu ve haka yurudu...
35 yilldir gormedigim goremedigim SENOL ICBUDAK son yolculugunda bile yaninda olamamanin acisi anlatmaya kelimebulamiyorum.
ayrica annesi,baabsi,baci,kardas,
ablasina esine cocukalrina hepsine sabir diliyiruz
Hepimizin basi sagolsun
mehmet Filiz icbudak

ismail kocak    13 Eylül 2010 19:34 | Almanya
ismail-kocak@hotmail.de
Senol icbudak yakalandigi hastaliga yenik düserek ailesinin ve dostlarinin arasinda ayrilmistir. Bu ayrilik ailesini üzdügü gibi dostlarini da üzmüstür icbudak ilesinin ve dostlarinin basi sag olsun

ali dincdogan    13 Eylül 2010 14:00 | Köln
ali.dincdogan@hotmail.de
Icbudak Ailesine bas sagligi dilerim. yerin cennet olsun.
saygilar

ERDİNÇ    12 Eylül 2010 13:32 | izmir
değerli abimiz ŞENOL İÇBUDAK 'ın ölümü hepimizi derdinden üzmüstür onu seven tüm dostlarına ve ailesine bas saglıgı diliyorum yattıgı yer incitmesin...!
ERDİNC ÖZSAHİN

ismet cicek    11 Eylül 2010 21:16 | lyon
sevgili agbimiz senol icbudak'in olum haberi bizleri derinden uzmustur genc yasta aramizda ayrilmasi kabul edilecek bir sey deyil acimiz cok buyuk,burdan ailesi ve tum yakinlarinin basi saolsun diyorum

Yalçın ÇEVİK    11 Eylül 2010 18:57 | amsterdam
Sevgili kardesimiz Senol Icbudagin olum haberi gercekten bizleri derinden uzmustur. Kendisine rahmet, ailesine, akrabalarina vede tum gopsenlilere bassagligi diliyorum


209
Ziyaretçi Defteri Kayıtlar
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »

KURBAN BAGIS FORMU

Rasgele Resim

FACEBOOK

GOPSEN_YAYLACIK
      

Şiir Köşesi

Şiir Köşesi

ILETISIM BILGILERI

Dernek iletişim:

Adres:
Am Feldrain 76
D-50999 Köln
DEUTSCHLAND
 
 
 
Almanya: 00 49 2236 3028170
 
 
 
 
 
Hollanda: 00 31 205 539777
Belçıka: 00 32484 544538
Fransa: 00 33648 124486
Danimarka: 00 45 751 23 674
Avustralya: 00 613 84003652
Türkiye: 00 90 364 494 2136
Fax: 00 49 2236 3028170
E-Mail:
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.gopsentv.com  - www.yaylacik-gopsen.com
Hesap Numarası:
SPARKASSE KÖLNBONN
IBAN: DE08 3705 0198 1900 0871 96
SWIFT / BIC: COLSDE33XXX

 

Duyurular

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

Değerli Üyelerimiz,

Hesaplarından aidatları çekilen arkadaşlarımızın da bildiği gibi, son iki aydır bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bazılarımızın hesabından ikikez çekilip, tekrar geri ödeme yapılmış, bazı üyelerimize de geri iade edilmemiştir.

Bildiğiniz gibi, Avrupa Merkez Bankası ve bağlı tüm Alman Bankaları havale, çek ve para çekme işlemleriyle ilgili köklü değişiklikler yapmışlardır. Bu değişikliğe derneklerin aidatları çekme ve havale yollama işlemleri de dahildir. Bu nedenle bizim hesap işlemlerinde de değişiklikler olmuştur.

Bu işlemler yapılırken, sistem daha uyarlanmadığı için hatalar oluşmaktadır. Elimizde olmayan bu nedenlerden dolayı oluşan hatalar nedeniyle özür dileriz.

24.09.2013 Günü banka ile yaptığımız toplantı sonucu, banka hatalı olduklarını kabul etmiş ve bu eksikliklerin en kısa sürede giderileceğini, ayrıca dernek zarara uğramışşsa bunu karşılayacaklarını belirtmişlerdir. Üyelerimizden ve derneğimizden özür dilediler, bu özürü yazılı olarakta ileriki günlerde bize ulaştıracaklarını bildirdiler (mektup elimize ulaştığında sizlerle de paylaşılacaktır).

Oluşan bu hatadan dolayı üyelerimizin zarara uğramaması için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz. Tüm hesaplar kesinlik kazanınca, hangi üyelerimizden fazla aidat çekilmişse, onu gelecek ayın aidatıyla telafi edecegiz.

Yeniden özür diler, sabır, anlayış ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz...

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluKAHVALTIYA DAVET

Sample Image DAVETİYE  Sample Image

 

Avrupa Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerine, Göpsenlilere ve Dostlarına hizmet sunmaya devam ediyor...

 

Hollanda-Amsterdam (26-27 Ocak 2013), Belçıka-Antwerpen (8-9 Mart 2013) ve Fransa-Lyon (18-20 Mayıs 2013) buluşmalarından sonra,

 

şimdide  16.06.2013 Pazar günü saat 10:30 da Köln'de ASMALI KONAK'ta (Keupstr. 44-46) kahvaltıda buluşuyoruz.

 

Gönlümüzde, yüreğimizde ve aklımızda geçenleri paylaşmak, dostlarımız ve sevdiklerimizle özlem gidermek, eksiklerimiz ve hatalarımız üzerinde konuşabilmek ve güzel işler yapabilmek, projeler üretmek için kahve bahane olsun, hoş bir sohbette buluşalım istedik.

 

Tüm dostlarımızın, sevdiklerimizin ve üyelerimizin davetli olduğunu bilmelerini ve bu buluşmaya katılarak, sevgi ve coşkularını katmalarını bekliyor ve diliyoruz.

 

Sevgili Dostlar,

Değerli Göpsenliler

Saygıdeğer Üyelerimiz

Sevgili Gençler ve Çocuklar,

Dostluk ve sevgi temelinde bir acı kahvemizi içmeye bekliyoruz.  Bu davetimize katılırak, paylaşım temelinde sevinçlerimizi, mutluluklarımızı, sıkıntılarımızı ve acılarımızı konuşma ve dertleşme fırsatı bulmamıza yardımcı olmuş olacaksınız.

 

Sizleri bekliyoruz.... ve kendi evinizde hissettiğiniz bir ortamda görüşmek üzere....

 

Saygılarımızla!

 

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluDUGUNUMUZ VAR Dilan ve mehmetin dügünü

YENİ YAZILAR
Sayın Hasan TÜZÜNER' in kaleme aldığı
"UZAKLARDA BİR KÖY"
ve
"YAYLACIK - DERNEK DENETİM -TOPLANTI - KATKI VE NİTELİK"
YAZILARI, KENDİ KÖŞESİNDE OKURLARIMIZA SUNULMUŞTUR...

Kendilerine verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız!

SİTE YÖNETİMİ


Mehmet Özay' ın Kırkı

10.04.2001 Tarihinde hakka yürüyen
rahmetli Mehmet Özay’ın
(Tülay Sarımercan’ın amcası)

kırkının yemeği yedirilecektir.

Tarih:
 29.05.2011 Pazar günü saat 13:00

Yer:
 Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF)
 Ezgi Center (50933 Köln, Stolberger Str. 317)

Tüm sevenleri  ve dostları davetlidir..

Saygılarımızla!

Ailesi ve yakınları adına: Tülay ve Hasan SarımercanEngelliler, Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü ve Anma Yemeği nde Göpsen de (YAYLACIKta) Yeniden

Engelliler,  “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” ve Anma  Yemeği’ nde Göpsen’ de (YAYLACIK’ta) Yeniden Buluşuyor!

Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image

“ Göpsen’ deki Engellilerle Almanya’daki Engellileri Buluşturma”  projesi ile başlattığımız etkinlikler çerçevesinde bu  yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz buluşma ayrı bir önem taşımaktadır.

2009 Yılında gerçekleşen birinci buluşma, tanışma, kaynaşma ve sorunları konuşma ve karşılıklı küçük hediyelerin verilmesi şeklinde geçmiştir.

2010 Yılında gerçekleşen buluşmada ise, bir adım daha ileri gidilerek, gereksinim duyan engelli kardeşlerimize, Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath’ ın katkılarıyla yürüme aleti, tekerlekli sandalyeler temin edilmiştir.

Bununla da yetinilmemiş, durumu yerinde tespit edilen ve eğitimine devam etmek isteyen bir genç kardeşimize de elektrikli ve benzinli bir engelli aracı temin etmek için büyük uğraşlar verilmişitr. Derneğimizin çağrıları, dernek üyemiz  ve köylümüz sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin  yoğun çabaları sonucu,  Hollanda’da yaşayan ve ismini açıklamak istemeyen bir yardım severin bağışıyla araç satın alınmış ve engelli kardeşimize, dernek temsilcilerimizin, Çorum derneğimizin yöneticilerinin,  muhtarımızın ve basının da hazır bulunduğu törenle teslim edilmiştir.

Yine 2009 ve 2010 da Çorum’ da engellilere hizmet veren  ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan çalışmalara ve etkinliklere kendi engellilerimizde dahil edilmiştir. Yapılan görüşmelerle de, bu kurumların engellilerimize ve ailelerine sahip çıkmaları, onlara gereken desteğin ve hizmetin verilmesi için girişimlerde bulunulmuştur.

Üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz bu yılki buluşma 02.06.2011 tarihinde yine Göpsen’ de olacak. Çok sayıda  engelli misafirinde katılacağı buluşma, yukarda da belirttiğimiz gibi, iki yönüyle ayrıca önem taşımaktadır.
Birincisi, bu buluşmada verilecek yemek dolayısıyla, genç yaşta aramızdan ayrılan,  ailesini ve tüm Göpsenlileri derinden üzen rahmetli Şenol İçbudak’ı anmış olacağız. Eşi ve çocuklarının isteği üzerine verilecek bu yemeğin, onun ruhunu şad edeceğini,  hayırlara vesile olacağını, içerden ve dışardan gelen engelli ve engelsiz tüm katılanların, O’na bildikleri dillerde, rahmet okumalarını ve dua etmelerini sağlayacak. Kendisinin de bir yardımsever olduğunu bildiğimiz, kardeşimizi de bir kez daha  anmış olacağız. Bu nedenle, aileye bu duyarlılığından dolayı teşekkür eder, yaptıkları bu hayırın tanrı katında da kabul bulmasını diliyoruz.

İkincisi ise, uzun süredir engelli olan bir kardeşimizin toplum yaşamına kazandırılması, evi dışındaki günlük gereksinimlerini giderebilmesi ve ailesinin üzerindeki yükünün hafifletilmesi amacıyla Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath  ve Sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin büyük çabaları sonucu,  yine Hollanda’da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırseverin katkıları ve derneğimiz aracılığıyla temin edilen elektrikli aracın teslim edilmesidir. Dileğimiz, bu gibi katkı ve yardımların sürmesi ve gereksinim duyan insanların yardımına anında koşulmasıdır.

Bu buluşamın bir başka anlamı da, muhtarımızın iki yıl önce vurguladığı ve tanımladığı “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” nün kurulmasıdır.

Bu gibi anlamlı ve insanı açıdan huzur verici duyarlılık ve paylaşımların verdiği iç rahatlığını, maddi ve manevi tadı oradaki herkesle paylaşmaya bekliyoruz. İnsan olarak, Göpsenli olarak, dernek üyesi olarak en önemlisi  duyarlı birer varlık olarak,  dostluğumuzu ve  sevgimizi birleştirip, acıların ve sıkıntıların azalmasına, mutluluk ve sevinçlerin çoğalmasına ortak olalım...

Gelin canlar, bunları birlikte yaşayalım, birlikte paylaşalım, birlikte neşelelim, birlikte hüzünlenelim...

İki haziran ikibin onbir de Göpsen’ de buluşmak dileğiyle....

GYDKD – Avrupa, YYDKD-Çorum, Yaylacık Köyü MuhtarlığıFutbol Turnuvası ve Mangal Partisi


DUYURU

Değerli üyelerimiz, Değerli Göpsenliler ve Sevgili Dostlar,

Derneğimiz, sizlerin istek ve görüşleri doğrultusunda

“Futbol Turnuvası ve Mangal Partisi”

düzenlemiştir.

24.04.2011 Pazar günü yapılacak etkinlik saat 12:00 de

SC NORD
Rixdorfer Str. 56
51063 Köln (Mülheim)

adresindeki FUTBOL SAHASI’ında yapılacaktır.

İsteyen arkadaşlar takımlarını oluşturup (7 kişilik), 20.04.2011 tarihine kadar aşağıdaki telefon veya mail adresleri aracılığıyla dernek yönetimine bildirebilirler.

Organizyonun daha güzel olabilmesi için katılmak isteyen ailelerin önceden bilgi vermeleri rica olunur..

Ayrıca, bu organizasyona dernek üyesi olsun yada olmasın tüm dostlarımızın davet edilmesi, katılımın sağlanması için destek verilmesi, herkesin çaba harcaması ve sevdiklerimizin bilgilendirmesinin bir görev sorumluluğunda yapılması gerekliliğine inanmaktayız.

Vereğiniz destek, alacağınız görev ve katkılarınızdan dolayı  teşekkür ederiz.

Turnuvada görüşmek dileğiyle.... Saygılarımızla!

GYDKD – AVRUPA Yönetim Kurulu

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği 
                  (Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:  00 49 2202 97 90 621  - 00 49 221 17 03 965  - 00 49 221 680 89 787
          00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.de;  gopsenli@gmx.de

         www.yaylacik.eu - www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com 

                               www.yaylacik-gopsen.com  

 Antwerpen Toplantısı

ANTWERPEN (BELÇIKA) TOPLANTISI

Değerli Arkadaşlar,
Sevgili Dostlar,
Daha önce (18.10.2010 tarihli) mektubuzda da belirtiğimiz gibi, derneğimizin çalışmaları  ve geleceği hakkında çalışmalar yapmak amacıyla iki tane bölgesel toplantının yapılacağını belirtmiştik.
Bunlardan birincisi, 13 Kasım 2010’ da Brilon’da gerçekleştirildi. İkinicisinin de Belçıka’daki temsilcilerimiz, üyelerimiz ve arkadaşlarla yapılan görüşme sonucu tarihi kararlatırıldı. Bu toplantının
27 Şubat 2011 tarihinde saat 12:00 te Antwerpen’de
yapılması uygun görüldü.
Burada yapılacak bu toplantının, daha verimli geçmesi ve doğru kararların alınabilmesi için
 o çevredeki üyelerimizin, köylülerimizin ve dostlarımızın tümünün katılması beklentimizdir.
Bu toplantılara katılarak, kendi düşünce ve görüşlerinizi toplumla paylaşacak, kararlara yön verecek ve derneğimizin geleceği hakkında söz sahibi olacaksınız.
Yapılacak bölgesel toplantılara, dernek üyesi olsun olmasın, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, köyümüz, köylülerimiz ve dostlarımız hakkında söyleyecek sözü olan herkes katılmalı ve düşüncelerini, beklentilerini ve eleştirilerini bizlerle paylaşabilmelidir...
Katılmak isteyenlerin, organizasyona yardımcı olmaları açısından, kaç kişi ile katılacaklarını aşağıdaki telefonlardan birine bildirmeleri (ya da yanıt olarak E- MAIL yazmaları) rica olunur

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yön. Kur.

Organize: Bursal Mercan, Besin Özşahin (Tel.: 0032 477 511090 – 00 32 32 383946 / 0032 477 661399 . 0032 32303633 / yada derneğimizini irtibat telefonlarından - aşağıdaki telefon numaralarından) birini arayabilirsiniz....
___________________________________________________________________

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği
(Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:
  00 49 2202 97 90 621 - 00 49 221 17 03 - 00 49 221 680 89 787
            00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.deBu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.yaylacik.eu
- www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com
                        www.yaylacik-gopsen.comDUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL DUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL

İstanbul Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, 12 yaş altı işitme problemi olan, maddi durumu kötü, hiçbir sağlık güvencesi olmayan fakir çocukların tüm tedavi masrafları ve kullandıkları işitme cihazının ücretsiz karşılanacağına dair açıklamada bulunmuştur.
İhtiyaç sahipleri bağlantı kurarlarsa geçerlilik koşullarını araştırabilirim...

Resul Arslan / Istanbul
resul_arslan@mynet.com


Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

 

Değerli Üyelerimiz,

Sevgili Göpsenliler, Değerli Dostlarımız,

 Derneğimizin geleceği ve yapacaklarımız hakkında kendimizi sorguladığımızda pekte iyi bir yerlere gelemediğimizi anlayabiliyoruz. Bu sorgulamayı, biz yöneticilerle birlikte, sevgili üylerimizin, Göpsenlilerin ve bugüne kadar yakınımızda olan değerli dostlarımızın da  yapmaları gerektiğine inanıyoruz.

Derneğimizin kalıcılığı ve geleceği için bu sorgulamanın yüksek sesle yapılmasının ve bununda üyelerimiz ve yönetimle paylaşılması gerektiği kanısındayız. Buna olanak sağlamak için, bu yıl sonuna kadar, biri Brilon (ALMANYA) diğeri Antwerpen (BELÇIKA) olmak üzere iki tane bölgesel toplantı yapmak istiyoruz.

Bu toplantılarda, „derneğimizin geldiği yer, yapamadıklarımız, çalışma sistemimiz, yönetim-denetim-disiplin-danışma ve diğer kurumlardaki aksaklıklar,  yapmak istediklerimiz, gençlerimizin ve kadınlarımızın aktif rollleri, program, tüzük, genel kurul“ konuları (ve ayrıca katılımcıların görüşleri) üzerinde konuşulacak, görüşler ve öneriler toplanacak, derneğimize yeni bir yol haritası çıkarılacaktır. (BİLGİ NOTU: Ayrıca bu mektup internet üzerinden de tartışmaya açılacak, katkı sunmak isteyenler tarafından konunun tartışılması sağlanacaktır).

 ikinci özürlüleri bulusturma günü Dernegimizin destek ve katki sundugu Muhtarligimizin ve corum dernegimizin organize ettigi bulusma günü 06.06.2010 Pazar günü yapilacak. WMB Yetkilileri  (Almanya Rösrath`taÖzürlülere Barinma va Egitim sunan kurum )da Tekerlikli sandalye, yürüme aleti ve degisik hediyelerle  katkida bulunacaklarir. Ayrica gecen yil yaptiklari ziyarette cok menun olduklarini ve yeniden biraraya gelmek istediklerini Baskanimiz sayin İsmail Özşahine bildirmişlerdir. Bu vesile ile Başkanımız Çorum dernek basşkanımız sayın Niyazi Özmercan vede Köyümüz muhtarı Sayın Hüseyin Özsoyla irtibata geçerek gerekli organizasyonu yapmışlardır.
Köylülerimizin kendisini yanlız bırakmayacagını umut ediyor bu gezininde köyümüz ve köylülerimiz vede özürlülerimiz için bir umut ışığı olmasını temenni ediyoruz

GYYDK  Köln

ÖRGÜTLÜLÜK / İsmail Özşahin

AÇIKLAMA ve DUYURU

Köln, 09.05.2010

 Sample Image

Değerli Üyeler,
Sevgili Göpsenliler,

Üzülerekte olsa, son zamanda yaşamakta olduğumuz ve mahküm bırakıldığımız „DUYARSIZLIĞI, İLETİŞİMSİZLİĞİ, BANA NE'CİLİĞİ, SORUMSUZLUĞU hatta VURDUM DUYMAZLIĞI“ sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Değişik zamanlarda (yani sıkıntıların olmadığı herşeyin yolunda sanıldığı zaman) paylaşımdan, dayanışmadan, yoldaşlıktan, kardeşlikten, barıştan, mücadeleden, emekten, acılarlardan, siyasetten, kurtuluştan ve nice şeylerden söz ederek, kendilerinin bu mücadelerde var olduklarını, iyinin, güzelin ve doğrunun sürekli destekçisi olacaklarını, kötünün, yalanın, talanın ve sömürün karşısında ve takipçisi olacaklarını yineleyen bizler, üyelerimiz, Göpsenliler, dostlarımız ve sevenlerimiz ne yazıkki sınıfta kalmıştır. Hani hep diyorduk ya; „acılar ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalırlar, sevinçler ve mutluluklar paylaşıldıkça çoğalırlar“ ne yazikki bunu da yapamadık, bunu bile başaramadık….

Birliktelikten, dayanışmadan, paylaşımdan, … söz ettik, bölündük, parçalandık, azaldık ve güçsüzleştik… Bunuda başaramadık….

Eğitimden, okuldan, sağlıktan, başarıdan ve gelecekten, … söz ettik, birlikte çözebileceğimiz sorunları konuştuk, gelecek için umuttan söz ettik; olmadı „umutlarımıza“ kurşun yağdırdık….

Çocuklarımızdan, gençlerimizden, kadınlarımızdan ve onların özgür, güvenilir, sağlıklı geleceklerinden söz ettik; onların bir araya gelmemesi için sorunlar ürettik.

Dernek, dayanışma, güçbirliği dedik, o amaçla başımızı yola koyduk, sonunda „böl,parçala yönet“ oyununa kurban gittik.

Köyümüz, köylümüz, … dedik, onları da boylarına ve ceplerine göre gruplara ayırdık, yenilen yemeklerin kalitelerine göre isimlendirdik…

Bunların hiçbiri de yetmedi, düğün, cenaze ve kurbanlarımızı da sınıflandırdık. Ya kimimiz, o daha önce milletin efendisi olan „köylümüzü“ artık kendimizden saymıyoruz, ya da boyuna ve cebine göre önem grubuna yakıştırıyoruz. Bunu artık cenazelerimizde ve kurbanlarımız da da yapmaya başladık ve sonucununda nereye gideceğini tahmin edelim artık… Başkasının yıllarca beceremediğini kendimiz yapıyoruz.

Sonuncusuda (daha birçok neden var ama…) herşeye rağmen aramızdaki iletişimsizlik, yüzyüze ve gözgöze konuşamama, bugünkü teknolojiyi bu amaçla kullanamama ayıbımızdır. (Eğer bunu çocuklarımız aracılığı ile de kullanamıyorsak o da ayrı bir iletişimsizlik ayıbı sayılmalıdır.)

Bu sonuca nereden mi vardık, diye sorarsanız size kısaca birkaç örnek:

1.    Seksenli yıllardan sonra köyümüzdeki yıkım, talan, göç, emeğe ve toprağa hor bakma…

2.    Son yirmi yıllık köyümüzdeki muhtarlık seçimleri ve sonuçları…

3.    Derneklerimizin (Avrupa-Avustralya-Çorum) kuruluşları ve sonrası yaşanılanlar…

4.    Bunca yaşananlara nazaran, emekçilerin ve yoksul köylülerin alınterleriyle meydana gelen okul, sağlıkocağı, cemevi, morg, yollar, çeşmeler, internet,… vs bunların nasıl kullanıldığı…

5.    Son birkaç yıldır derneğimizin sitesi herkes tarafından bilinmesine karşın, ölülerimize ve ölü yakınlarına yönelik yazılan mesajlar

6.    Düğünlerimizin sitemizde yayınladığımız halde aynı yerlerde, aynı günlere denk getirilerek, insanlarımızın bir araya gelmesini önleme çabaları, yada birbirini önemsememe duyguları, dernek ve köy sitesinin takip edilmemesi gereken çönemin verilmemiş olması…

7.    Eğitime katkı maçlı yapılan gecelere, dernek toplantılarına, köyümüz ya da köylümüze yönelik etkinliklere katılmama, önemsememe…

Bunları kendinize göre çoğaltabilirsiniz… Ama hiç kimse, sitede „iki düğünün aynı güne denk geldiği haberine“ bakarak, „bundan birşey yok, olur böyle şeyler“ diyerek işin içinden çıkmaya kalmasın…. Aslında sorun tam da burada…. Bu Göpsenlilerin ve dernek üyelerimizin o kadar da örgütlü olmadıklarını, hatta örgütlülüğe inanmadıklarını gösterir.

Unutmayalımki, varlığımız ve gücümüz ne olursa olsun kişi olarak herbirimiz yalnızız, hatta bazende yapa-yalnızızdır. Ama hepimiz bir araya geldiğimiz de, orada „BİZ“ oluruz, sesimizin ve gücümüzün birleşmesi ile „yalçın dağlara“ „çılgın nehirlere“ hatta „denizlere“ benzeriz.

İşte bu bu yüzden diyoruzki, „kolay yem olmamak, zalime boyun eğmemek, kula kulluk etmemek, namerde muhtaç olmamak“ için „insanlık onurumuzla“ hep birlikte, herzaman ve sonsuza dek yaşayabilmek için, birlik olalım, örgütlü olalım, gücümüze ,inanıp güvenelim…

Daha güçlü, örgütlü ve mutlu yarınlar için gelin „elele“…

Saygılaımızla!

GYDKD Yönetim Kurulu Adına

İsmail Özşahin

(Bşk)"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

Koçereo Destanı“ nı ya da öyküsünü birçoğumuz ya dinlemiştir ya da okumuştur. Bu destan ve öykülere göre herkesin kendine göre bir „Koçero“su vardır: Bu „Koçero“ kimi zaman yiğit, korkusuz, tavizsiz, hak arayan, haksızlığa boyun eğmeyen, bir kahraman hatta „başkaldırıdır“.
Kimi zaman yoksulun yanında yer alan, onun durumuna üzülen ve yoksulluğun son bulması için dağa çıkandır
Kimine göre de hak, eşitlik ve adalet için savaşan bir yüce kahramandır

Kimine göre de eşkiya, vatan haini, çapulcu…vs. olur.Koyden Haber var  Sevgili Göpsenliler vede Göpsen dostları;Niyazi Özmercan Yönetimindeki” Yaylacıklılar yardımlaşma ve dayanışma derneği ‘ Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla uyumlu bir şekilde hizmette sınır tanımıyorlar.Son olarak Demircibabaya vede aşağıdaki çeşmenin düzlüğüne çınar ağaçları vede çam diktiklerini demircibabaya çok geniş yol yaptıklarını dikilen çam ağaçları vede çınar ağaçlarının başkan Niyazi Özmercan tarafından karşılandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarız başkanın bu çabası tüm köylülerimize örnek teşkil eder.Ayrıca köyümüzdeki eski köy ilkokulunun  köy tüzel  kişiliğine alınması eğlence vede mesire alanına çevrilmesi için vali ile görüşmelerin devam ettiğini bu ve buna benzer haberlerin yeni açılan sitelerinde www.gopsen.com adresinde takip edilebileceğini duyurmuşlardır.www.yaylacık-gopsen.com site yönetimi olarak kendilerine teşekkür eder çalışmalarının daim olmasını temenni ederiz. Site Yönetimi

TEŞEKKÜRLER (!?)

  DUYARLILIĞINIZ (!?) İÇİN TEŞEKKÜRLER!

Bildiğiniz gibi, derneğimiz 20 Şubat 2010 tarihinde Köln’de “eğitime destek” amaçlı bir gece düzenledi, bu geceden elde edilecek gelirin tümü, üniversiteli kardeşlerimize ve özürlülerimize verilecekti.

 

Ne acıdır ki, sadece amacından dolayı gereken katılım sağlanamadı.... Bu gibi etkinliklere GÖPSENLİLER ve dostlarımız gereken duyarlılığı göstermediler ve önemsemediler, bu duyarlılıktan dolayı(!?) TEŞEKKÜRLER!!!!!!!!.RESIMLER  Değerli Yaylacıklılar
05 Mart 2010 tarihinde köyümüz Göpsende gerçekleştirilen CEM ERKANINA ait resimler sitemizin Resiler menüsünden yayına sunulmuştur.
Resimleri beğeneceğinizi umut ediyor iyi eğlenceler diliyoruz.....

SİTE YÖNETİMİ

Göpsende Cem Erkanı  Değerli yaylacıklılar vede Yaylacıklı dostalarına önemle duyurulur.
05 Mart 2010 tarihinde köyümüzde Birlik cemi yapılacaktır.
Yer: Yaylacik köyü cemevi
Hareket yeri: Corum Alevi Kültür Merkezi önü
Hareket saati: 18:30

Köye topluca otobüs ile hareket edilecektir. Bu vesile ile tüm yaylacıklılar vede yaylacıklı dostları davetlimizdir.

Bu anlamlı günde köylülerimizin birlik ve beraberliğimize katkı yapmalarını önemle rica ediyoruz .
Birlik ve beraberkliğimizin daim olması dileklerimizle...
Tertip Komitesi adına:

Kazım Özerdogan Göktaş Uzuner


Başkan İsmail Özşahin'in Gece Konuşması

Değerli Konuklar,
 Sevgili Göpsenliler ve Değerli Üyeler,

Avrupanın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye’den gelerek bizleri onurlandıran siz değerli konuklarımıza, sesleri ve sanatları ile destek veren değerli arkadaşlarımıza, bu gecenin hazırlanmasında emek sarfeden  sevgili arkadaşlarımıza, kısaca burada olan herkese hoş geldiniz diyor, katılım ve destek için herkese teşekkür ediyorum.

Sevgili Konuklar,
Avrupa - Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneğimiz, 2004 yılında yine siz değerli dostlarımızın ve Göpsenlilerin çabaları ve katılımı ile kurulmuştur. O günden bugüne, Çorum ve Avustralya’daki Göpsenlilerde kendi aralarında dernekler kurdular , daha örgütlü, daha katılımcı ve daha güçlü bir şekilde insanlarımıza ve köyümüze hizmet etme yarışına girdiler. Bu yarışta görev alan herkese huzurlarınıda birkez daha teşekkür ederim.

Geleneksel Dayanışma ve Paylaşım Gecesi

GÖPSENLİLER
"GELENEKSEL DAYANIŞMA ve PAYLAŞIM GECESİ'NDE"
BULUŞUYOR!

YER: Bürgerhaus Kalk
Kalk-Mülheimer Str. 58
D-51105 Köln
TARİH: 20.02.2010
AVRUPA'daki tüm GÖPSENLİLER, DOSTLARIMIZ, HALK MÜZİĞİNE GÖNÜL VERENLER
ve
EĞİTİME KATKI VERMEK İSTEYEN, DUYARLI HERKES DAVETLİDİR!
GYDKD – AVRUPA

NOT:
Geceden elde edilecek gelirin tümü, gen
çlerin ve özürlülerin eğitimine katkı
amaçlı harcanacaktır!Kaybettiklerimiz

Sanal Mezarlık

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
yaylacik-gopsen
DUYURU: 
Köylümüz saadet kara
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Arama

Üye Girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Üye Girişi

Üye Girişi