Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow OBJEKTİF UYARI: BİRLEŞİN / HASAN TÜZÜNER
OBJEKTİF UYARI: BİRLEŞİN / HASAN TÜZÜNER

OBJEKTİF UYARI:

 

   BİRLEŞİN!

                                     Danimarka dan- 28.10.2010
 GYDKD-yönetim kurulu ve üyelerine.

gelin dernek çatısı altında birleşelim.sitelerimiz.gerek özel.gerek sosyal.kollektif haber ajansımız olsun.dernekleşin.

FEDERASYON VE KONFEDERASYON olun. hayat pazara kadar degil.mezara kadardır.sigorta olun.

bana ne deyip kenara çekilmek kurtuluş degildir.çıkmaz sokaga çıkan tartışmaları bırakalım.tabiat insanı.insan evreni var eder.varlık hareket demekdir.bireysel düşünmek yanlış olur.yetmez. ideal yaşamı mercek altına alarak.toplumsal.örgütsel.veya kitlesel.olarak.kurum olup.yaratmak.üretmek.finans lobisi kurarak.yenilik reform degişime giderek.çagdaş dünya.medeni yaşam.model ve modern harekete katılmalıyız.sosyal.saglık.siyasal.ve siyasetde yerimizi almalıyız.beynimizdeki bilimsel tuşlara basarak hücreleri harekete geçirmeliyiz.AMERİKA VE NASAdünyanın servetini harcayarak evreni ve yıldızları boşa keşvetmiyor.ÇORUM-MARAŞ-SİVAS- olayları döner yine gelir bellimi olur.birlikde güç dogar.birleşin diyorum.güçlü olursanız güç yeter.bir kişi kalkınmış önemi yok.

toplumsal kalkınma gerçekleşmelidir.ümmetçi ve feodal düşünceden sıyrılarak.akılcı bilimsel düşünceye yönelmek  yararli olacakdır diyorum.

 

                           
SESLENİŞ:

18 yaşından küçüklere 100 yaşından büyüklere.

bildiklerime. bilmediklerime.gördüklerime.

görmediklerime.tanıdıklarıma tanımadıklarıma.

adı soyadı bulunan herkese.işçime.memuruma.amirime.

tüzel kişilere.esnafıma tüccarıma.yakın köyüme.

köylüme.topragına.suyuna.daglarına taşlarına.ovasına düzüne.rüzgarına.güneşine havasına.çagrıda bulunuyorum.gelin kitle olarak dernek adı altında birlikde bir dosya olalım.

 

   YA HEPİMİZ - YA HİÇ:

doguda batıda.kuzeyde güneyde.kutupda yıldızlarda. birleşin.6.kıta Asya Avrupa Amerika Afrika Antarktika.

da birleşin.suda toprakda karada denizde havada.ekvator da Okyanus da Pasifik de Atlantik de birleşin.uzayda atmosferde pusulada rotada reaksiyon. da birleşin.otobüsde uçakda füzede marsda jüpiter ve venüs de birleşin.ufukda  uyduda şafakda güneşde ışıkda ve şimşekde birleşin.ovada düzde daglarda tepelerde.uzaklarda yakınlarda.bulundugunuz her nokta da mutlaka birleşin. altay.kafkas.alaska.elias.and dagları

.sıra daglar.everest.nepal.tibet. ural.alpler.himalya.ve toroslarda birleşin.

 

     DOGDUGUMUZ TOPRAKLAR MADALYAMIZDIR:

hangi noktada olsak kimligimizi kanıtlar.Evren dünya doğduğumuz ve üzerinde yaşadıgımız topraklar madde olarak manevi onurumuzdur.batan toprakları vatan yapalım.bunu yaşatmak için birleşin.uzaklarda yaşasakda dogdugumuz topraklar vatan olarak duygumuzdur.duygu ve hayallerimizi yaşatmak için birleşin.dünyada vatansız millet yokdur.her milletin bir vatanı vardır.vatan sever olmak için birleşin.çıkmaz sokakdaki kör tabellalara çakılıp kalmayın. U- dönüşü yaparak varacagınız hedefi seçin.çinde meçinde avucunuzun içinde birleşin.dünya boş diyorlar amma gözümüzün görmedigine boşluk diyoruz.MİKROSKOP la baktıgımızda dünyanın boş degil dolu oldugunu görecegiz.varlık için yaratıp üretmek için birleşin.

 

                     AKADEMİK OLALIM:

dogup büyüdügümüz o toprkalar YAYLACIK ve o cografya.ANADOLU nun uygarlık merkezi olup.  JEOLOJİK ve ARKELOJİK olarak dalgalı akıma sahip.

.alçaklı yüksekli  - 4- iklim yaşayan dumanlı puslu.atmosferi oksijen dolu.akcigerlere hayat sunan.kuzeyden esen deli poyrazla.güneyden esen sam yeli. o temiz hava.bir yaşam kaynagı.efsane köyüm.ılgıt ılgıt esen o serin rüzgarla gucaklaşmakdır duygu ve hayallerim.onun içinde alın terimi ve maddi yardımı. esirgemedim o köyden.gereken katkı ve destegi sundum diye düşünüyorum. yurdumuz olan yaylacık ve o cografya.Dünyaya damgasını vuran.sanat ve buluşu yakalayan. HİTİTLER-ASURLAR-SÜMERLER-FRİGLER-KİMMERLER-LİDYALILAR-TATARLAR- ve daha niceleri o topraklarda kondu göçdü yapmışlardır.izleri gizleri kaldıgı gibi.hazineleride kalmışdır.bence o cografyamız hazine doludur keşvetmek için birleşin.

 

KÖYÜMÜZ OLAGAN ÜSTÜ UYGARLIGA SAHİPDİR:                          

 

yaylacık da  o dönemin kutsal insan ve efsanevi lider. yatır.DEMİRCİ BABA-denilen zat Akademik olarak öykü ye göre.o  tepede sanatı yakalamış.demir dögmüş. bizlerede bir ışık bırakmışdır.sanat ve medeniyet yaylacıga eski uygarlıkla birlikde girmişdir.bizlerde kutsallarımıza tarihimize bilim medeniyet ve uygarlıga deger vererek o zat kişi varlıklarımız.kurum ve derneklerimize sahip çıkmak ve  yaşatmak için birleşin diyorum.bu yaylacıga zarar degil kar getirecekdir.ileriye taşıyacakdır.planda projede profilde prensipde birleşin.

felsefe taşımayan bir vucudun biyoloji eksikligi var demekdir.buna konjektör olmak için birleşin.

 

DANIŞMA VE DAYANIŞMA:

www.yaylacık.com'a  yazmiş oldugum GÖRÜN KÖYÜMÜ-

adlı şiirimde yaylacıgın özellik güzellik.ve tarihi zenginliklerini.uygarlık ve ören yerlerini.dile getirmişdim.yaylacık için büroşör basılırsa şiirim tanıtım için  rehber olarak kullanılabilir. hastalıklar ölümü hatırlattıgı gibi.çevre kirliligi azgınlık ve düzensizliklerde kıyameti yani dünyanın yıkılışını hatırlatır.kötülük degil eylik için birleşin.yobazlık ilkellik degil. çagdaşlık uygarlık insanlık medeniyet ve efendilik için birleşin. gerek yurdumuzun gerek köyümüzün.gerek ortopetik gerek kronik sorunları varsa bencillik zıtlaşma hizipleşme kirli atışmalardan uzaklaşarak.kollektif hareket eşitlik kardeşlik. kalleşlik degil- kardeşlik için birleşin vizyon yaratın.

 

EMPERYALİZM VE SÖMÜRÜ:

emperyalizm- kapitalizmi kullanrak küresel sömürü düzenini gerçekleştirdi. anahtar kelime olarak demokratizm adı altında globalizmi yarattı. globalizmin amacı ise gelişmekde ve kalkınmakda olan ülke ulus ve toplumları. boz yap oyunu ile yok edip ortadan kaldırmak. kaldırdıktan sonrada o topraklardaki petro kimya.uranyum.altın gümüş bor. vesaire tüm yer altı yer üstü zengin kaynakları o maden yataklarını kendi adına kullanarak dünyayı kendi hegomanyası altına almak. dünyayı tek elden yönetmek.var olan renkli ve farklı ulusları haritadan silerek kendi hakimiyetini kurmak.

         

  SÖMÜRÜYE DEVAM:

ve bunu gerçekleştirmek içinde sözüm ona dünyada 400.aşkın para bozgunu sermaye akımını kullanmakda. bunuda internet üzerinde ışık hızıyla başarmış vaziyetde.malı götürmek içinde basın ve medyayı kullanarak.Rambo benzeri filimleri.feodal islamıda kullanarak- rabbena hep bana- artı vurun kahpeye dizelerinide TV ekranlarına yerleştirdi.bunu toplumun ve kitlenin dikkatine sundu-hepimiz koyun kuzu olduk.ekrana kilitlendik.sözüm ona ayının Trene baktıgı gibi bakdık.veyahutda çocugun agzını açarak kuşa baktıgı gibi bakdık.hiç sesimizi çıkarmadık. sömürünün 2 yüzlü gizli eli. cebimize ve cüzdanımıza kadar indi. mutfakda patatesden başka bir şey kalmadı. meclisde siyaseti.sokakda kapkaçı ödüllendirdi. büyütdü şimdide besliyor.biz hala dizilere zaman ayırıyoruz.başımıza geleceklerden hala haberimiz yok- "uçtu uçtu kuş uçtu". "yat yat uyu-uyu uyu yat"-- - 

beyler ucu hepimize dokunuyor gelin örgütlenip. dernek kurum kuruluş ve lobi olalım.elimizdeki iletişim araçları siteler ve dernek gibi kurumlarımıza sahip çıkalım.köstek olmayalım.desdek olalım.sömürüye fırsat vermiyelim.yaratıp üretelim.ekonomide saglıkda.sosyal siyasal ve siyasette hayat çizgilerini yakalayalım.kendimizi finanse edelim.zalimin karşısında güçlü olursan güç yeter.gelin toplumsal güç olalım.

 

ÖRGÜTLÜ TOPLUMDA-REKABET VE NEZAKET- ESASDIR:

toplumsal örgütlülük elektrik ve enerji akımı yansıtmaktadır.nasılki negatif veya pozitif kabloların veya uçların.paralel uzantıları.bir dügme veya tuşa basma taktigi ile aydınlık veya ışık saçar.veya başka bir iş üretir.kısa devre yapmadan sistemi tahrip etmeden sisteme cevap veriyorsa-biz toplumsal bir yapı içerisinde  birbirimizi deşarz etmeden şarz edebiliriz.hepimiz birer EDİSON olabiliriz olmalıyız.nasıl sudan HİDRO enerji yaratılıyorsa.güneşden güneş enerjisi.rüzgardan rüzgar enerjisi yaratabiliriz.yaratalım yararlanalım. DOGAnın bize sundugu bu sınırsız.eşsiz harika güçden yararlanmıyorsak.aydın olsak ne yazar.aptal olsak ne yazar.yapanların bizden kaç eli fazla
tepemizdeki beynimizden yararlanalım.anları- anıları hayatı toplumsal olarak paylaşalım. toplumsal hareket ticareti.ticaret teknolojiyi.teknoloji ekonomiyi- ekonomi teşkilatı- teşkilat ise insanı teşvik eder tetikler. güçlendirir.herkes yarar ve katkı görür.lobi genişler.payda eşitdir.dernek ve denetim büyüyerek genişler.
komplodan uzaklaşarak kolleksiyon bir versiyonla.birbirimizi fizibilite ederek örgütlü oldugumuz zaman.egitim enddüstri sanayi sanat enstitü akademik eger örgütlü toplum olursanız bütün bunlar ve benzerleri her şey olabilir. örgütlü olmazsanız hiç bir şey olmadıgı gibi-sizde hiç birşey olamazsınız.
  çünkü monoton hayatın ince telleri hatayı af etmiyor.biraz dikkat ederek bilinçli bir bilançodan bilimsel olarak birleşin.

 YÖREMİZDE BÖLGEMİZDE KÖYÜMÜZDE:

içimizde her kategori her dalda her meslekde kişiler bulunmakda.akademisyenmimar.mühendis.tıp fakültesi.doktor.hekim.eczacı.veteriner.elektrik mühendisi.astronomi.pilot.bilgisayar mühendisi.  ekonomist.bilgi ve iletişim.halkla ilişkiler.iktsat.işletme. tahkik tetkik-ve etüt.uluslar arası ilişkiler.basın yayın.tekniker.teknisyen.editor.siyasal bilgiler.sosyal bilimler.bilgisayar programcılıgı.aydın.ozan.yazar. avukat.ögretmen.ingilizce-almanca-tükçe dili ve edebiyatı-antoloji.insan ve bilim.her renk ve tahsilden kişiler mevcut.bana göre gelecek çok parlak.

 

        DÜNYA KİRLENDİ:

dünya hem daraldı hem kirlendi.temiz bir dünya için birleşin.çevremizi ve cografyamızı yalan dolan talan vurgun hirsiz hortum kapkaç sogun sömürü iftira karaçalma ve kalleşlik kapladı. fakat siz hakça bir adalet için dogrularda birleşin. kader diyerek karanlıga takılıp kalmayın.karlı bir yol haritası çizerek.noktada virgülde bilimde matematikde fen de fizikde felsefede 2 x 2 = 4 de birleşin paylaşmakda ışıkda birleşin. birleşmenin yolu örgütlü olmakdan geçer.örgütlenerek birleşin. hiç bir varlık emek verilmeden elde edilemez. taşı kaldıramazsanız altında kalırsınız. bereket toplumu degil hareket toplumu olalım.hiç bir şey ekmeyen hiç bir şey biçemez gerçekçi olalım.

 

          ETKİLENDİM:

sayın başkan ismail  özşahin in 18.10.2010 tarihli yazısına katılıyorum.gelin birlikde hareket edelim diyor. YANİ birlikde baglayıp birlikde çözelim diyor.
ve bende ayni ideolojiyi taşıyorum samimi olarak çagrıda bulunuyorum.gelin dernek çatısı altında örgütlenip birleşelim. bu realiteye uyalım.dernek bir semboldür.güçlenip büyüyelim.bu iş çok basit.sadece bende varım derseniz yetiyor.realist olalım.

 

TERTİP KOMİTESİ KİMLER OLMALI:

 1 - Köln ve ve çevre dostlarımız.

 2 - almanyada oturan tüm yakınlar ve yoldaşlar.

 3 - avrupada oturanlar köylülerimiz-ve yakın köylüler.

 4 - türkiye yaylacık ve çevre köyler.

 5 - bu teklif hem çagrı hem alarmdır.ayrıcalık yok

    -herkes içindir.

 varmısınız-gelin yaraya biber atmayalım.birbirimize ilaç olalım.beraber aglayıp beraber gülelim.yanlışlarda degil dogrularda birleşelim.bende sizden biriyim.

dernek site kurum ve kuruluşlarımızı herkes desteklemeli.amma herkes üye olmalı.

 

YORUM VE ONAY BEKLİYORUM:

 kalbiniz diliniz kadar güzel olsun.

 

 Hasan tüzüner

danimarka-ABF.TEMİLCİSİ

    Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

              tlf:  dolaylı -0045 75123674 begin_of_the_skype_highlighting              0045 75123674      end_of_the_skype_highlighting

              tlf : direkt  -0045  27634519 begin_of_the_skype_highlighting              0045  27634519    
 

KURBAN BAGIS FORMU

Rasgele Resim

FACEBOOK

GOPSEN_YAYLACIK
      

Şiir Köşesi

Şiir Köşesi

ILETISIM BILGILERI

Dernek iletişim:

Adres:
Am Feldrain 76
D-50999 Köln
DEUTSCHLAND
 
 
 
Almanya: 00 49 2236 3028170
 
 
 
 
 
Hollanda: 00 31 205 539777
Belçıka: 00 32484 544538
Fransa: 00 33648 124486
Danimarka: 00 45 751 23 674
Avustralya: 00 613 84003652
Türkiye: 00 90 364 494 2136
Fax: 00 49 2236 3028170
E-Mail:
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.gopsentv.com  - www.yaylacik-gopsen.com
Hesap Numarası:
SPARKASSE KÖLNBONN
IBAN: DE08 3705 0198 1900 0871 96
SWIFT / BIC: COLSDE33XXX

 

Duyurular

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

AÇIKLAMA ve ÖZÜR

Değerli Üyelerimiz,

Hesaplarından aidatları çekilen arkadaşlarımızın da bildiği gibi, son iki aydır bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bazılarımızın hesabından ikikez çekilip, tekrar geri ödeme yapılmış, bazı üyelerimize de geri iade edilmemiştir.

Bildiğiniz gibi, Avrupa Merkez Bankası ve bağlı tüm Alman Bankaları havale, çek ve para çekme işlemleriyle ilgili köklü değişiklikler yapmışlardır. Bu değişikliğe derneklerin aidatları çekme ve havale yollama işlemleri de dahildir. Bu nedenle bizim hesap işlemlerinde de değişiklikler olmuştur.

Bu işlemler yapılırken, sistem daha uyarlanmadığı için hatalar oluşmaktadır. Elimizde olmayan bu nedenlerden dolayı oluşan hatalar nedeniyle özür dileriz.

24.09.2013 Günü banka ile yaptığımız toplantı sonucu, banka hatalı olduklarını kabul etmiş ve bu eksikliklerin en kısa sürede giderileceğini, ayrıca dernek zarara uğramışşsa bunu karşılayacaklarını belirtmişlerdir. Üyelerimizden ve derneğimizden özür dilediler, bu özürü yazılı olarakta ileriki günlerde bize ulaştıracaklarını bildirdiler (mektup elimize ulaştığında sizlerle de paylaşılacaktır).

Oluşan bu hatadan dolayı üyelerimizin zarara uğramaması için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz. Tüm hesaplar kesinlik kazanınca, hangi üyelerimizden fazla aidat çekilmişse, onu gelecek ayın aidatıyla telafi edecegiz.

Yeniden özür diler, sabır, anlayış ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz...

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluKAHVALTIYA DAVET

Sample Image DAVETİYE  Sample Image

 

Avrupa Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerine, Göpsenlilere ve Dostlarına hizmet sunmaya devam ediyor...

 

Hollanda-Amsterdam (26-27 Ocak 2013), Belçıka-Antwerpen (8-9 Mart 2013) ve Fransa-Lyon (18-20 Mayıs 2013) buluşmalarından sonra,

 

şimdide  16.06.2013 Pazar günü saat 10:30 da Köln'de ASMALI KONAK'ta (Keupstr. 44-46) kahvaltıda buluşuyoruz.

 

Gönlümüzde, yüreğimizde ve aklımızda geçenleri paylaşmak, dostlarımız ve sevdiklerimizle özlem gidermek, eksiklerimiz ve hatalarımız üzerinde konuşabilmek ve güzel işler yapabilmek, projeler üretmek için kahve bahane olsun, hoş bir sohbette buluşalım istedik.

 

Tüm dostlarımızın, sevdiklerimizin ve üyelerimizin davetli olduğunu bilmelerini ve bu buluşmaya katılarak, sevgi ve coşkularını katmalarını bekliyor ve diliyoruz.

 

Sevgili Dostlar,

Değerli Göpsenliler

Saygıdeğer Üyelerimiz

Sevgili Gençler ve Çocuklar,

Dostluk ve sevgi temelinde bir acı kahvemizi içmeye bekliyoruz.  Bu davetimize katılırak, paylaşım temelinde sevinçlerimizi, mutluluklarımızı, sıkıntılarımızı ve acılarımızı konuşma ve dertleşme fırsatı bulmamıza yardımcı olmuş olacaksınız.

 

Sizleri bekliyoruz.... ve kendi evinizde hissettiğiniz bir ortamda görüşmek üzere....

 

Saygılarımızla!

 

Avrupa-GYDKD Yönetim KuruluDUGUNUMUZ VAR Dilan ve mehmetin dügünü

YENİ YAZILAR
Sayın Hasan TÜZÜNER' in kaleme aldığı
"UZAKLARDA BİR KÖY"
ve
"YAYLACIK - DERNEK DENETİM -TOPLANTI - KATKI VE NİTELİK"
YAZILARI, KENDİ KÖŞESİNDE OKURLARIMIZA SUNULMUŞTUR...

Kendilerine verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız!

SİTE YÖNETİMİ


Mehmet Özay' ın Kırkı

10.04.2001 Tarihinde hakka yürüyen
rahmetli Mehmet Özay’ın
(Tülay Sarımercan’ın amcası)

kırkının yemeği yedirilecektir.

Tarih:
 29.05.2011 Pazar günü saat 13:00

Yer:
 Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF)
 Ezgi Center (50933 Köln, Stolberger Str. 317)

Tüm sevenleri  ve dostları davetlidir..

Saygılarımızla!

Ailesi ve yakınları adına: Tülay ve Hasan SarımercanEngelliler, Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü ve Anma Yemeği nde Göpsen de (YAYLACIKta) Yeniden

Engelliler,  “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” ve Anma  Yemeği’ nde Göpsen’ de (YAYLACIK’ta) Yeniden Buluşuyor!

Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image

“ Göpsen’ deki Engellilerle Almanya’daki Engellileri Buluşturma”  projesi ile başlattığımız etkinlikler çerçevesinde bu  yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz buluşma ayrı bir önem taşımaktadır.

2009 Yılında gerçekleşen birinci buluşma, tanışma, kaynaşma ve sorunları konuşma ve karşılıklı küçük hediyelerin verilmesi şeklinde geçmiştir.

2010 Yılında gerçekleşen buluşmada ise, bir adım daha ileri gidilerek, gereksinim duyan engelli kardeşlerimize, Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath’ ın katkılarıyla yürüme aleti, tekerlekli sandalyeler temin edilmiştir.

Bununla da yetinilmemiş, durumu yerinde tespit edilen ve eğitimine devam etmek isteyen bir genç kardeşimize de elektrikli ve benzinli bir engelli aracı temin etmek için büyük uğraşlar verilmişitr. Derneğimizin çağrıları, dernek üyemiz  ve köylümüz sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin  yoğun çabaları sonucu,  Hollanda’da yaşayan ve ismini açıklamak istemeyen bir yardım severin bağışıyla araç satın alınmış ve engelli kardeşimize, dernek temsilcilerimizin, Çorum derneğimizin yöneticilerinin,  muhtarımızın ve basının da hazır bulunduğu törenle teslim edilmiştir.

Yine 2009 ve 2010 da Çorum’ da engellilere hizmet veren  ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan çalışmalara ve etkinliklere kendi engellilerimizde dahil edilmiştir. Yapılan görüşmelerle de, bu kurumların engellilerimize ve ailelerine sahip çıkmaları, onlara gereken desteğin ve hizmetin verilmesi için girişimlerde bulunulmuştur.

Üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz bu yılki buluşma 02.06.2011 tarihinde yine Göpsen’ de olacak. Çok sayıda  engelli misafirinde katılacağı buluşma, yukarda da belirttiğimiz gibi, iki yönüyle ayrıca önem taşımaktadır.
Birincisi, bu buluşmada verilecek yemek dolayısıyla, genç yaşta aramızdan ayrılan,  ailesini ve tüm Göpsenlileri derinden üzen rahmetli Şenol İçbudak’ı anmış olacağız. Eşi ve çocuklarının isteği üzerine verilecek bu yemeğin, onun ruhunu şad edeceğini,  hayırlara vesile olacağını, içerden ve dışardan gelen engelli ve engelsiz tüm katılanların, O’na bildikleri dillerde, rahmet okumalarını ve dua etmelerini sağlayacak. Kendisinin de bir yardımsever olduğunu bildiğimiz, kardeşimizi de bir kez daha  anmış olacağız. Bu nedenle, aileye bu duyarlılığından dolayı teşekkür eder, yaptıkları bu hayırın tanrı katında da kabul bulmasını diliyoruz.

İkincisi ise, uzun süredir engelli olan bir kardeşimizin toplum yaşamına kazandırılması, evi dışındaki günlük gereksinimlerini giderebilmesi ve ailesinin üzerindeki yükünün hafifletilmesi amacıyla Lebenshilfe Porz/ Köln ve onun bir kuruluşu olan WMB Rösrath  ve Sevgili Yalçın Çevik kardeşimizin büyük çabaları sonucu,  yine Hollanda’da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırseverin katkıları ve derneğimiz aracılığıyla temin edilen elektrikli aracın teslim edilmesidir. Dileğimiz, bu gibi katkı ve yardımların sürmesi ve gereksinim duyan insanların yardımına anında koşulmasıdır.

Bu buluşamın bir başka anlamı da, muhtarımızın iki yıl önce vurguladığı ve tanımladığı “Göpsen-Almanya İnsanlık Köprüsü” nün kurulmasıdır.

Bu gibi anlamlı ve insanı açıdan huzur verici duyarlılık ve paylaşımların verdiği iç rahatlığını, maddi ve manevi tadı oradaki herkesle paylaşmaya bekliyoruz. İnsan olarak, Göpsenli olarak, dernek üyesi olarak en önemlisi  duyarlı birer varlık olarak,  dostluğumuzu ve  sevgimizi birleştirip, acıların ve sıkıntıların azalmasına, mutluluk ve sevinçlerin çoğalmasına ortak olalım...

Gelin canlar, bunları birlikte yaşayalım, birlikte paylaşalım, birlikte neşelelim, birlikte hüzünlenelim...

İki haziran ikibin onbir de Göpsen’ de buluşmak dileğiyle....

GYDKD – Avrupa, YYDKD-Çorum, Yaylacık Köyü MuhtarlığıFutbol Turnuvası ve Mangal Partisi


DUYURU

Değerli üyelerimiz, Değerli Göpsenliler ve Sevgili Dostlar,

Derneğimiz, sizlerin istek ve görüşleri doğrultusunda

“Futbol Turnuvası ve Mangal Partisi”

düzenlemiştir.

24.04.2011 Pazar günü yapılacak etkinlik saat 12:00 de

SC NORD
Rixdorfer Str. 56
51063 Köln (Mülheim)

adresindeki FUTBOL SAHASI’ında yapılacaktır.

İsteyen arkadaşlar takımlarını oluşturup (7 kişilik), 20.04.2011 tarihine kadar aşağıdaki telefon veya mail adresleri aracılığıyla dernek yönetimine bildirebilirler.

Organizyonun daha güzel olabilmesi için katılmak isteyen ailelerin önceden bilgi vermeleri rica olunur..

Ayrıca, bu organizasyona dernek üyesi olsun yada olmasın tüm dostlarımızın davet edilmesi, katılımın sağlanması için destek verilmesi, herkesin çaba harcaması ve sevdiklerimizin bilgilendirmesinin bir görev sorumluluğunda yapılması gerekliliğine inanmaktayız.

Vereğiniz destek, alacağınız görev ve katkılarınızdan dolayı  teşekkür ederiz.

Turnuvada görüşmek dileğiyle.... Saygılarımızla!

GYDKD – AVRUPA Yönetim Kurulu

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği 
                  (Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:  00 49 2202 97 90 621  - 00 49 221 17 03 965  - 00 49 221 680 89 787
          00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.de;  gopsenli@gmx.de

         www.yaylacik.eu - www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com 

                               www.yaylacik-gopsen.com  

 Antwerpen Toplantısı

ANTWERPEN (BELÇIKA) TOPLANTISI

Değerli Arkadaşlar,
Sevgili Dostlar,
Daha önce (18.10.2010 tarihli) mektubuzda da belirtiğimiz gibi, derneğimizin çalışmaları  ve geleceği hakkında çalışmalar yapmak amacıyla iki tane bölgesel toplantının yapılacağını belirtmiştik.
Bunlardan birincisi, 13 Kasım 2010’ da Brilon’da gerçekleştirildi. İkinicisinin de Belçıka’daki temsilcilerimiz, üyelerimiz ve arkadaşlarla yapılan görüşme sonucu tarihi kararlatırıldı. Bu toplantının
27 Şubat 2011 tarihinde saat 12:00 te Antwerpen’de
yapılması uygun görüldü.
Burada yapılacak bu toplantının, daha verimli geçmesi ve doğru kararların alınabilmesi için
 o çevredeki üyelerimizin, köylülerimizin ve dostlarımızın tümünün katılması beklentimizdir.
Bu toplantılara katılarak, kendi düşünce ve görüşlerinizi toplumla paylaşacak, kararlara yön verecek ve derneğimizin geleceği hakkında söz sahibi olacaksınız.
Yapılacak bölgesel toplantılara, dernek üyesi olsun olmasın, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, köyümüz, köylülerimiz ve dostlarımız hakkında söyleyecek sözü olan herkes katılmalı ve düşüncelerini, beklentilerini ve eleştirilerini bizlerle paylaşabilmelidir...
Katılmak isteyenlerin, organizasyona yardımcı olmaları açısından, kaç kişi ile katılacaklarını aşağıdaki telefonlardan birine bildirmeleri (ya da yanıt olarak E- MAIL yazmaları) rica olunur

Saygılarımızla!

Avrupa-GYDKD Yön. Kur.

Organize: Bursal Mercan, Besin Özşahin (Tel.: 0032 477 511090 – 00 32 32 383946 / 0032 477 661399 . 0032 32303633 / yada derneğimizini irtibat telefonlarından - aşağıdaki telefon numaralarından) birini arayabilirsiniz....
___________________________________________________________________

Göpsenliler (YAYLACIKLILAR) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği
(Kulturverein zur Solidarisierung mit den Menschen aus Göpsen e.V.)

ADRES:    D- 51469 Bergisch Gladbach, Mülheimer Str. 232       

TEL.:
  00 49 2202 97 90 621 - 00 49 221 17 03 - 00 49 221 680 89 787
            00 49 172 24 54 129 - 00 49 172 89 25 460 - 00 49 177 57 82 584

FAX:   00 49 2202 9790623 - 00 49 221 170 44 62
@ :    site@yaylacik-gopsen.com; gopsenli@hotmail.deBu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
www.yaylacik.eu
- www.yaylacik.dewww.yaylacik.nl - www.gopson.com
                        www.yaylacik-gopsen.comDUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL DUYURU / RESUL ARSLAN - ISTANBUL

İstanbul Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, 12 yaş altı işitme problemi olan, maddi durumu kötü, hiçbir sağlık güvencesi olmayan fakir çocukların tüm tedavi masrafları ve kullandıkları işitme cihazının ücretsiz karşılanacağına dair açıklamada bulunmuştur.
İhtiyaç sahipleri bağlantı kurarlarsa geçerlilik koşullarını araştırabilirim...

Resul Arslan / Istanbul
resul_arslan@mynet.com


Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

Bilgi Değişimi-Dernek-Planlama

 

Değerli Üyelerimiz,

Sevgili Göpsenliler, Değerli Dostlarımız,

 Derneğimizin geleceği ve yapacaklarımız hakkında kendimizi sorguladığımızda pekte iyi bir yerlere gelemediğimizi anlayabiliyoruz. Bu sorgulamayı, biz yöneticilerle birlikte, sevgili üylerimizin, Göpsenlilerin ve bugüne kadar yakınımızda olan değerli dostlarımızın da  yapmaları gerektiğine inanıyoruz.

Derneğimizin kalıcılığı ve geleceği için bu sorgulamanın yüksek sesle yapılmasının ve bununda üyelerimiz ve yönetimle paylaşılması gerektiği kanısındayız. Buna olanak sağlamak için, bu yıl sonuna kadar, biri Brilon (ALMANYA) diğeri Antwerpen (BELÇIKA) olmak üzere iki tane bölgesel toplantı yapmak istiyoruz.

Bu toplantılarda, „derneğimizin geldiği yer, yapamadıklarımız, çalışma sistemimiz, yönetim-denetim-disiplin-danışma ve diğer kurumlardaki aksaklıklar,  yapmak istediklerimiz, gençlerimizin ve kadınlarımızın aktif rollleri, program, tüzük, genel kurul“ konuları (ve ayrıca katılımcıların görüşleri) üzerinde konuşulacak, görüşler ve öneriler toplanacak, derneğimize yeni bir yol haritası çıkarılacaktır. (BİLGİ NOTU: Ayrıca bu mektup internet üzerinden de tartışmaya açılacak, katkı sunmak isteyenler tarafından konunun tartışılması sağlanacaktır).

 ikinci özürlüleri bulusturma günü Dernegimizin destek ve katki sundugu Muhtarligimizin ve corum dernegimizin organize ettigi bulusma günü 06.06.2010 Pazar günü yapilacak. WMB Yetkilileri  (Almanya Rösrath`taÖzürlülere Barinma va Egitim sunan kurum )da Tekerlikli sandalye, yürüme aleti ve degisik hediyelerle  katkida bulunacaklarir. Ayrica gecen yil yaptiklari ziyarette cok menun olduklarini ve yeniden biraraya gelmek istediklerini Baskanimiz sayin İsmail Özşahine bildirmişlerdir. Bu vesile ile Başkanımız Çorum dernek basşkanımız sayın Niyazi Özmercan vede Köyümüz muhtarı Sayın Hüseyin Özsoyla irtibata geçerek gerekli organizasyonu yapmışlardır.
Köylülerimizin kendisini yanlız bırakmayacagını umut ediyor bu gezininde köyümüz ve köylülerimiz vede özürlülerimiz için bir umut ışığı olmasını temenni ediyoruz

GYYDK  Köln

ÖRGÜTLÜLÜK / İsmail Özşahin

AÇIKLAMA ve DUYURU

Köln, 09.05.2010

 Sample Image

Değerli Üyeler,
Sevgili Göpsenliler,

Üzülerekte olsa, son zamanda yaşamakta olduğumuz ve mahküm bırakıldığımız „DUYARSIZLIĞI, İLETİŞİMSİZLİĞİ, BANA NE'CİLİĞİ, SORUMSUZLUĞU hatta VURDUM DUYMAZLIĞI“ sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Değişik zamanlarda (yani sıkıntıların olmadığı herşeyin yolunda sanıldığı zaman) paylaşımdan, dayanışmadan, yoldaşlıktan, kardeşlikten, barıştan, mücadeleden, emekten, acılarlardan, siyasetten, kurtuluştan ve nice şeylerden söz ederek, kendilerinin bu mücadelerde var olduklarını, iyinin, güzelin ve doğrunun sürekli destekçisi olacaklarını, kötünün, yalanın, talanın ve sömürün karşısında ve takipçisi olacaklarını yineleyen bizler, üyelerimiz, Göpsenliler, dostlarımız ve sevenlerimiz ne yazıkki sınıfta kalmıştır. Hani hep diyorduk ya; „acılar ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalırlar, sevinçler ve mutluluklar paylaşıldıkça çoğalırlar“ ne yazikki bunu da yapamadık, bunu bile başaramadık….

Birliktelikten, dayanışmadan, paylaşımdan, … söz ettik, bölündük, parçalandık, azaldık ve güçsüzleştik… Bunuda başaramadık….

Eğitimden, okuldan, sağlıktan, başarıdan ve gelecekten, … söz ettik, birlikte çözebileceğimiz sorunları konuştuk, gelecek için umuttan söz ettik; olmadı „umutlarımıza“ kurşun yağdırdık….

Çocuklarımızdan, gençlerimizden, kadınlarımızdan ve onların özgür, güvenilir, sağlıklı geleceklerinden söz ettik; onların bir araya gelmemesi için sorunlar ürettik.

Dernek, dayanışma, güçbirliği dedik, o amaçla başımızı yola koyduk, sonunda „böl,parçala yönet“ oyununa kurban gittik.

Köyümüz, köylümüz, … dedik, onları da boylarına ve ceplerine göre gruplara ayırdık, yenilen yemeklerin kalitelerine göre isimlendirdik…

Bunların hiçbiri de yetmedi, düğün, cenaze ve kurbanlarımızı da sınıflandırdık. Ya kimimiz, o daha önce milletin efendisi olan „köylümüzü“ artık kendimizden saymıyoruz, ya da boyuna ve cebine göre önem grubuna yakıştırıyoruz. Bunu artık cenazelerimizde ve kurbanlarımız da da yapmaya başladık ve sonucununda nereye gideceğini tahmin edelim artık… Başkasının yıllarca beceremediğini kendimiz yapıyoruz.

Sonuncusuda (daha birçok neden var ama…) herşeye rağmen aramızdaki iletişimsizlik, yüzyüze ve gözgöze konuşamama, bugünkü teknolojiyi bu amaçla kullanamama ayıbımızdır. (Eğer bunu çocuklarımız aracılığı ile de kullanamıyorsak o da ayrı bir iletişimsizlik ayıbı sayılmalıdır.)

Bu sonuca nereden mi vardık, diye sorarsanız size kısaca birkaç örnek:

1.    Seksenli yıllardan sonra köyümüzdeki yıkım, talan, göç, emeğe ve toprağa hor bakma…

2.    Son yirmi yıllık köyümüzdeki muhtarlık seçimleri ve sonuçları…

3.    Derneklerimizin (Avrupa-Avustralya-Çorum) kuruluşları ve sonrası yaşanılanlar…

4.    Bunca yaşananlara nazaran, emekçilerin ve yoksul köylülerin alınterleriyle meydana gelen okul, sağlıkocağı, cemevi, morg, yollar, çeşmeler, internet,… vs bunların nasıl kullanıldığı…

5.    Son birkaç yıldır derneğimizin sitesi herkes tarafından bilinmesine karşın, ölülerimize ve ölü yakınlarına yönelik yazılan mesajlar

6.    Düğünlerimizin sitemizde yayınladığımız halde aynı yerlerde, aynı günlere denk getirilerek, insanlarımızın bir araya gelmesini önleme çabaları, yada birbirini önemsememe duyguları, dernek ve köy sitesinin takip edilmemesi gereken çönemin verilmemiş olması…

7.    Eğitime katkı maçlı yapılan gecelere, dernek toplantılarına, köyümüz ya da köylümüze yönelik etkinliklere katılmama, önemsememe…

Bunları kendinize göre çoğaltabilirsiniz… Ama hiç kimse, sitede „iki düğünün aynı güne denk geldiği haberine“ bakarak, „bundan birşey yok, olur böyle şeyler“ diyerek işin içinden çıkmaya kalmasın…. Aslında sorun tam da burada…. Bu Göpsenlilerin ve dernek üyelerimizin o kadar da örgütlü olmadıklarını, hatta örgütlülüğe inanmadıklarını gösterir.

Unutmayalımki, varlığımız ve gücümüz ne olursa olsun kişi olarak herbirimiz yalnızız, hatta bazende yapa-yalnızızdır. Ama hepimiz bir araya geldiğimiz de, orada „BİZ“ oluruz, sesimizin ve gücümüzün birleşmesi ile „yalçın dağlara“ „çılgın nehirlere“ hatta „denizlere“ benzeriz.

İşte bu bu yüzden diyoruzki, „kolay yem olmamak, zalime boyun eğmemek, kula kulluk etmemek, namerde muhtaç olmamak“ için „insanlık onurumuzla“ hep birlikte, herzaman ve sonsuza dek yaşayabilmek için, birlik olalım, örgütlü olalım, gücümüze ,inanıp güvenelim…

Daha güçlü, örgütlü ve mutlu yarınlar için gelin „elele“…

Saygılaımızla!

GYDKD Yönetim Kurulu Adına

İsmail Özşahin

(Bşk)"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

"KOÇERO" olmak ya da "KOÇERO"lar yaratmak

Koçereo Destanı“ nı ya da öyküsünü birçoğumuz ya dinlemiştir ya da okumuştur. Bu destan ve öykülere göre herkesin kendine göre bir „Koçero“su vardır: Bu „Koçero“ kimi zaman yiğit, korkusuz, tavizsiz, hak arayan, haksızlığa boyun eğmeyen, bir kahraman hatta „başkaldırıdır“.
Kimi zaman yoksulun yanında yer alan, onun durumuna üzülen ve yoksulluğun son bulması için dağa çıkandır
Kimine göre de hak, eşitlik ve adalet için savaşan bir yüce kahramandır

Kimine göre de eşkiya, vatan haini, çapulcu…vs. olur.Koyden Haber var  Sevgili Göpsenliler vede Göpsen dostları;Niyazi Özmercan Yönetimindeki” Yaylacıklılar yardımlaşma ve dayanışma derneği ‘ Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla uyumlu bir şekilde hizmette sınır tanımıyorlar.Son olarak Demircibabaya vede aşağıdaki çeşmenin düzlüğüne çınar ağaçları vede çam diktiklerini demircibabaya çok geniş yol yaptıklarını dikilen çam ağaçları vede çınar ağaçlarının başkan Niyazi Özmercan tarafından karşılandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarız başkanın bu çabası tüm köylülerimize örnek teşkil eder.Ayrıca köyümüzdeki eski köy ilkokulunun  köy tüzel  kişiliğine alınması eğlence vede mesire alanına çevrilmesi için vali ile görüşmelerin devam ettiğini bu ve buna benzer haberlerin yeni açılan sitelerinde www.gopsen.com adresinde takip edilebileceğini duyurmuşlardır.www.yaylacık-gopsen.com site yönetimi olarak kendilerine teşekkür eder çalışmalarının daim olmasını temenni ederiz. Site Yönetimi

TEŞEKKÜRLER (!?)

  DUYARLILIĞINIZ (!?) İÇİN TEŞEKKÜRLER!

Bildiğiniz gibi, derneğimiz 20 Şubat 2010 tarihinde Köln’de “eğitime destek” amaçlı bir gece düzenledi, bu geceden elde edilecek gelirin tümü, üniversiteli kardeşlerimize ve özürlülerimize verilecekti.

 

Ne acıdır ki, sadece amacından dolayı gereken katılım sağlanamadı.... Bu gibi etkinliklere GÖPSENLİLER ve dostlarımız gereken duyarlılığı göstermediler ve önemsemediler, bu duyarlılıktan dolayı(!?) TEŞEKKÜRLER!!!!!!!!.RESIMLER  Değerli Yaylacıklılar
05 Mart 2010 tarihinde köyümüz Göpsende gerçekleştirilen CEM ERKANINA ait resimler sitemizin Resiler menüsünden yayına sunulmuştur.
Resimleri beğeneceğinizi umut ediyor iyi eğlenceler diliyoruz.....

SİTE YÖNETİMİ

Göpsende Cem Erkanı  Değerli yaylacıklılar vede Yaylacıklı dostalarına önemle duyurulur.
05 Mart 2010 tarihinde köyümüzde Birlik cemi yapılacaktır.
Yer: Yaylacik köyü cemevi
Hareket yeri: Corum Alevi Kültür Merkezi önü
Hareket saati: 18:30

Köye topluca otobüs ile hareket edilecektir. Bu vesile ile tüm yaylacıklılar vede yaylacıklı dostları davetlimizdir.

Bu anlamlı günde köylülerimizin birlik ve beraberliğimize katkı yapmalarını önemle rica ediyoruz .
Birlik ve beraberkliğimizin daim olması dileklerimizle...
Tertip Komitesi adına:

Kazım Özerdogan Göktaş Uzuner


Başkan İsmail Özşahin'in Gece Konuşması

Değerli Konuklar,
 Sevgili Göpsenliler ve Değerli Üyeler,

Avrupanın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye’den gelerek bizleri onurlandıran siz değerli konuklarımıza, sesleri ve sanatları ile destek veren değerli arkadaşlarımıza, bu gecenin hazırlanmasında emek sarfeden  sevgili arkadaşlarımıza, kısaca burada olan herkese hoş geldiniz diyor, katılım ve destek için herkese teşekkür ediyorum.

Sevgili Konuklar,
Avrupa - Göpsenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneğimiz, 2004 yılında yine siz değerli dostlarımızın ve Göpsenlilerin çabaları ve katılımı ile kurulmuştur. O günden bugüne, Çorum ve Avustralya’daki Göpsenlilerde kendi aralarında dernekler kurdular , daha örgütlü, daha katılımcı ve daha güçlü bir şekilde insanlarımıza ve köyümüze hizmet etme yarışına girdiler. Bu yarışta görev alan herkese huzurlarınıda birkez daha teşekkür ederim.

Geleneksel Dayanışma ve Paylaşım Gecesi

GÖPSENLİLER
"GELENEKSEL DAYANIŞMA ve PAYLAŞIM GECESİ'NDE"
BULUŞUYOR!

YER: Bürgerhaus Kalk
Kalk-Mülheimer Str. 58
D-51105 Köln
TARİH: 20.02.2010
AVRUPA'daki tüm GÖPSENLİLER, DOSTLARIMIZ, HALK MÜZİĞİNE GÖNÜL VERENLER
ve
EĞİTİME KATKI VERMEK İSTEYEN, DUYARLI HERKES DAVETLİDİR!
GYDKD – AVRUPA

NOT:
Geceden elde edilecek gelirin tümü, gen
çlerin ve özürlülerin eğitimine katkı
amaçlı harcanacaktır!Kaybettiklerimiz

Sanal Mezarlık

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
yaylacik-gopsen
DUYURU: 
Köylümüz saadet kara
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Arama

Üye Girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Üye Girişi

Üye Girişi